čtvrtek 27. srpna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani v poháru Generali Česká Cup končí, rozhodl jeden gól

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v odvetném zápase čtvrtfinále play off Generali České pojišťovny 2020 na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 2:5 a v letním poháru končí. Dynamo smazalo dvougólové manko ze zlínského utkání a nakonec zaznamenalo postupový gól v 57. minutě. Druhý zápas obou soupeřů rozhodla druhá třetina, když po bezgólovém úvodu dali Východočeši tři góly. Berani drželi ve třetí třetině naději na prodloužení, ale závěr patřil domácím. Góly dali Štěpán Fryšara a Jan Dufek. Zlín hraje další přípravný zápas ve čtvrtek 3. září, když doma od 17:30 hodin změří síly s Kometou Brno.

Generali Česká Cup / čtvrtek 27. 8. 2020 / 17:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
5:2
(0:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. min Mandát (Svačina, J. Kolář), 37. Tybor (Claireaux), 39. R. Kousal (Blümel), 48. Holland (Svačina) - 42. Fryšara, 49. Dufek. Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 1 505. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Dynamo Pardubice: Klouček - Nakládal (C), J. Kolář (A), Bučko, J. Mikuš, Holland, Vála - Tybor, R. Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát (A) - Kusý, Claireaux, Vondrka - Zeman, Anděl, Machala. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Řezníček, Ferenc, Dluhoš, D. Nosek (C), Suhrada, Matyáš Hamrlík - Ondráček, Fořt (A), Kubiš (A) - Dufek, Fryšara, Köhler - Šlahař, P. Sedláček, Goiš - Sebera, Karafiát, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Hned v úvodní minutě nebezpečně vypálil Tybor, ale brankář Kašík byl připraven. Berani hráli po prohřešku Kusého přesilovou hru, jenže paradoxně měli největší příležitost domácí, když Blümel těsně minul zlínskou klec. Hosté dostali šanci na reparát v další početní výhodě v 9. minutě, ve slibné pozici promáchl nejproduktivnější hráč Šlahař. Dynamo se ubránilo oslabení a v úvodní početní výhodě zahrozil Mandát. Stejný útočník domácích měl velkou příležitost již při rovnovážném stavu hráčů na ledě, puk po jeho teči poskakoval kolem brankové čáry a nakonec skončil v Kašíkově lapačce. Berani byli v úvodní třetině aktivní, na gólmana Kloučka vyslali celkem 14 střel, ale diváci v první třetině gól neviděli.

Na začátku druhé třetiny vypálil nebezpečně v přesilovce Šlahař, nebezpečná byla i pumelice Noska, kterou Klouček se štěstím zlikvidoval. Střelecký účet zápasu se otevřel ve 26. minutě, po přesné přihrávce od Svačiny prostřelil Kašíka přesnou střelou Mandát. Vzápětí měl navýšení pro domácí na holi Blümel, ale Kašík byl proti. Dynamo přepnulo na vyšší rychlostní stupeň a před zlínským brankovištěm bylo pořádně horko. Domácí z tlaku přidal další góly. Druhý úspěch přidal ve 37. minutě Tybor, který mířil přesně k tyči. Před druhou sirénou si připsal střelecký úspěch Kousal, když překonal beton zlínského gólmana.

Hned 65 vteřin po zahájení třetího dějství vrátil Berany zpět do hry Fryšara. Dostal se k němu odražený kotouč od zadního mantinelu a dopravil ho za Kloučkova záda. Pardubice po čtvrtém gólu ve 48. minutě byly zpět na koni, když z mezikruží vymetl šibenici zlínské svatyně Holland. Zápletka postupu pokračovala dále a kuriózní branka pro Zlín přišla ve 49. minutě. Pardubický bek si letící kotouč srazil do vlastní sítě, gól byl připsán Dufkovi. Postupový gól pro domácí zařídil v 57. minutě Mandát, který tečoval ránu Hollanda do skrumáže. Berani v závěru sáhli k power-play, ale příležitosti Köhlera, Fořta ke kýženému prodloužení nevedly, pět vteřin před sirénou ještě Nosek orazítkoval břevno!

Michal Mikeska (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Dostali jsme se do třígólového náskoku. Na začátku třetí třetiny jsme inkasovali nešťastný gól po odrazu puku z televizní kamery. Nerad bych polemizoval o tomto gólu. Zápas to dostalo do jiného tempa, byla to zkrátka přetahovaná. Závěr jsme již uhájili v náš prospěch, když poslední tři minuty zápasu byly pro diváky v hledišti a u televize hodně napínavé."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zápas jsme začali dobře a vytvořili jsme si v první třetině spoustu příležitostí i v přesilových hrách. Bohužel tam nepadl ani jeden gól. Domácí proměnili ve druhé třetině jeden z brejků, poté přesilovku a tyto okamžiky je hodně nakoply, zatímco my jsme měli problém jejich ofenzivní akce ubránit. Podařilo se nám vstřelit na začátku třetí třetiny gól a poté zdramatizovat vývoj utkání. Až do konce bylo stále, o co hrát a z poháru jsme vypadli po důstojném výkonu."