středa 16. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyhráli i druhý zápas na turnaji ZUBR CUP, Slavii porazili přesvědčivě 4:0

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli i druhý zápas v rámci turnaje ZUBR CUP. Na domácím ledě porazili účastníka WSM ligy Slavii Praha jasně 4:0. Zlínští šli do vedení na začátku druhé třetiny, další góly přidali v závěrečné dvacetiminutovce i zásluhou využité dvojnásobné přesilové hry. Brankář Libor Kašík nepustil za svá záda ani jednu střelu a vychytal čisté konto. Branky zaznamenali Tomáš Žižka, David Nosek, Roman Pšurný a Filip Chytil. Berani mají na dosah vítězství ve druhém ročníku přerovského turnaje, v posledním zápase s pořádajícím Přerovem jim stačí k prvenství získat bod. Utkání se hraje ve čtvrtek 18. srpna od 19 hodin.

příprava - ZUBR CUP / středa 16. 8. 2017 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 23. min Žižka (J. Ondráček), 49. Nosek (Bukarts, Padrnos), 50. Roman Pšurný (Horák, Zagrapan), 53. Chytil (Illo, Bukarts). Rozhodčí: Kubičík, Vaněk - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: bez. Diváci: 1 033. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Padrnos, M. Novotný, Valenta, Horák, Žižka - Bukarts, Chytil, Illo - Okál, Fořt, Veselý - J. Ondráček, Roman Pšurný, Zagrapan - Fryšara, P. Sedláček, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Slavia Praha: Polívka - Kasík, J. Novák, Barák, Holý, A. Růžička, Walter - Krejčík, Šafránek, Nedvídek - Jankovský, Kubica, M. Ondráček - Kopta, Krliš, Šmerha - Tejral, Furch, Heldák. Trenéři: Razým, Srdínko, Málek.

Trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík výrazně pozměnila sestavu oproti úternímu vítěznému zápasu se Znojmem. Příležitost ve zlínském dresu dostali letos poprvé Roman Pšurný a Martin Novotný z Přerova. Úvodní třetina nepřinesla příliš vzruchu, hrál se jen průměrný hokej. Hned v úvodních vteřinách se prodral před gólmana Kašíka centr Šafránek, ale těsně minul. Berani měli kotouč v úvodní části častěji na svých holích, nicméně do zakončení se nedostali. Oba týmy nevyužily shodně po jedné přesilové hře a diváci se branky v úvodních dvaceti minutách nedočkali.

Tým Aukro Berani Zlín otevřel střelecký účet utkání na začátku druhé třetiny. V čase 22:07 minuty se dostal odražený kotouč po střele Jiřího Ondráčka na hůl obránce Žižky, který překonal slávistického gólmana Polívku. Vzápětí se dostal do úniku šikula Chytil, ale Polívka se nenechal překvapit. Zlínští si vytvořili souvislý tlak, jenže v koncovce nebyli příiš přesní a důrazní.

Na začátku třetí části orazítkoval Illo ve slibné pozici tyčku. Slavia šla ve 48. minutě po dvou faulech v řadě do tří hráčů a domácí přesilovku stoprocentně využili. Obránce Nosek po nahrávce od Bukartse z prostoru kruhu překonal Polívku, za necelou minutu se trefil Roman Pšurný. Berani využili dvojnásobnou početní výhodu a nasázeli do slávistické sítě dva góly. Čtvrtý gól přidala elitní zlínská řada, z dorážky se radoval mladík Chytil.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Patrik Polívka.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série: Martin Ondráček -, Chytil -, II. série: Krejčík +, Okál -, III. série: Šafránek +, Bukarts -

Další výsledek 2. hracího dne: HC ZUBR Přerov - Orli Znojmo 0:5 (0:2, 0:2, 0:1), branky a nahrávky: 3. min Stehlík (Novák, Guman), 18. Novák (Matuš), 30. Číp (Račuk, Šnajnar), 40. Špaček (Biro), 46. Němec (Novák, Pohl).

Aktuální pořadí ZUBR Cupu: 1. Aukro Berani Zlín 6 bodů (skóre 9:2), 2. Orli Znojmo 3 body (skóre 7:5), 3. HC ZUBR Přerov 3 body (skóre 7:10), 4. HC Slavia Praha 0 bodů (skóre 5:11).