středa 24. října 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani vezou z brněnského ledu bod, na mistra nestačili v nájezdech

Hokejisté PSG Berani Zlín v předehrávce 13. kola Tipsport extraligy vybojovali na ledě mistrovské Komety Brno jeden bod za prohru v samostatných nájezdech. Zlínští nezachytili začátek zápasu, přičemž již v 7. minutě prohrávali 0:2. Následně ale po trefách Pavla Kubiše a Ralfse Freibergse vyrovnali, přičemž duel dotáhli až do samostatných nájezdů. Tam byl jediným úspěšným střelcem brněnský Zaťovič, Berani tak zakončili první čtvrtinu se ziskem devatenácti bodů. K dalšímu utkání nastoupí Zlín opět na kluzišti soupeře, v neděli od 15 hodin hraje v Třinci.

13. kolo / středa 24. 10. 2018 / 18:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Mueller (P. Holík, Kašpar), 7. L. Čermák, rozh. náj. Zaťovič – 17. Kubiš (J. Ondráček, Zbořil), 39. Freibergs (Šlahař, Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Polák, Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: Bez. Diváci: 7 195. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 24:7. Hity: 8:4. Vhazování: 42:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Kometa Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, J. Mikuš - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Horký, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Plášek - Köhler, Střondala, R. Zohorna - Süss. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný, Oslizlo.

Berani Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Valenta, Gazda, Nosek, Zbořil, Padrnos – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Čachotský, Fryšara, E. Kulda – Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani nezachytili začátek zápasu. Ve 3. minutě putoval na trestnou lavici obránce Valenta, jehož prohřešek již po devatenácti vteřinách zužitkoval ránou pod břevno Peter Mueller. Ještě hůře bylo v čase 7:00, to za Sedláčka propadla rána z bezprostřední blízkosti z hole Leoše Čermáka.

Zlínští se těžko dostávali do hry, pomoci jim k tomu mohly dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Efekt to ale málem mělo opačný, i v oslabení se do velké šance dostal Zaťovič, jehož pokus skončil na tyčce. Berani ale přeci jen ještě do přestávky dokázali snížit: střelu od modré čáry vyrazil Vejmelka jen před sebe, kde pohotově dorážel zastupující kapitán Pavel Kubiš.

V prostředním dějství byli hosté o něco aktivnější. Vyrovnat mohl Šlahař či Kubiš v přesilové hře, nestalo se tak. Druhá branka Beranů tak přišla až ve 39. minutě. Při početní výhodě vypálil od modré Ralfs Freibergs, jehož pokus se zastavil až v síti. Ještě před pauzou měl možnost domácí mladík Plášek, tomu ale kotouč v klíčové fázi sjel.

Ve třetí třetině už gól nepadl. V nastaveném čase pak byli aktivnější Berani, kteří si díky tomu vysloužili 109 sekund před sirénou přesilovou hru. Trenér Robert Svoboda sáhl k oddechovému času a poslal do hry kvarteto hráčů, ti ale velkou příležitost rozhodnout utkání nevyužili. A tak moravské derby znalo vítěze až po nájezdech.

V těch byl jediným úspěšných exekutorem z deseti nájezdníku domácí Martin Zaťovič, který tak přisoudil bod navíc Kometě. Za tu neproměnil nájezd Kašpar, Mallet, Holík a Horký, za Berany pak neuspěl nikdo, jmenovitě Kulda, Fořt, Šlahař Herman ani Ondráček.

Nejlepší hráči: Lukáš Kašpar - Pavel Kubiš.

Kamil Pokorný, asistent trenéra HC Kometa Brno: "Zlín měl poslední dobou výborné výsledky, svou formu prokázal i dnes. Start do utkání byl pro nás jako z říše snů, v 7. minutě jsme vedli 2:0. Dvanáct minut jsme soupeře nepustili do hry, pak ale přišly dvě oslabení, kdy se soupeř nadechl a vstřelil kontaktní branku. Naráz byl z toho úplně jiný zápas, soupeř byl ve druhé třetině aktivnější. Extrémně nás podržel Karel Vejmelka, znovu jsme se museli bránit přesilovým hrám soupeře. Třetí třetina byla kdo s koho, bylo to opatrné z obou stran, i proto se šlo až do nájezdů. V prodloužení jsme sice hráli oslabení, kluci ale hráli velmi obětavě a díky tomu jsme nakonec mohli jít až do rozstřelu, kde se k nám přiklonilo štěstí. Samozřejmě bereme dva body, ale po takovém vstupu do utkání je třeba lépe kontrolovat hru a nepouštět soupeře do hry."

Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín: "Utkání jsme začali málo statečně. Domácí nás dostali pod velký tlak hned v úvodu a z prvního oslabení jsme inkasovali. Celkově celých prvních deset minut první třetiny jsme odehráli špatně. Na konci první části se nám podařilo vstřelit branku, což nás do dalšího průběhu zápasu povzbudilo. Druhou třetinu jsme byli výrazně aktivnější, srovnali jsme a měli jsme další příležitosti. Pak už z naší strany vypadal zápas solidně. V prodloužení jsme měli vyložené šance na rozhodnutí zápasu včetně přesilové hry, což nás trochu mrzí, na druhou stranu jsme rádi, že jsme v Brně bodovali."