neděle 10. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani skolili Vítkovice, výhru režíroval zkušený Jiří Marušák

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 35. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Vítkovice Steel 3:1 a připsali si již šestou výhru v řadě na domácím ledě. Přímý souboj o desítku zaručující vyřazovací boje v play off rozhodly přesilové hry, které režíroval nejstarší hokejista na ledě Jiří Marušák. Všechny branky padly ve druhé třetině a shodně v početní výhodě. Zlín šel do vedení v 26. minutě zásluhou Petra Holíka, ale hosté srovnali stav tečí navrátilce Rostislava Olesze. Poté úřadoval čtyřicátník Jiří Marušák, který přidal dvě přesné trefy. Vítkovice hrály v závěru více než dvouminutovou power play, ale nedokázaly zkorigovat nepříznivý stav. Vlachův soubor odkočil od Ostravanů již na rozdíl šesti bodů a pojistil si pozici v elitní desítce. Tým PSG Zlín hraje v pátek 15. ledna v Hradci Králové.

35. kolo / neděle 10. 1. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
3:1
(0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. min P. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Čachotský, Roman Vlach), 37. Marušák (Bukarts, O. Veselý) - 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, R. Čech - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (Zlín) na 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 649. Střely na branku: 23:17. Zblokované střely: 11:8. Hity: 15:14. Vhazování: 25/54 (46%) - 29/54 (54%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Kovář, Pastor, Štencel, Štich - Olesz, Strapáč, Hovorka - Vandach, Kolouch, Kuscera - Zdráhal, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil, Petr.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Marušák - Rostislav Olesz.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bylo to nervózní utkání. První třetina byla hodně vyrovnaná. Druhou třetinu rozhodla naše efektivita v přesilových hrách, kdy jsme byli hodně zruční. V početní výhodě se dnešní zápas rozhodl. Pro nás to jsou velmi důležité tři body."

Jakub Petr (trenér HC Vítkovice Steel): "Ve hře pět na pět se ani na jedné straně nevyskytly žádné šance. Ten cíl, který jsme měli, být hodně silní v defenzívě, se až na malé výtky splnil. Rozhodly přesilové hry, Zlín by úspěšnější a početní výhody využil. Při hře pět na pět nám chyběla četnost střelby, naše číslo bylo velmi nízké. To je ale i organizace hry našeho soupeře, který nás ke střelbě moc nepouštěl, takže to odpovídá i jeho kvalitě. V přesilovkách byl Zlín úspěšnější, skóroval třikrát, zatímco my jen jednou. Za stavu 2:1 byla řada na nás, měli jsme další přesilovku, ale během pár vteřin jsme hráli oslabení tři na čtyři, což je naše hloupost. Hru v oslabení jsme vůbec nezvládli."