pátek 19. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyhráli na ledě Pardubic a upevnili si postavení v desítce!

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli zápas 41. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 3:2 a získali v přímém souboji se sousedem v tabulce veledůležité tři body. Berani vedli v přímém souboji o sedmé msto ve 25. minutě i zásluhou využité přesilové hry 2:0. Východočeši ještě ve druhé třetině snížili a v 53. minutě srovnali krok. Zlínští však rychle odpověděli a za půldruhé minuty dali vítěznou trefu! Branky zaznamenali David Šťastný, Pavel Sedláček a Jakub Ferenc. Obránce Tomáš Žižka odehrál jubiejní 1 000. zápas v extralize! Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík zůstávají v Čechách, v neděli 21. ledna odpoledne hrají další důležitý zápas v Liberci.

41. kolo / pátek 19. 1. 2018 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. min D. Tomášek (S. Treille), 53. Marosz (Trončinský, Rolinek) - 10. D. Šťastný (Fořt, Roberts Bukarts), 25. P. Sedláček (Kubiš, Žižka), 54. Ferenc (Freibergs, Fořt). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora – Pešek, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 032. Střely na branku: 25:29. Zblokované střely: 10:12. Hity: 8:6. Vhazování: 37/65 (57%) - 28/65 (43%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Holland, Hrabal, Cardwell, Wishart, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, S. Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka – D. Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, Kubiš – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Illo, Popelka, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Dynamo mělo na začátku utkání více ze hry, ve 4. minutě se dostal slibné střelecké pozice Marosz, ale zvolil přihrávku na Trončinského, brankář Kašík byl na místě. Zlínského gólmana nepřekonali ani Holland, Poulíček a Petr Sýkora. Udeřilo na druhé straně v polovině úvodní třetiny. Na bránu Pardubic vystřelil Fořt a sražený kotouč se dostal na hůl Šťastného, který překonal brankáře Kacetla. Berani mohli jednogólový náskok navýšit při hře 4 na 4, Honejsek vyslal na Kacetla jedovatou střelu, ale pardubický brankář reflexivně zasáhl. Domácí prahli po vyrovnání a blízko k němu byli v 17. minutě. Pumelici Hrabala od modré čáry tečoval těsně vedle Tomášek. Berani uhájili těsný náskok do první sirény.

Zlín přežil v úvodu druhé třetiny oslabení bez újmy na skóre a sám nabídnutou přesilovku využil. Ve 25. minutě překonal Kacetla se štěstím střelou z voleje Sedláček. Hosté měli předtím velké štěstí, ale domácí se dostali do rychlého brejku, Poulíček s Rolinkem však na Kašíka nevyzráli. Zlínský fantom na brankovišti hasil po přesné kombinaci i zakončení Hrabala. V polovině utkání odmítl velkou šanci Rolinek, místo střely zvolil přihrávku na pokrytého Marosze. Dynamo se dočkalo kontaktního gólu v 35. minutě po skvělé individuální akci Tomáška. V útočném pásmu se zbavil tří protihráčů a překonal Kašíka střelou mezi betony. Berani si mohli vzít zpět dvougólový náskok v závěru třetiny, ale Bukarts trefil místo prázdné brány jen horní tyč!

Pardubice si vytvořily ve třetí třetině tlak a odměnou jim bylo v 53. minutě vyrovnání zásluhou využité přesilové hry. Dynamo potrestalo faul Freibergse po přesné kombinaci, na jejímž konci byl Marosz, který mířil přesně do šibenice. Berani si vzali vedení rychle zpět. Zlín za 77 vteřin opět vedl, obránce Ferenc nahodil kotouč od mantinelu na Kacetla a kotouč skončil překvapivě v bráně. Snahu Východočechů o srovnání zmařil minutu před koncem při power-play faul Trončinského. Berani vybojovali důležitou tříbodovou výhru.

Nejlepší hráči: Rostislav Marosz - Tomáš Žižka.

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): "Pro nás je to obrovská ztráta domácího zápasu za tři body. Nejsem spokojený s přístupem ani hrou, kterou jsme předváděli. Dneska to bylo bez emocí, i když třeba Zlín dal šťastné góly, tak my jsme nebyli vůbec aktivní a důrazní. Výkon nebyl vůbec dobrý, až na malé výjimky, kdy se nám podařilo stáhnout ztrátu z 0:2 na 2:2. Bohužel jsme hned inkasovali po nepochopitelné chybě první pětky, která dneska nebyla tím stavebním kamenem, protože dostala oba góly ve hře pět na pět, což by se nemělo stávat. Z výkonu jsem hodně zklamaný, je to velká ztráta, tabulka je tak vyrovnaná, že každé klopýtnutí může být fatální."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Do utkání jsme vstoupili dobře, povedlo se nám navázat na domácí utkání se silnými soupeři. Dostali jsme se do vedení a mohli jsme ho i navýšit, pak to ale zkomplikovalo, protože domácí snížili, a navíc Roberts Bukarts netrefil prázdnou branku. Ve třetí třetině Pardubice přidaly, byly aktivnější a vytvořily si tlak, my jsme naopak byli pasivní, což jsme rozhodně nechtěli. Vypadalo to, že zápas skončí remízou, ale šťastný gól na naší straně rozhodl. Vítězství je pro nás velmi dobré."