sobota 30. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyhráli na ledě Třince hokejovou derniéru roku 2017!

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 35. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec fotbalovým výsledkem 1:0 a připsali si tři cenné body za vítězství. Skvělý výkon podal brankář Libor Kašík, který podruhé v sezoně vychytal čisté konto a opět v souboji s Oceláři. Hokejovou derniéru roku 2017 rozhodla 31. minuta, kdy Pavel Klhůfek využil zaváhání Vladimíra Rotha, vjel do útočné třetiny a zpětnou přihrávkou našel Jiřího Ondráčka, který se trefil přesně do horního rohu třinecké svatyně. Třinec prohrál doma počtvrté v řadě, zatímco Berani si po dvou prohrách spravili chuť. Zlín hraje poprvé v novém roce 2018 ve středu 3. ledna na ledě Mladé Boleslavi.

0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. min J. Ondráček (Klhůfek). Rozhodčí: Kika, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: bez. Diváci: 4 772. Střely na branku: 33:31. Zblokované střely: 4:12. Hity: 16:6. Vhazování: 43:35. Průběh utkání: 0:1.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, M. Kovařčík, Martynek - Irgl, Mikulík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Zadina.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Řezníček, Valenta, Matějíček, Žižka - Kubiš, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, D. Šťastný - J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Popelka, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani stále bez nemocného Robertse Bukartse začali aktivně a hned v úvodní minutě si vytvořil šanci Okál. Hosté hráli ve 4. minutě po faulu Draveckého na brankáře Kašíka úvodní přesilovku, ale střely Noska, Okála a Šťastného v síti neskončily. Stejná herní situace se naskytla vzápětí Ocelářům, Kašík odolal domácímu tlaku, když ho nepřekonal ani nejproduktivnější muž třinecké sestavy Martin Růžička. Obětavě hrající Berani se ubránili i další početní výhodě soupeře po prohřešku Noska. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě zahrozil jedovatou střelou Okál, nicméně třinecký gólman Hrubec byl na místě. V 15. minutě došlo ke kuriózní situaci, když se Kašík srazil s rozhodčím a Polanský mířil do prázdné brány, ale na poslední chvíli padl do dráhy kotouče obětavý Matějíček. Kašík poté hasil v nepřehledné situaci dorážku Marcinka..

Zlín si vytvořil hned v úvodní minutě druhé třetiny tlak a slibnou šanci, když střela kapitána Veselého propadla Hrubcovi mezi betony a zamířila těsně vedle tyčky. Hosté poté nepotrestali vyhození kotouče do hlediště z hole kapitána Krajíčka. Postupem času se vytratila ze hry přesnost na obou stranách a gólových šancí bylo jako šafránu. Střelecký účet zápasu se otevřel v 31. minutě zásluhou Beranů, po přihrávce od Klhůfka se trefil do horního růžku Hrubcovy brány Ondráček. Domácí v závěru třetiny přidali na tempu, Kašík kryl střely Marcinka a Martina Růžičky.

Oceláři prahli po vyrovnání, přesto dvě velké šance měli Berani. Na Hrubce najížděli osamocení Sedláček a poté Okál, jenže třinecký gólmana si připsal skvělé zákroky. Slezané promarnili další přesilovku, zatímco hosté nevyužili další úniky Fořta a Honejska. Naděje domácího týmu držel svým výkonem nadále Hrubec. Veselý a spol. obětavým výkonem těsnou výhru udrželi až do třetí sirény. Třinci nepomohla k bodům ani závěrečná power-play, Berani vezou ze Slezska výhru a cenné tři body!

Nejlepší hráči: Šimon Hrubec - Libor Kašík.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): „Zlín hrál nesmírně obětavě, měli velmi dobře pokryté střední pásmo, do útoku jsme se proto dostávali velmi těžce. Vytvořili jsme si přesto nějaké šance, ale Kašík je pochytal. Na druhou stranu jsme mohli ve třetí třetině inkasovat. Šimon Hrubec nás v ní podržel, chytil dva nebo tři nájezdy. Když nedáte doma gól, nemůžete vyhrát."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Je to husarský kousek, vyhrát v Třinci 1:0. Stejným poměrem jsme prohráli posledně v Olomouci. Nyní jsme se přesvědčili, že i my dokážeme vyhrát o jeden gól. Tým podal výborný výkon, zaslouží si pochvalu. Libor Kašík byl neprůstřelný, dobře jsme se pohybovali, bojovali ahráli s nasazením. Odměnou za to jsou pro nás velmi cenné tři body.“