čtvrtek 06. srpna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani sehráli na úvod přípravy v Bratislavě vyrovnanou partii, o výhře Slovanu rozhodly až nájezdy

Hokejisté PSG Zlín prohráli v úvodním přípravném zápase nové sezony na ledě Slovanu Bratislava 2:3 po samostatných nájezdech. Berani dvakrát dotáhli jednogólový náskok soupeře, podruhé srovnali krok tři minuty před koncem základní hrací doby. V nájezdech se štěstí přiklonilo na stranu týmu kouče Miloše Říhy, když ani jeden ze zlínských nájezdníků nepřekonal kanadského gólmana Barry Brusta. Utkání sledovalo téměř pět tisícovek diváků! Branky zaznamenali Aleš Holík a Pavel Sedláček. V sestavě Zlína nastoupily všechny posily v čele s Martinem Cibákem, zatímco volno dostali zkušení Jiří Marušák, Tomáš Žižka a Ondřej Veselý. Odvetný zápas se Slovanem je na programu ve čtvrtek 13. srpna ve Zlíně, začátek v 18:30 hodin.

příprava / čtvrtek 6. 8. 2015 / 18:30
HC Slovan Bratislava Slovan Bratislava - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. min Nedorost (Surový), 39. Nedorost (Surový), rozhodující nájezd Viedenský - 24. A. Holík, 57. Sedláček. Rozhodčí: Baluška, Fridrich – Kacej, Návratek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 673. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Slovan Bratislava: Brust – Barker, Valach, Mihalik, Kozák, Luža, Frolo, Bačík, Rosandič – Surový, Nedorost, Nagy – Puliš, Murley, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák – Petráš, Rehák, Bulík – Skokan. Trenéři: Říha st., Stantien, Barrasso.

Berani Zlín: Kašík - Kotvan, Urbanec, A. Holík, Řezníček, Matějíček, Horák, Korím, Stuchlík - Okál, Cibák, Sýkora - Štumpf, P. Holík, Obdržálek - Čachotský, Roman Vlach, Sedláček - Ondráček, Fořt, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V úvodní třetině se hrál rychlý hokej z obou stran. Zatímco Slovan nastoupil již ke svému pátému přípravnému zápasu, hokejisté Zlína odehráli premiérový duel v nové sezoně. Brankář Kašík na začátku utkání zneškodnil střely Nagyho a Bartoviče, kanadský protějšek ve svatyni Slovanu Brust poté příležitost Obdržálka. Bez využití zůstaly tři přesilové hry, z toho dvě domácích. Slovan otevřel střelecký účet utkání během 19. minuty v oslabení, střelu Surového od modré čáry vyrazil Kašík před sebe a hbitý Nedorost usměrnil kotouč do zlínské sítě.

Zlín vstoupil do druhé části aktivněji, když Brusta prověřili Petr Holík a Fořt. Odměnou hostům byl vyrovnávací gól z 24. minuty, nahození Aleše Holíka skončilo po teči jednoho z domácích obránců za zády překvapeného Brusta. Berani se mohli dostat poprvé do vedení dvě minuty před druhou sirénou, ale prudká střela Sýkory z mezikruží šla těsně vedle. Slovan vstřelil podobně jako v závěru první třetiny gól. V 39. minutě poslal zpoza Kašíkovy brány kotouč před brankoviště Surový a kanonýr Nedorost trefil odkrytou část zlínské klece.

Slovan nezvýšil ve třetí třetině těsný náskok, proti byl Kašík. Zlínský gólman zneškodnil střely kapitána Bartoviče, Američana Murleyho i beka Frola. Zlínu se podařilo vyrovnat v čase 56:42 minuty, když se k odraženému kotouči na brankovišti dostal Sedláček a Brustovi nedal šanci vyniknout. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy (prodloužení se nehrálo) a ze šesti nájezdníků byl úspěšný pouze domácí útočník Viedenský. Ve druhé sérii si položil Kašíka na led a kotouč zasunul s přehledem do sítě.

Samostatné nájezdy: I. série: Čachotský -, Surový -, II. série Petr Holík -, Viedenský +, III. série: Sýkora -, Nedorost -.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Utkání mělo dobrou úroveň, ale stálo nás hodně sil. Vzhledem k tropickému počasí a velkému horku i v hale byla kvalita ledu velmi špatná, a to především ve druhé polovině třetin. Těžko se s tím dá něco dělat, když venku jsou rekordní horka a teplota vzduchu se blíží ke čtyřicítce. Bohužel puk se těžko ovládá a obtížně se kontroluje. Podařilo se nám dvakrát stáhnout náskok soupeře a velmi slušně zachytal Libor Kašík. Zápas měl vcelku vyrovnaný průběh. Na úvodní zápas nebyla hra špatná. Někteří hráči se dostávají do tempa rychleji, další pak pomaleji. Samozřejmě byla na hře obou týmů vidět spousta nedostatků. Slovan postavil v útoku mladé hráče, když nechal odpočívat jednu řadu zkušených forvardů. Atmosféra v hale byla velmi slušná, přišlo dost fanoušků a přijeli i fandové ze Zlína, za což jim patří poděkování. Po turnaji v Trenčíně bychom chtěli zredukovat počet hráčů především v útoku."