čtvrtek 16. srpna 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vstoupili do slovenského turnaje Rona Cup porážkou od Skalice

Hokejisté PSG Zlín podlehli v úvodním zápase mezinárodního turnaje Rona Cup v Dubnici nad Váhom týmu HK 36 Skalica 4:6. Berani sice vyhráli úvodní třetinu, ale hrubě jim nevyšla prostřední část, ve které inkasovali čtyři góly. Přitom čistý hattrick vítězů zaznamenal za 204 sekund Juraj Jurík, syn současného zlínského asistenta! Branky Zlína dali Tomáš Fořt, Jiří Ondráček, Marek Melenovský a Lukáš Finsterle.

RONA cup / čtvrtek 16. 8. 2012 / 13:00
HK 36 Skalica Skalica - Berani Zlín Zlín
6:4
(0:2, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Jurík (Kudrna), 25. Jurík (Trška), 25. Jurík (Gabriš, Kudrna), 26. Kudrna (Konečný), 48. Bartánus (Školiak), 60. Kutálek (Višňovský) - 8. Fořt, 18. Ondráček (Kotvan, Melenovský), 34. Melenovský (Ondráček, Kotvan), 52. Finsterle (Tesařík). Dodatkové samostatné nájezdy: Skalica - Zlín 2:2 (I. Fořt +, Holovič +, II. Ondráček -, Rumpel -, III. Melenovský -, Stieler -, IV. Finsterle +, Jurík -, V. Holík -, Preisinger +). Rozhodčí: Matula - Kuník, Nosek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HK 36 Skalica: Trenčan - Trška, Vyrúbalík, Gabriš, Kozák, Barák, Jankovič, Jaborník, Srnec - Preisinger, Bartánus, Školiak – Višnovský, Kudrna, Jurík - Kutálek, Holovič, Šátek – Konečný, Rumpel, Stieler.

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Valenta, Šenkeřík - Honejsek, Čajánek, Veselý - Finsterle, Holík, Kubiš - Ondráček, Melenovský, Šlahař - Z. Okál ml., Fořt, Köhler.

Zlínské hokejisty čekají v rámci mezinárodního turnaje Rona Cup v Dubnici nad Váhom tři přípravné zápasy se slovenskými extraligovými týmy během tří dnů. V úvodním zápase turnaje proti Skalici dostali volno Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Tomáš Linhart a Petr Zámorský. Po zdravotních problémech začal teprve v pondělí s přípravou na ledě útočník Filip Čech, kterého trápil pásový opar a s jeho zápasovým nasazením na Slovensku se nepočítá.

Berani si vypracovali v úvodní třetině dvougólový náskok, Nejdříve v 8. minutě proměnil nájezd Fořt a poté Ondráček využil přesilovou hru, když akci předcházela ukázková přihrávka od nové tváře ve zlínské obraně Kotvana. V brance dostal příležitost Śedláček, který zlikvidoval stoprocentní šanci Školiaka a při šanci Stielera ho zachránila tyčka.

Prostřední třetina hostům vůbec nevyšla, neboť přišli o slibný náskok a celkem čtyřikrát lovil gólman Sedláček puk ze své sítě. Čistý hattrick zaznamenal v dresu Skalice třiadvacetiletý Juraj Jurík, syn současného druhého kouče PSG. Zlínský odchovanec se vytáhl na svůj mateřský klub třemi brankami! Berani ve třetí třetině přidali na tempu, nicméně Záhoráci přidali další gól.

Zlín vstřelil v 52. minutě kontaktní gól zásluhou Finsterleho, ale přes veškerou snahu se vyrovnat nepodařilo. Berani v závěru tlačili, ale všechny příležitosti pochytal brankář Trenčan. Po střele kapitána Čajánka zazvonila jen tyč. Zlín v závěru odvolal brankáře, při power play měli obrovské šance Tesařík a Veselý, nicméně tři sekundy před sirénou trefil prázdnou branku Kutálek.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): V úvodní třetině jsme hráli dobře, ale ve druhé části přišel pětiminutový výpadek. Při power play jsme měli hodně šancí, ale úspěch to nepřineslo. Bohužel na bod to nestačilo. Možná jsme se po první třetině sebeuspokojili, Skalica skórovala a šla do vedení i se štěstím. Místo obrany jsme dost otevřeli hru a soupeř toho využil. Hattrick Juraje Juríka mladšího? Zřejmě měl motivaci a trošku i štěstí. V týmu Skalice jsou vesměs mladí kluci, bojovali a podařilo se jim dát i góly. Střetnutí mělo tempo a nasazení. Na našem výkonu každopádně útok předčil obranu. K vyrovnání jsme měli blízko.