pátek 19. října 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyhráli nad Bruslařským klubem, Boleslav v závěru kousala

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 11. kola Tipsport extraligy nad týmem BK Mladá Boleslav 5:3 a připsali si v domácím prostředí další tříbodovou výhru. Berani bez zraněného kapitána Tomáše Žižky šli do vedení, ale Středočeši byli v úvodu aktivnějším týmem a v 17. minutě srovnali stav. Zlínští strhli ještě před první sirénou vedení opět na svou stranu a ve třetí třetině přidali i zásluhou dvojnásobné přesilovky další dva góly. Hosté v závěru snížili na rozdíl jediné branky, ale pojistku na domácí výhru byl gól do prázdné brány při neúspěšné power-play Mladé Boleslavi. Hosté prohráli již počtvrté v řadě, zatímco Zlín doma porazil Bruslařský klub po ročním půstu. Branky zaznamenali Dalibor Řezníček 2, Jakub Šlahař, Ralfs Freibergs a Jiří Ondráček. Berani hrají v neděli 21. října doma s Olomoucí, začátek v 15:30 hodin.

11. kolo / pátek 19. 10. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
5:3
(2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. min Řezníček (J. Ondráček, Fořt), 18. Šlahař (Honejsek, Herman), 41. Řezníček (Gazda, J. Ondráček), 49. Freibergs (Poletín, Herman), 60. J. Ondráček - 17. Kotvan (T. Knotek, Pacovský), 57. Klepiš (Orsava), 58. Skalický (Kotvan, Pláněk). Rozhodčí: Kika, Hradil - Lhotský, Špringl. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 895. Střely na branku: 22:29. Zblokované střely: 6:7. Hity: 6:15. Vhazování: 32/63 (51%) - 31/63 (49%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Berani Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Řezníček, Gazda, Nosek, Valenta, Matějíček – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Čachotský, Fryšara, E. Kulda – Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Kantor - Kurka, Jan Hanzlík, Bernad, Kotvan, Pláněk, T. Voráček, Dlapa - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, T. Knotek, Pacovský - M. Látal, P. Musil, L. Pabiška - M. Procházka, Skalický, D. Šťastný. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.

Nejlepší hráči utkání: Dalibor Řezníček - Oldrich Kotvan.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "První třetinu jsme nehráli dobře, Boleslav nás v počtu střel přestřílela. Poté jsme změnili forčeking, neboť jsme byli hodně roztažení, proto jsme to zatáhli. Vyšly nám přesilovky, mužstvo šlo nahoru a soupeři jsme brankově odskočili. Závěr byl z naší strany hrůzostrašný, mohli jsme vyhraný zápas ještě ztratit. Naštěstí se tak nestalo. Musíme poděkovat hráčům, fanouškům za to, že máme tři body. Další zápas hrajeme o víkendu opět doma. Byl to dobrý start do víkendu."

Miloslav Hořava (hlavní trenér BK Mladá Boleslav): "Domácí vyhráli zaslouženě, byli více koncentrovaní a dali nám tři góly v přesilovkách. To nás srazilo dolů, dvakrát jsme vyhodili kotouč do sítě a dvakrát jsme měli více hráčů na ledě. Přikládáme to tomu, že hráči byli ¨hodně přemotivovaní a měli enormní snahu."