pondělí 24. srpna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani úspěšně vstoupili do play off, doma porazili Pardubice

Zlínští hokejisté se doma vezou v letní přípravě na vítězné vlně. V úvodním zápase čtvrtfinále play off Generali Česká Cup 2020 porazili tým HC Dynamo Pardubice 4:2 a vytvořili si před odvetným zápasem na ledě soupeře slibnou pozici. Svěřenci Roberta Svobody rozhodli o výhře dvěma góly ve druhé třetině, když odskočili na dvougólový náskok. Skvělý zápas odehrál autor dvou branek Zdeněk Okál a nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Šlahař, který byl společně s Bedřichem Köhlerem autorem jedné trefy. Odveta se hraje na východě Čech ve čtvrtek 27. srpna od 17 hodin, přímý přenos vysílá ČT sport.

Generali Česká Cup / pondělí 24. 8. 2020 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. min Šlahař (Köhler), 27. Okál (Šlahař, Gazda), 35. Okál (Šlahař, D. Nosek), 50. Köhler (Václavek, Suhrada) - 18. Poulíček (Mandát, Svačina), 49. Svačina (Mandát, Hrádek). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Střely na branku: 19:36 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Berani Zlín: Huf - Ferenc, Řezníček, Gazda, Matyáš Hamrlík, D. Nosek (C), Suhrada, Dluhoš - Ondráček, Fořt (A), Herman - Šlahař, Fryšara, Köhler - Sebera, P. Sedláček, Okál (A) - Václavek, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Klouček - Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, J. Mikuš, Holland, Vála - Anděl, R. Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát (A) - Kusý, Claireaux, Vondrka - Rohlík, Zeman, Machala. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, čemuž odpovídalo i skóre po úvodních dvaceti minutách. Do první vážnější šance se dostal v 7. minutě po úniku Mandát, ale brankář Zlína Huf si s jeho nájezdem poradil. Střelecký účet čtvrtfinále otevřel v 10. minutě nejproduktivnější hráč letního poháru Šlahař, když dostal přihrávku do jízdy a z pravého kruhu překvapil pardubického gólmana Kloučka. Berani mohli těsné vedení navýšit v 15. minutě po šanci Köhlera, ale ve slibní pozici trefil jen Kloučka. Na druhé straně se zaskvěl Huf, když blízkosti vychytal Anděla. Dynamo se přece jen dočkalo srovnání stavu v 18. minutě, Huf vyrazil tvrdou střelu Mandáta a odražený kotouč usměrnil Poulíček do zlínské sítě.

Ve druhé třetině pálil ve 24. minutě Mandát pouze do Hufa. Poté přišly velké okamžiky Okála, který dvěma vstřelenými góly strhl vedení opět na stranu Zlína. Ve 27. minutě Šlahař posunul kotouč před hostující brankoviště a zlínský oblíbenec ho posunul za Kloučkova záda. Berani si vytvořili tlak, vedení mohl navýšit Köhler, vzápětí poskakoval po dalším závaru kotouč kolem brankové čáry, ale udeřilo až v 35. minutě. V přesilové hře opět došlo na souhru Šlahaře s Okálem a druhý jmenovaný poslal kotouč nekompromisně do pardubické klece.

Ve 47. minutě mohl dokonat čistý hattrick nejlepší hráč večer Okál, ale trefil jen lapačku Kloučka. Dynamo zdramatizovalo duel kontaktním gólem ve 49. minutě, když Svačina zůstal osamocený před Hufem a v koncovce se nemýlil. Berani šli za minutu zpátky do dvougólového náskoku, zkušený Köhler z blízkosti poslal kotouč nad Kloučkovy betony do branky. Zlínští si náskok pohlídali do závěrečné sirény a do odvetné bitvy na východě Čech nastoupí ve slibné pozici.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Nám se hodnotí zápas velmi dobře. Zvládli jsme to po herní i výsledkové stránce, i když jsme před zápasem museli skládat sestavu. Bohužel v současné době nemáme příliš možností, jak poskládat mužstvo. Byl to pohledný hokej z obou stran, divákům se duel musel líbit. Jsme rádi, že máme šanci do odvety."

Michal Mikeska (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Jsme spokojeni s první třetinou, ve které jsme měli tři, čtyři gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Druhou třetinu jsme prospali, nechali jsme odskočit Zlín do slibného náskoku. V závěrečném dějství jsme byli opět aktivní, vytvořili jsme si tlak a řadu šancí, ale domácí se zkušeně ubránili. Nešly nám přesilovky a jsme trochu zklamáni z konečného výsledku."