neděle 28. prosince 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani skolili Pardubice a na domácím ledě bodovali již v devátém zápase za sebou

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 32. kola Tipsport extraligy tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2. Dramatickou bitvu před zaplněným hledištěm rozhodl gól v přesilové hře obránce Martina Matějíčka. Obě mužstva využila po dvou přesilovkách, z vítězství se nakonec radoval tým PSG Zlín. Čajánek a spol. vyhráli doma již pátý zápas v řadě v základní hrací době a podeváté v nepřetržité řadě bodovali na vlastním ledě. Branky zaznamenali Bedřich Köhler, Roman Vlach a Martin Matějíček. Utkání sledovalo rekordní návštěva sezony ve Zlíně, do ochozů přišlo více než šest tisícovek diváků. Tým PSG Zlín jede v úterý 30. prosince do Litvínova.

32. / neděle 28. 12. 2014 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. min Köhler (Marušák, Leška), 19. Roman Vlach (Říčka, Holík), 34. Matějíček (Holík, Čajánek) - 11. Gregorc (P. Sýkora, Čáslava), 38. Čáslava (T. Zohorna). Rozhodčí: Šindler, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9, navíc Čajánek (Zlín), Nahodil (Pardubice), oba na 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 102. Střely na branku: 35:21. Zblokované střely: 10:9. Hity: 7:2. Vhazování: 46/80 (58%) - 34/80 (42%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Berani Zlín: Štůrala – Matějíček, Žižka, Marušák, Řezníček, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Köhler – Holík, Roman Vlach, Říčka - Kubiš (23. min Šťastný), Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka - Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Čutta, od 23. min Korím - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, Nahodil, Tybor - Gašparovič, Marcinko, Starý - Půhoný, Kaut, Rod - od 27. min Kňazev. Trenéři: Venera, M. Říha ml.

Zlínští hokejisté nastoupili bez zraněného Jakuba Svobody. Řada fanoušků zůstala ještě u pokladen zimního stadionu a Zlín se dostal do vedení. Na začátku 2. minuty tečoval Marušákovu střelu od modré čáry za záda gólmana Vejmelky hbitý Köhler. Domácí měli možnost náskok zvýšit, ale přesilovou hru po faulu Kauta odehráli nepřesně. V 8. minutě promarnil velkou šanci navrátilec do zlínské sestavy Holík, ale z metru netrefil odkrytou bránu. V 9. minutě se prodral do úniku Leška, ale v rozhodující chvíli kotouč odskočil a domácí centr zakončoval v úhlu jen do Vejmelky. V polovině úvodní třetiny uháněl v oslabení kapitán Čajánek na hostujícího brankáře, ale Čáslava šanci obranným zákrokem překazil. Pojišťovna početní výhodu využila, když slovinský bek Gregorc trefil roh Štůralovy svatyně. Vedení pro zlínské barvy odmítl obránce Urbanec, který nepřekonal ležícího Vejmelku a zahodil stoprocentní příležitost. Berani se před první sirénou přece jen dočkali zásluhou využité přesilovky pět na tři. Roman Vlach si najel před Vejmelku a ukázkovou kličkou strhl vedení na stranu PSG.

Pardubice nevyužily na začátku druhé třetiny druhou přesilovku. Zlínští byli postupem času při chuti a všechny jejich příležitosti zneškodnil Vejmelka. Zatímco faul Marcinka domácí nepotrestali, drženi Nahodila využili bleskurychle za pouhých 16 vteřin. pumelice Matějíčka ve 34. minutě vypadla Vejmelkovi z lapačky a skončila za brankovou čárou. Trestná lavice příliš nevychladla, především Pardubice hrály hodně nečistě, při další početní výhodě spálil obrovskou šanci Veselý, který neprostřelil z bezprostřední blízkosti gólmana hostů. Hosté do závěru druhé třetiny vstřelili kontaktní gól, za pouhé tři vteřiny potrestal faul Čajánka gólem v 38. minutě obránce Čáslava.

Zlín hájil ve třetí třetině jednogólový náskok. Berani přečkali bez újmy na skóre oslabení po kroščeku Řezníčka a v 50. minutě mohli navýšit těsné vedení. Závar si vytvořila Čajánkova řada, ale Ondráček i Veselý v koncovce neuspěli. Podobně dopadl v další přesilovce Holík, jehož slibnou šanci vyrazil Vejmelka ramenem. Vlachova družina hrála nadále aktivně, bomba Marušáka se zastavila na betoně gólmana Pojišťovny. Hosté si vzali dvě a půl minuty před třetí sirénou oddechový čas a sáhli k power play. Čajánek a spol, se ubránili a poprvé v letošní sezoně porazili Pardubice.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Štůrala - Karel Vejmelka.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "První třetinu jsme sehráli dobře, ale bohužel jsme dali pouze dvě branky. Pardubice tak stále žily. Ve druhé třetině jsme naštěstí dali třetí gól a do poslední části jsme mohli jít s dobrým náskokem. Nechali jsme si však dát hloupý gól. Před posledním dějstvím jsme si řekli, že se zaměříme na defenzivu. Chtěli jsme to ubránit, což se nám povedlo."

Miloš Říha ml. (asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině jsme nepodali výkon, jaký bychom si představovali. Celkově prvních čtyřicet minut bylo z obou stran hodně nervózních. Bylo hodně vyloučení, bohužel nejvíce na naší straně. Z těchto důvodů jsme zápas prohráli. Nemůžeme mít za dvě třetiny osm vyloučených a předvést takový výkon, jaký jsme předvedli v první části.“