pátek 25. září 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vezou z ledu ambiciózního nováčka bod, v nájezdech rozhodl Vondrka

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 5. kola Tipsport extraligy na ledě Pirátů Chomutov 1:2 po samostatných nájezdech. Veselý a spol. po poctivém výkonu zaměřeném na defenzivu vybojovali alespoň bod. Piráti šli na začátku druhé třetiny do vedení, ale Zlín srovnal stav ve 43. minutě. Rozhodly nakonec až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu domácího týmu. Chomutov vyhrál poprvé v extralize čtyři zápasy po sobě a společně se Spartou vévodí s jedenácti body extraligové tabulce. Jedinou branku zaznamenal Pavel Kubiš.

5. kolo / pátek 25. 9. 2015 / 17:30
Piráti Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
2:1sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. min Červenka (Růžička, Rýgl), rozhodující nájezd Vondrka - 43. Kubiš (Roman Vlach). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváci: 5 044. Střely na branku: 24:19. Zblokované střely: 7:4. Hity: 29:14. Vhazování: 32/68 (47%) - 36/68 (53%) Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Piráti Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Redlihs, Rýgl, Dlapa, Kranjc, Drtina, Šidlík, Blaha - Hovorka, D. Květoň, Hřebejk - Červenka, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Kämpf, Sklenář - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva, J. Šťastný.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, A. Holík, Urbanec, Kotvan, Řezníček - Ondráček, P. Holík, Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - D. Šťastný, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Diváci v první třetině v chomutovské aréně branku neviděli. Utkání bylo opatrné a na obou stranách dominovaly defenzivy. V 5. minutě se prodral podél mantinelu Roman Vlach, ale minul domácí svatyni. Na druhé straně zasahoval gólman Kašík proti střelám Rýgla a Lukáše Květoně. Příležitosti si vytvořili i hosté, aktivní Roman Vlach z otočky minul a Šťastný ve 12. minutě trefil z ostrého úhlu tyčku! Další šanci měl Ondráček, ale nadvakrát Kopřivu nepřekonal. Piráti si vypracovali slibnou příležitost v 16. minutě, Růžička tečoval puk ve vzduchu, Kašík byl však na místě.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části. Po chybě obrany Pirátů nebezpečně vystřelil Okál, Kopřiva střelu zneškodnil. V 25. minutě se zaskvěl Kašík, nejdříve vyrazil bekhendový pokus Vondrky a nezaváhal ani při Růžičkově dorážce. O minutu posléze Pospíšil neprostřelil zlínského gólmana. Střelecký účet utkání otevřeli Piráti před polovinou zápasu, Červenka ukázkovým bekhendovým blafákem vyzrál ve 29. minutě nad Kašíkem. Zlín hrál ve 31. minutě přesilovou hru po faulu Rýgla, nicméně na domácí branku nevystřelili. Stejná herní situace se naskytla i Chomutovu po prohřešku Urbance. Piráti si vedli lépe, ale narazili na Kašíka, který kryl střely Červenky i Rýgla Poté měl dvakrát vyrovnání na holi Okál, v prvním případě jeho dorážku zhatil Kopřiva, při druhé šanci předvedl skvělý obranný zákrok Rutta.

Berani srovnali stav hned na začátku třetího dějství. Kubiš vyjel ve 43. minutě zpoza branky a Kopřiva se nestačil včas přemístit k tyčce. Piráti poté promarnili další přesilovku, na výborného Kašíka nevyzráli Červenka a Hřebejk. Rozhodující gól měl na holi Okál, ale chomutovský gólman byl na místě. Šedesát minut čisté hry o vítězi nerozhodlo.

Na začátku nastaveného času se hrál opatrný hokej a diváci se rozhodujícího gólu v nastaveném čase nedočkali. Berani měli v závěru výhodu přesilovky, ale Piráti se ubránili. V nájezdech se štěstí přoklonilo na stranu domácích, jediným úspěšným nájezdníkem byl reprezentant Vondrka. Na straně Zlína vyšli naprázdno Čech, Roman Vlach a Petr Holík.

Samostatné nájezdy: I. série Hovorka -, F. Čech -, II. Vondrka +, Roman Vlach -, III. Červenka -, P. Holík -.

Nejlepší hráči utkání: Roman Červenka - Libor Kašík.

Jan Šťastný (asistent trenéra Piráti Chomutov): „Do utkání jsme chtěli vstoupit ze zabezpečené obrany, čekat na chyby a dostat se do vedení. To se nám i podařilo. Trochu nás mrzí inkasovaný gól ve třetí třetině, kdy jsme po individuální chybě dovolili Zlínu utkání zkorigovat. V prodloužení nás hodně nakoplo parádně odbráněné oslabení a jsme rádi, že v nájezdech se nám podařilo uhrát navíc další bod.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "„Utkání bylo vyrovnané, rozhodovaly v něm maličkosti. Nájezdy jsou vždy loterie, ale domácí v nich byli lepší, zatímco my jsme vyšli naprázdno. Jsme rádi za bodík.“