pátek 02. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani venku válí, vyhráli i pošesté v řadě. Dramatické derby rozhodl až nájezd Köhlera

Paráda! Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 18. kola Tipsport extraligy Kometu Brno na jejím ledě 4:3 po samostatných nájezdech a získali venku již šestou výhru v řadě. Berani porazili úřadujícího vicemistra již podruhé v sezoně! Dramatický zápas rozhodla až sedmá série nájezdů. Berani dvakrát dotáhli náskok soupeře a v poslední minutě základní části zneškodnil gólman Luboš Horčička nařízenou penaltu Zohorny. Branky Zlína zaznamenali Pavel Kubiš,Petr Leška, Jiří Ondráček a Bedřich Köhler. Tým PSG Zlín hraje v neděli doma s Libercem, poté následuje reprezentační přestávka.

18. kolo / pátek 2. 11. 2012 / 18:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
3:4sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. min J. Svoboda (Divíšek), 18. H. Zohorna (Koreis), 48. Holec (Divíšek) - 20. Kubiš (Holík), 24. Leška (Balaštík, Kotvan), 57. Ondráček (Holík, Kubiš), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7, navíc Čajánek (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: bez. Diváci: 7 200 (vyprodáno). Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Valach, Valábik - H. Zohorna, L. Čermák, Koreis - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - M. Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera, Oslizlo.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Ondráček, Holík - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Začátek derby na ledě Komety byl hodně opatrný a oba týmy pozorně bránily a nepouštěly soupeře do vážnější šance. V 7. minutě přišla slibná příležitost pro Zlín, odražený kotouč se dostal na hůl Lešky, který zůstal osamocený před Trvajem. Brněnský gólman bekhendovou střelu uschoval do lapačky. Aktivita hostů pokračovala, střelu Kubiše vyrazil Trvaj betonem a vzápětí netrefil odkrytou bránu Veselý. Zlínskou převahu zbrzdilo podražení Linharta a Kometa měla na začátku 9. minuty výhodu početní převahy. Za půlminuty byl počet hráčů na ledě vyrovnaný,neboť za katr odešel Koreis. Při hře čtyři na čtyři předvedl ukázkovou akci Jakub Svoboda, ale zlínský gólman si nadvakrát s jeho střelou poradil, na druhé straně zahrozil Holík. Střelecký účet zápasu otevřel ve 13. minutě Jakub Svoboda, který si nabruslil před brankoviště a bekhendem prostřelil Horčičkovy betony. Brno mohlo vedení navýšit vzápětí při prohřešku Kotvana, ale Berani pozorně bránili a domácí prakticky Horčičku neohrozili. Těsně před první sirénou si vybrali slabší momenty oba brankáři. Nejdříve Horčičku zaskočila dalekonosná střela Zohorny, která se odrazila od tyčky do sítě. Za další minutu se hosté vrátili do hry, neboť Trvaj za svou brankou vyrobil hrubku, rozehrál na hůl Holíka, který posunul kotouč na Kubiše, a ten měl před sebou prázdnou bránu. Berani přestříleli v úvodní třetině Kometu, nicméně těsný náskok uhájilo Brno.

Domácí nevyužili hned na začátku druhé třetiny přesilovku a Berani vzápětí trestali. Ve 23. minutě bylo srovnáno, neboť Kometa ztratila kotouč ve středním pásmu a Leška přesně trefil horní roh Trvajovy brány. Zlínská převaha narůstala, opět pohrozil Leška, ale tentokrát si brněnský gólman poradil i s dorážku Balaštíka. Tlak Zlína sílil, ale Veselý a Melenovský mířili nepřesně. Beranům se naskytla další přesilovka, soupeře sevřeli v jejich pásmu, Hamrlík po bombě od modré čáry orazítkoval jen tyčku. Už při hře pět na pět Linhart těsně přestřelil. Brno postupně zvedlo hlavy a ve 32. minutě mohlo jít opět do vedení, ale střelu Kováčika zastavila tyč. Zanedlouho se strhla na ledě menší bitka, na trestnou lavici odešel pouze Kotvan. Ve stoprocentní pozici Hruška trefil pouze Horčičku. Vzruch přinesla 37. minuta, po konfliktu Čajánka s Kováčikem vyfasoval zlínský kapitán trest ve hře, zatímco Kováčik pouze čtyři minuty. Závěr prostřední třetiny patřil domácím, ale vyrovnaný stav se nezměnil.

Nástup do třetí třetiny vyšel opět lépe Zlínu. Před Trvajem bylo rušno, na domácí branku vystřelili Köhler, Kubiš, Balaštík a opět Köhler. Berani poté promarnili další početní výhodu a v 48. minutě přišel trest. Kometa přečkala bez újmy na skóre oslabení a Holec poslal domácí opět do vedení, když nadzvedl kotouč nad Horčičkův beton. Vlachova družina se snažila vyrovnat a byla blízko k srovnání stavu v 54. minutě po střele Lešky, který však zvedl puk až příliš nad klec. Hosté se dočkali zaslouženého úspěchu v podobě vyrovnávací branky v 57. minutě, Holík vydoloval kotouč u mantinelu a Ondráček srovnal stav svým prvním gólem v sezoně. Berani mohli zůstat i bez bodů, neboť po faulu Horáka na ujíždějícího Zohornu bylo nařízeno v poslední minutě trestné střílení. Horčička kličku Zohorny do bekhendu vystihl a zápas dospěl do prodloužení.

Obě mužstva nevyužila v nastaveném čase početní výhody a o bonusovém bodu rozhodovaly až samostatné nájezdy. Dramatické derby rozluštila až sedmá série nájezdu a přesná trefa Köhlera do horního růžku.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Divíšek - Petr Leška

Lubomír Oslizlo (asistent trenéra HC Kometa Brno): "Potvrdilo se, že Zlín je na cizím ledě velmi dobrý tým, který hraje hodně nepříjemný hokej. Přesto jsme vedli 3:2 a zbytečně nechali soupeře vyrovnat. Měli jsme v poslední minutě výhodu trestného střílení a mohli brát tři body. Soupeř byl v nájezdech šťastnější. Zápas bohužel nedohrál Jakub Svoboda. Upadl a narazil si koleno, které má oteklé."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "V úvodní třetině měli domácí převahu a hodně nám pomohl laciný gól v závěru. Poté jsme se dostali zpět do hry a od vyrovnávacího gólu se náš výkon zvedl. Měli jsme řadu slibných příležitostí, které jsme nevyužili. Měli jsme dobrý nástup do poslední třetiny, ovšem dostali jsme nešťastně třetí gól po naší přesilovce. Po zásluze jsme poté vyrovnali. V penaltách už byl výsledek ošidný, měli jsme dvakrát mečbol, potom jsme jeden odvraceli."