úterý 04. září 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani v přípravě vítězí. Výhru nad Zvolenem kalí zranění Okála

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v přípravném zápase před startem extraligy nad týmem účastníka slovenské Tipsport ligy HKm Zvolen 6:1 a připsali si v šestou výhru v letní přípravě. Berani byli opět úspěšní v produktivitě a podobně jako před týdnem Olomouci nasázeli soupeři šest gólů. Velmi dobrý výkon podal brankář Jakub Sedláček, který inkasoval až v samotném závěru utkání. Radost z výhry kalí zranění útočníka Zdeňka Okála po nešťastné srážce se spoluhráčem Davidem Noskem na začátku duelu. Branky zaznamenali Edgars Kulda 2, Jiří Ondráček, Tomáš Fořt, Antonín Honejsek a Dalibor Řezníček. Tým PSG Berani Zlín sehraje generálku před startem extraligy v pátek 7. září na ledě Olomouce.

příprava / úterý 4. 9. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
6:1
(2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. min Ondráček (Honejsek), 18. Kulda (Popelka), 24. Fořt (Žižka, Kubiš), 24. Honejsek z trestného střílení, 46. Řezníček (Kubiš, Fořt), 48. Kulda - 59. Zuzin (Chovan, Kytnár). Rozhodčí: Kašík, Obadal - Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 6:10, navíc Lušňák (Zvolen) na 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Berani Zlín: J. Sedláček - Freibergs, Ferenc, Žižka, Nosek, Valenta, Řezníček, Gazda - Okál, Honejsek, Šlahař - Poletín, Werbik, Kulda - Ondráček, Fořt, Kubiš - Popelka, P. Sedláček, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HKM Zvolen: Skapski - Drgoň, Hraško, Vandane, Růžička, Čarnook, Pöyhönen, Roman, Ulrych - Zuzin, Kytnár, Chovan - Vandas, Špirko, Handlovský - Demkov, Lušňák, Šišovský - Petráš, Holovič, Magdolen. Trenéři: Podkonický, Summanen, Makóni.

Už ve 4. minutě došlo ve vlastním obranném pásmu k nešťastné srážce Zdeňka Okála s Davidem Noskem, po které zlínský forvard utrpěl silný otřes mozku a z utkání předčasně pro zranění odstoupil. Berani otevřeli střelecký účet zápasu ve 12. minutě zásluhou využité přesilové hry. Přesnou Honejskovu přihrávku zužitkoval Ondráček, který se uvolnil u levé tyčky a kanadský brankář Skapski poprvé lovil kotouč ze své sítě. Domácí přidali dvě minuty před první sirénou další gól, když se prosadil v koncovce lotyšský útočník Kulda. Zvolen si vytvořil v úvodní části pár šancí, ale v koncovce byl bezzubý.

Berani přidali ve druhé třetině další dva střelecké úspěchy. V jejím úvodě využili druhou přesilovku. Faul Holoviče potrestal Fořt, když dorazil do sítě vyražený kotouč gólmana Skapskiho. Zlín přidal za pouhých 13 vteřin čtvrtý gól, neboť nařízené trestné střílení proměnil Honejsek ukázkovým blafákem do bekhendu. Všechny šancí hostů pochytal bezchybný gólman Jakub Sedláček.

Domácí soupeře tlačili i ve třetí třetině. Zvolenští hráči pod tlakem faulovali a nabídli Beranům řadu přesilových her. Zlínští využili potřetí početní výhodu v 46. minutě zásluhou Řezníčka, který prostřelil kanadského brankáře ve službách Zvolenu. Další gól v síti slovenského týmu přišel za půldruhé minuty, Kulda projel celým kluzištěm a z prostoru pravého kruhu prostřelil Skapskiho. Lotyšský útočník vstřelil již šestý gól v přípravě! Čisté konto Sedláčkovi sebral v samotném závěru přesnou ránou z mezikruží Zuzin. Svoboda družina v přípravě válí, vyhráli šestý zápas ze sedmi a v posledních třech zápasech nastříleli soupeřům celkem 17 branek!

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Mrzí nás nešťastné zranění Zdeňka Okála. Podle prvních zpráv se jedná o silný otřes mozku. Zatím nebudeme předbíhat a počkáme na vyšetření, co řeknou doktoři. Kvalita ledu nebyla dobrá a podle toho se odvíjela i hra na obou stranách. Je potřeba vyzvednout velmi dobrý výkon vbrankáře Jakuba Sedláčka. Škoda, že v závěru přišel o čisté konto. Pochvalu zaslouží tým za produktivitu, v koncovce se nám v posledních dvou týdnech daří. Výsledek ale nepřeceňujeme, pořád je to jen příprava."