Berani si z Budějovic vezou do Zlína tři body

Dvojzápas s Madeta Motor České Budějovice odstartovali Berani náramně. Protrhli sérii proher a po skvělém kolektivním výkonu si znovu připsali tři body. Prvním extraligovým gólem se prezentoval mladý nadějný bek Matyáš Hamrlík. O další branky se postarali Jiří Karafiát, Jakub Šlahař, do prázdné branky pečetil vítězství Pavel Kubiš.
8.kolo, út 24.11.2020, Budvar aréna, České Budějovice
Madeta Motor České Budějovice
PSG Berani Zlín
1:4
(0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 47. Venkrbec (Doležal, Pýcha) - 37. Hamrlík (Řezníček, Honejsek), 53. Karafiát z přesilové hry (Honejsek), 58. Šlahař (Okál, Honejsek), 60. Kubiš (Ondráček, Gazda)
Rozhodčí: R. Hradil, T. Veselý - L. Rampír, R. Špringl
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 34:23.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4

Patera (Čiliak) - Plášil, Pýcha (C), Lytvynov, Vydarený (A), Pavel, Allen - Doležal, Přikryl, Novák (A) - Karabáček, Raška, Voženílek - Slováček, Venkrbec, Christov - Jonák, Beránek, Prokeš
Trenéři: Prospal, Totter, Hrubec

Huf (Kašík) - Řezníček, Nosek (C), Suhrada, Gazda, Novotný, Hamrlík, Dluhoš - Okál (A), Honejsek, Šlahař - Poletín, Herman, Karafiát - Kubiš (A), Sedláček, Ondráček - Svoboda, Hejcman, Václavek
Trenéři: Mařák, Hamrlík, Hrazdira

První třetina

Utkání o důležité body začaly lépe Budějovice, aktivním nástupem si vytvořily několik šancí a vykoledovaly si i první přesilovou hru utkání. Se vším si ale poradil Daniel Huf, který dostal šanci v brankovišti. Prosazovat se poté začal i Zlín, před Paterou měla slibnou šanci čtvrtá řada a Řezníčkova dorážka jen těsně minula cíl. Stejně dopadla i dorážka Honejska po střele Zdeňka Okála.

Sám před Paterou se neprosadil ani Pavel Kubiš, jehož šance po střele Noska byla velmi slibná. Po nájezdu Nováka měl velké štěstí Dan Huf, jemuž v zákroku pomohla tyč brankové konstrukce. Další slibnou šanci vymyslel znovu Zdeněk Okál, ve středním pásmu vybojoval puk a hledal před brankou Šlahaře. Na poslední chvíli ho ale vyrušil obránce Motoru, branku tak první třetina nepřinesla.

Druhá třetina

Dobíhající přesilovou hru Zlína nedokázali Berani zužitkovat, do hry se tak znovu dostal Motor a hra pokračovala svižným tempem nahoru dolů. V dobrém úniku se ocitl rychlík Jakub Svoboda, gólman Patera ale vyrážečkou zasáhl. Na druhé straně Huf kryl ránu Přikryla, nevyzrál na něj ani Novák, který se dostal k dorážce před brankou.

Aktivita Zlína se znovu stupňovala, jako nůž máslem projel obranou Motoru Honejsek, nedokázal však zakončit svůj únik. O pár sekund později ale napřáhl Matyáš Hamrlík a ukončil téměř 40minutové čekání na gól. Jeho utažená střela proletěla Paterovi a Zlín se ujal vedení. Konec druhé třetiny ještě víc oživila potyčka Pavla Kubiše a Zdeňka Doležala po seknutí zlínského útočníka. Za to navíc útočník Motoru inkasoval dvě minuty.

Třetí třetina

Berani začali poslední část znovu v početní výhodě, ani potřetí ale nedokázali skórovat. V polovině třetiny se ve vynikající šanci ocitl Michal Poletín, když vystihl rozehrávku Motoru, Patera jeho nájezd ale skvěle zneškodnil. Navíc byl v následujícím souboji nezaviněně atakován a Poletín si připsal dvě minuty. Na řadu tak přišla výhoda Motoru a na vyrovnávací gól se nečekalo dlouho. Střelu Doležala tečoval před Hufem Matouš Venkrbec.

O chvíli později hráli Berani v šesti a šli znovu do oslabení. Naštěstí rychlou rozehrávku nezvládl gólman Patera a dostal dvě minuty za zdržování hry. A brzy toho velmi litoval. Při hře ve čtyřech se velmi šikovně do útočného pásma prosmýkl nejproduktivnější z Beranů Antonín Honejsek a skvěle naservíroval před odkrytou branku Jiřímu Karafiátovi. Klid Beranům mohl dostat na hole Jakub Svoboda, před Paterou ale minul branku. Následně přehnal svůj důraz a za podražení byl vyloučen 6 minut do konce zbytečně vyloučen.

Berani se s přispěním skvělého Hufa ubránili. A rozhodnutí přišlo těsně před sirénou. Na konci skvělé akce první formace byl Jakub Šlahař. Motor následně zkusil power play, do prázdné branky ale výsledek pečetil Pavel Kubiš.

Podrobnou reportáž najdete zde: https://www.onlajny.com/match/index/date/2020-11-24/id/306120

Ohlasy trenérů

Václav Prospal, trenér Madeta Motor České Budějovice: Hrubá nespokojenost. Dva obrovské turnovery po tom, co se nám podaří konečně při přesilovce vyrovnat. Nejsme dostatečně produktivní, abychom nahradili ztráty kotoučů, které nám skončí v bráně. Pro nás ztracené tři body.

Martin Hamrlík, trenér PSG Berani Zlín: Vyrovnané utkání, chtěli jsme být v zápase od začátku, hrát naplno, poctivý hokej. Dnes jsme byli šťastnější, stejně tak mohly vyhrát Budějovice. Tým, který dal gól, tak měl pak psychickou výhodu, byli jsme to my, jsme rádi za tři body.

Fotogalerie