úterý 08. srpna 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani vyhráli i druhý přípravný zápas, doma pokořili Olomouc

Zlínští hokejisté dokázali zvítězit i ve druhém přípravném utkání, tentokráte na domácím ledě pokořili olomoucké Kohouty 2:1. O góly se postarali Michal Gago a Antonín Honejsek. V doplňkovém prodloužení zvítězili hosté 1:0, v nájezdech zase uspěli Berani. Další utkání čeká zlínské hokejisty ve čtvrtek na Zimním stadionu Luďka Čajky s Kometou Brno, úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

příprava / úterý 8. 8. 2017 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Gago (Karafiát, Sedláček), 40. Honejsek (Horák) – 22. Sundher (Holec, Buc). Rozhodčí: Obadal, Škach – Goňa, Wesley. Vyloučení: 4:3. Využití: Bez. V oslabení: Bez. Diváci: 1231. Střely na branku: 32:25. Vhazování: 30:29. Zakázaná uvolnění: 3:1 Ofsajdy: 6:4 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Štůrala – Freibergs, Řezníček, Ferenc, Žižka, Horák, Valenta, Gazda – D. Šťastný, Honejsek, Veselý – Ondráček, Popelka, Illo – Okál, Zagrapan, Fryšara – Gago, Karafiát, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdíra.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrůšek, Houdek, L. Galvas, Staněk, Ruttar – Skladaný, Knotek, Laš – Eberle, Sundher, Burian – Buc, Herman, Holec – Jergl, Rác, Macuh. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Zlínští hokejisté do prvního domácího přípravného utkání s Olomoucí vlétli aktivně. Hned ve druhé minutě musel Konrád řešit šance Popelky a Ondráčka, v obou případech byl ale brankář Mory úspěšný. V 6. minutě putoval na trestnou lavici domácí Zagrapan, jenomže když se Berani početní nevýhodě ubránili, pustili se do útoku. Tam si vybojovali buly, po které nekompromisní ránou z mezikruží poslal Berany do vedení Michal Gago.

Do přestávky byli Zlínští nadále aktivnějším týmem, ale gólu docílili Hanáci. Staňkova trefa ovšem neplatila, puk se dostal za čáru až po přerušení.

V úvodu prostředního dějství už ale Štůrala právoplatně kapituloval. Z předbrankového prostoru uspěl Kevin Sundher. Obrat ve skóre mohl zaznamenat Burina či Skladaný, domácí brankář však byl proti.

Poté už ale zase hrozili žlutomodří. Žižkovu i Okálovu šanci hasil Konrád na poslední chvíli, proti úniku Antonína Honejska už byl ale bezmocný. Domácí forvard ukázkovou kličkou do bekhendu a zakončením o břevno poslal Zlín do vedení - 2:1.

I ve třetí třetině si domácí udržovali mírnou převahu. Ve 46. minutě ji dokonce proměnili v další gól, rozhodčí ale branku pro kopnutí kotouče neuznal.

Zápas se dařil i zlínskému brankáři Tomáši Štůralovi, to potvrdil v půlce třetiny. Olomoucký Kevin Sundher při úniku nastřelil pouze jeho lapačku. Hanákům nevyšlo ani závěrečné power-play, Berani tak berou výhru 2:1.

Doplňkové prodloužení: 61. Burian. Doplňkové samostatné nájezdy: I. série: Freibergs -, Holec -, II. série: Šťastný -, Sundher +, III. série: Honejsek +, Burian -, IV. série: Okál +, Sundher -.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Výhra nás těší, nebudeme říkat, že ne. Je to ale přípravný zápas, sestava tomu odpovídala. Dopředu to klapalo, byl to pro nás druhý zápas a myslím si, že to bylo dobré, dalo se na to dívat. Dobře zachytal brankář Tomáš Štůrala."

Zdeněk Venera (hlavní trenér HC Olomouc): Zápas byl docela vyrovnaný. Nás dlouhodobě trápí koncovka, hodně se nadřeme na každý gól. Měli jsme nějakých pětadvacet střel na bránu včetně dvou samostatných nájezdů a prohráli jsme o jeden gól. Je to příprava a zápas byl určitě užitečný.