neděle 04. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani srazili Kometu po skvělém vstupu a slaví výhru v derby!

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 27. kola Tipsport extraligy Kometu Brno 4:3 a získali v derby nečekaný skalp favorita. O cenné výhře rozhodl výborný nástup Beranů do utkání, neboť už ve 3. minutě dvěma góly vyhnali brankáře Marka Čiliaka z brány. Zlín přidal v úvodní třetině ještě třetí gól. Kometa zabrala až ve třetí třetině, během posledních třinácti minut stihla dát tři góly, ale domácí přidali čtvrtý gól, který byl nakonec vítězný. Zlín uhájil v dramatickém závěru tříbodové vítězství a poprvé v sezoně skolil soupeře. Veselý a spol. slaví druhou výhru v řadě, zatímco Kometa prohrála potřetí za sebou. Branky zaznamenali Roberts Bukarts, Petr Holík, Filip Chytil a Robert Říčka. Tým PSG Zlín hraje v pátek 9. prosince v Litvínově.

27. kolo / neděle 4. 12. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
4:3
(3:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. min Bukarts (Honejsek, Kubiš), 3. P. Holík (Bukarts), 13. Chytil (Kubiš, Gago), 52. Říčka (Marušák) - 48. M. Erat (Kvapil, H. Zohorna), 53. Zaťovič (V. Němec, F. Dvořák), 59. J. Káňa II (Vincour, V. Němec). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5 222. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 13:3. Hity: 5:12. Vhazování: 31/67 (46%) - 36/67 (54%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček (21. min O. Horák), Blaťák, Bořuta, Žižka - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Gago - od 25. min navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak (3. min Vejmelka) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, F. Král, Malec - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Miklík, V. Němec, Kvapil - Dostálek, H. Zohorna, Dočekal - od 31. min navíc F. Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken.

Nejlepší hráči utkání: Filip Chytil - Martin Erat.

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): „První třetina pro nás byla z říše snů. Hra byla taková, jakou jsme si představovali. Poté Brno potvrdilo kvalitu, co má na papíře i na ledě a mačkalo nás. Bylo jen otázkou času, abychom co nejdéle udrželi nulu. Zachránil nás Říčkův gól na 4:1. To se mužstvo nadechlo, ale věděli jsme, že to bude ještě hodně těžké. Pak jsme především zásluhou Libora Kašíka odvraceli jednu šanci za druhou. Kluci to mají stále v hlavách, ztratili jsme podobně zápas s Pardubicemi a bude to chtít ještě hodně zápasů, jako byl tento. Góly vygradovaly z tlaku Komety, byly tam na naší straně individuální chyby, ale pod tlakem za to nemůžeme kluky trestat nebo jim nadávat.“

Kamil Pokorný (asistent trenéra HC Kometa Brno): „O bodový zisk jsme se připravili v první třetině. Ta byla z naší strany hodně matná, neboť jsme dostali dva rychlé gól. Prohrávat 0:3 v první třetině není nic příjemného. Ve druhé třetině jsme se zvedli, soupeře jsme přehrávali, chtěli jsme dát kontaktní gól. To se nám z tlaku bohužel nepovedlo, ale pořád jsme věřili. Věděli jsme, že Zlín pod tlakem dělá chyby. Ve třetí třetině jsme to vygradovali, dostali jsme se do zápasu i gólově, ale čtvrtý gól domácích byl pro výsledek rozhodující. Snažili jsme se, dřeli a chtěli hrát se ctí až do konce. Bohužel jsme na bodový zisk nedosáhli."