čtvrtek 29. srpna 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani v neúplné sestavě nevyzráli na Olomouc ani na druhý pokus

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v přípravném zápase na ledě Olomouce 0:2, když nastoupili vzhledem k rozsáhlé marodce opět ve značně nekompletní sestavě. Beranům stále schází trio zraněných útočníků Rickard Palmberg, Pavel Kubiš, Jakub Herman, tréninkové manko dohání Jiří Ondráček. Vyrovnaný duel byl skoupý na góly, o výsledku v urputné bitvě rozhodl jediný gól domácího týmu v 37. minutě. Zlínu scházelo i štěstí, neboť dvakrát gólmana Olomouce zachránila tyčka. Žižka a spol. podlehli Kohoutům podruhé v letošní přípravě. V příštím týdnu je na programu nejdříve přípravný zápas s Trenčínem na ledě v Brumově-Bylnici (úterý 3. září) a generálkou na extraligu bude pátý zářijový den utkání na ledě Komety Brno.

příprava / čtvrtek 29. 8. 2019 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. min Strapáč (Valenta, Kolouch), 60. Olesz. Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 6:8, navíc Švrček, Klimek (oba Olomouc) na 10 minut. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 2:0.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík, Valenta – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš. Trenéři: Tomajko, Moták.

Berani Zlín: Huf (od 30. Kořének) - Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka, Nosek, Talafa, Ferenc - Honejsek, Fořt, Šlahař - Dufek, Szturc, Okál - Köhler, P. Sedláček, Š. Kratochvil - Fryšara, Popelka, Fajkus. Trenéři: Stavjaňa, M. Hamrlík, Hrazdira.

Olomouc byla hned v úvodní minutě blízko gólu, když Klimek už překonal zlínského gólmana Hufa, ale skákající kotouč usměrnili hostující obránci do bezpečí. Kohouti byli na začátku utkání při chuti, zahrozili Hecl a opět Klimek. Domácí aktivitu zastavil v šesté minutě faul Knotka na Šlahaře, ale Berani se k vážnějšímu ohrožení Konrádovy svatyně nedostali. Hosté postupem času přidali na tempu, v 10. minutě se ocitl v bezprostřední blízkosti před domácím gólmanem obránce Buchta, ale v koncovce neuspěl podobně jako Honejsek. Na začátku 16. minuty přišly pro hosty dvě horké chvíle. Do rychlého přečislení se dostali Handl s Lašem, ale v rozhodující chvíli druhý jmenovaný promáchl kotouč. Vzápětí se dostal do rychlého brejku Olesz, trefil tyčku a vynutil si alespoň faul. V přesilovce předvedl parádní zákrok Huf, když se stihl rychle přemístit k tyčce a betonem zneškodnil šanci Tomečka.

Zlínští mohli otevřít střelecký účet ve 24. minutě po rychlém brejku, ale Fořt nezakončil přesně. Berani zatlačili soupeře do obranného pásma při další početní výhodě, když za katrem seděl Ondrušek. Největší šanci měl Köhler, ale nepřelstil Konráda a úspěšná nebyla ani dorážka Okála. Střelecký účet zápasu otevřeli domácí v 36. minutě, exzlínský Valenta poslal kotouč ideálně před brankoviště a osamocený Strapáč chladnokrevně zavěsil pod horní břevno. V brance už byl junior Kořének, který podle domluvy v polovině utkání vystřídal Hufa. Před druhou sirénou odmítl navýšení jednobrankového vedení Olesz.

Berani prahli ve třetí třetině po vyrovnání, ale proti byl Konrád, který udržel čisté konto až do závěru. Nepřekonali ho Kratochvil, Dufek a Šlahař. Olomouckého gólmana zachránila dvě minuty před koncem základní hrací doby i tyč! Mora si těsný náskok udržela až do závěru, pojistku na pátou výhru v přípravě dal dvě vteřiny před koncem gólem do prázdné sítě Olesz. Zlínští opět neuspěli v koncovce a prohráli čtvrtý zápas v přípravě za sebou.

Zdeněk Moták (hlavní trenér HC Olomouc): "Z pohledu žádného trenéra se zápas nemohl líbit. Kvalita ledu byla špatná, každý kotouč, který jel po ledě, tak skákal. To je velký problém, pak nemůžete v přesilových hrách hrát vůbec nic. Pro sebevědomí mužstva je ale důležité, že jsme vyhráli. Co se celkově přípravy týče, vyhráváme zápasy. Možná bychom potřebovali něco prohrát. Ale jsme bojovné mužstvo, snažíme se hrát v každém zápase na plno, na sto procent. Je důležité, že sebevědomí mužstva po výhrách stoupá."

Antonín Stavjaňa (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "V zápase jsme dali příležitost oběma mladým brankářům, první polovinu duelu odchytal Daniel Huf, tu druhou Michal Kořének. Oba předvedli velmi dobrý výkon a obstáli určitě se ctí. Nebyl to pro nás jednoduchý zápas, útočné formace jsme poskládali vzhledem k marodce opět v polepeném složení. Původně měl hrát junior Vojta Dobiáš, ale v pondělí se zranil. Nasadili jsme ve čtvrté formaci dalšího juniora Fajkuse a z prvoligového Přerova Šimona Kratochvila. I v neúplné sestavě jsme s posíleným a kompletním týmem Olomouce sehráli velmi vyrovnaný zápas s těsným výsledkem. Stále bojujeme s koncovkou, místo sítě jsme trefovali tyčky. Utkání bylo náročné i vzhledem k tropickému počasí, bylo velké dusno a hrálo se na těžkém ledě. Bohužel jsme neodehráli ani jediný přípravný zápas v plné sestavě a pro úzký kádr je to náročné i po kondiční stránce. Švéd Palmberg a Kuba Herman se ještě necítili fit naskočit do utkání, Pavla Kubiše čeká po otřesu mozku další vyšetření. Jirka Ondráček dohání tréninkové manko, chce nastoupit v příštím zápase s Trenčínem." Foto: HC Olomouc - Kristýna Adámková