úterý 04. února 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani udolali Slavii a potřetí v sezoně porazili Pražany

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 46. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad Slavií 4:2 a získali tři cenné body. Berani se dostali ve 34. minutě do dvoubrankového náskoku, ale Pražané ve třetí třetině dvakrát snížili na rozdíl jednoho gólu. Důležitou výhru zpečetil gólem do prázdné brány kapitán Petr Čajánek. Další branky zaznamenali Antonín Honejsek, Jiří Ondráček a Petr Holík. Zlín porazil v letošní sezoně Slavii již potřetí. Tým PSG Zlín hraje ve čtvrtek 6. února ve Vítkovicích.

46. kolo / úterý 4. 2. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
4:2
(1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. min Honejsek (Čajánek, O. Veselý), 34. J. Ondráček (P. Sedláček, Melenovský), 52. Holík, 60. Čajánek - 44. Tomica, 55. Valach (Kadlec, Bednář). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3 791. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, Kubiš - J. Ondráček, Melenovský, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Wharton, Valach, Holub - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, Žejdl, Krenželok - Stránský, Vrdlovec, Poletín. Trenéři: V. Růžička, Weissmann.

Slávisté si aktivitou vytvořili hned v 1. minutě faul Kotvana, z čehož pramenila úvodní přesilová hra. Berani se v oslabení ubránili bez problémů, když hosté si žádnou vážnější šanci před brankářem Kašíkem nevytvořili. Střelecký účet zápasu oteveli v 8. minutě domácí, Čajánek zpoza branky přihrál volnému Honejskovi, který vstřelil gól ve třetím utkání v řadě. Zlín měl velkou příležitost zvýšit jednogólové vedení při dvojnásobné přesilové hře pět na tři v trvání 1:33 minuty, Čajánek a a spol. sehráli početní výhodu příliš staticky. V závěru první části obě mužstva nevyužila krátké přesilovky, Zlín těsně vedení uhájil do první sirény.

Zlínští zahájili druhou třetinu aktivně, pumelice z hole Marušáka pouze rozvlnila boční síť, ve 24. minutě Leška našel rozjetého Balaštíka, střelu zlínského kanonýra gólman Furch se štěstím vytěsnil do bezpečí. Úvodních deset minut patřilo Zlínu, brankář Kašík byl prakticky bez práce. Ve 31. minutě Leška prokázal opět svou nápaditost, vyslal parádní přihrávku na Balaštíka, ale ten trefil pouze Furcha. Berani se dostali ve 34. minutě do dvougólového náskoku. Domácí ukázkově kombinovali, jejich snahu přerušil slávistický obránce, ale kotouč se odrazil k Ondráčkovi, který ho zametl do brány. Slavia se nevzdala a dotírala na domácí bránu. Kašík zasahoval po střele Bednáře, nicméně na skóre utkání nic nezměnily ani přesilové hry na kazdé straně.

Zlín na začátku třetí části nepotrestal faul Růžičky a přišel trest. Tomica zablokoval v oslabení na modré čáře střelu, ujel domácí obraně a již při rovnovážném stavu pět na pět prostřelil Kašíka. A byl to právě Tomica, který mohl srovnat, nicméně zamířil nepřesně. Domácí se dostali v 52. minutě opět do dvougólového vedení zásluhou šikuly Holíka. Zlínský mladík našel mezeru ve výstroji gólmana Furcha a jeho nahození skončilo k radosti zlínského publika ve slávistické síti. Hosté podruhé v utkání snížili na rozdíl kontaktního gólu, když nepovedená střela Valacha se odrazila v přesilovce od tyčky do brány. Akcie hostů na vyrovnání zhatil krošček Jelínka. Hosté zkusili 72 vteřin před třetí sirénou hru bez brankáře, ale kapitán Čajánek zpečetil cennou výhru gólem do prázdné brány.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Leška - Dominik Furch.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání bylo opatrné, neboť oba soupeři viděli postavení v tabulce. Oproti předchozímu domácímu zápasu s Pardubicemi jsme dnes měli lepší pohyb. Na rozdíl od Slavie jsme si vytvořili příležitosti, z nichž jsme jednu proměnili. To bylo důležité pro další vývoj zápasu. Dvě třetiny jsme měli více ze hry. Zápas se zdramatizoval, až když Slavia snížila na 2:1 a vycítila šanci. Naštěstí jsme odskočili na 3:1. V závěru se k nám přiklonilo štěstí, neboť jsme dali čtvrtý gól. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."