úterý 03. března 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani si zvedli výhrou nad Hradcem sebevědomí před play off

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 51. kola Tipsport extraligy 2019/2020 doma nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 3:2. Zásluhou tříbodové výhry Berani ještě zabojují v závěrečném kole o příležitost zahájit předkolo play off dvěma zápasy na domácím ledě. Východočechům se v poslední době nedaří, neboť prohráli sedmý zápas z posledních osmi duelů. Berani s gólmanem Davidem Hufem vedli v polovině utkání již 3:0, což se ukázalo být jako rozhodující náskok. Hosté snížili ve 44. minutě na rozdíl jednoho gólu, ale zlínští hokejisté vítězství uhájili až do závěrečné třetiny. Branky dali Valentin Claireaux, Jan Dufek a Antonín Honejsek. Berani hrají v posledním kole základní části v pátek 6. března na ledě Mladé Boleslavi.

51. kolo / úterý 3. 3. 2020 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. min Claireaux, 26. Dufek (Claireaux, Řezníček), 31. Honejsek (Okál, Ferenc) - 36. F. Pavlík (R. Pavlík), 44. Lev (M. Chalupa). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 156. Střely na branku: 34:29. Zblokované střely: 11:7. Hity: 8:11. Vhazování: 35:35. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Berani Zlín: Huf - D. Nosek (A), Řezníček, Buchta, Freibergs, Ferenc, Gazda, Matyáš Hamrlík - Fryšara, Fořt (A), Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C). Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Mountfield HK: Mazanec - Nedomlel (A), Eklund, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík (A), Šalda - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Orsava, Lev, R. Pavlík - Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa - Miškář, Koukal, Dragoun. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

Nejlepší hráči utkání: Valentin Claireaux - Filip Pavlík.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Chtěli jsme vyhrát a zodpovědnou hrou pomoci brankáři Danielu Hufovi. Měli jsme ve hře mezery, ale důležité jsou tři body. Stále se trápíme v přesilovkách, což ještě vyladíme. Bojovný výkon z obou stran, byli jsme šťastnějším týmem. Děkuji celému týmu a poslední kolo nám určí soupeře do předkola play off."

Vladimír Růžička (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Opět se potvrdilo, že máme mnoho šancí, ale bohužel nedáváme góly. Po chybě jsme dostali laciný gól a ve druhé třetině po další chybě jsme inkasovali třetí gól. Naštěstí jsme se vrátili na začátku třetí třetiny zpět do zápasu. Před koncem jsme mohli srovnat stav, ale bohužel jsme nedali branku. Nemáme v poslední době pohodě a hokej je z naší strany hodně utrápený."