úterý 09. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli i ve druhém zápase ve Vítkovicích střelecky naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávaném zápase 10. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 0:3. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík nesmazali bodovou ztrátu na dvanáctou příčku, která zaručuje start ve vyřazovacích zápasech play off. Po výhře Olomouce v Karlových Varech ztráta ještě narostla o další dva body. Berani nadále tápou v mizerné produktivitě i v koncovce a vyšli již posedmé v sezoně střelecky naprázdno. Odvetný duel obou týmu na ostravském ledě skončil stejným výsledkem jako v polovině ledna. Domácí Ridera se ujala vedení v 11. minutě a další dva góly přidala do druhé sirény. Na straně Zlína se neujala ani jedna z 37 střel. Extraliga má nyní krátkou reprezentační přestávku, poté hraje Zlín v pondělí 15. února na ledě Hradce Králové.

10. kolo / úterý 9. 2. 2021 / 17:30
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. min M. Kalus (Mallet), 34. Flick (Fridrich, Schleiss), 38. L. Krenželok (Koch, L. Doudera). Rozhodčí: Kika, Hejduk - Jiří Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 33:37 (8:13, 12:12, 13:12). Zblokované střely: 13:6. Hity: 10:13. Vhazování: 38/69 (55%) - 31/69 (45%). Průběh utkání: 3:0.

HC Vítkovice Ridera: M. Svoboda - Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera - L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Schleiss - Svačina, Stach, Irgl (A) - Mallet, Flick, M. Kalus - Fridrich, Werbik, Dej. Trenéři: Holaň, Philipp, Šimíček.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Ferenc, M. Novotný, D. Nosek (A), Žižka (C), Suhrada, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt, Dufek - Köhler, Vopelka, Šlahař - Sebera, P. Sedláček, J. Ondráček - Václavek, Karafiát, Dobiáš. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Do brankoviště Beranů se vrátil po pauze Huf, který kvůli zranění vynechal předchozí tři zápasy. V sestavě Zlína se objevil zkušený útočník Köhler, ale scházel forvard Okál. Domácím patřil úvod moravské bitvy dvou celků ze spodních pater extraligové tabulky. Na zlínskou klec mířili bez úspěchu obránci Koch, Gewiese a Pyrochta. Ostravané hráli v 6. minutě úvodní přesilovou hru po faulu Noska, nicméně k vážnějšímu ohrožení zlínské svatyně se vůbec nedostali. Vítkovice otevřely střelecký účet utkání v 11. minutě, střela Malleta se odrazila od Hufa, k dorážce se dostal Kalus a usměrnil kotouč mezi betony zlínského gólmana do sítě - 1:0. Domácí po vedoucí brance nepolevili a zlínský brankář vytáhl ve 14. minutě skvělý zákrok po střele Deje. Berani byli ve druhé polovině úvodní třetiny střelecky aktivnější, slibnou příležitost si vypracoval ve 12. minutě Fořt, domácího gólmana Miroslava Svobodu prověřili dále Šlahař a Dobiáš. Ridera udržela jednogólové vedení do první sirény.

Druhá třetina

Zlínští si vyzkoušeli početní převahu poprvé v zápase ve 23. minutě. Vytěžili z ní pouze pokus Řezníčka od modré čáry a málem inkasovali po střele Malleta. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě se prodral do šance v 26. minutě Šlahař, z bezprostřední blízkosti však kotouč za Svobodova záda neprotlačil. Na druhé straně pálil Schleiss a před polovinou utkání měl stoprocentní šanci vítkovický matador Irgl, ale neprotlačil kotouč za ležícího Hufa. Vzápětí souboj zlínských odchovanců Huf versus Werbik dvakrát vyhrál strážce brankářské svatyně. Vítkovice šly do dvoubrankového vedení ve 34. minutě, po přesné přihrávce Gewieseho pálil z prostoru mezi kruhy Flick - 2:0. Berani opět pohořeli v koncovce, zatímco domácí přidali před odchodem do kabin třetí gól. Po přesné přihrávce od Kocha si nabruslil od mantinelu do středu kluziště Krenželok a prostřelil Hufa - 3:0.

Třetí třetina

K úspěchu pro hosty nevedla ani druhá přesilová hra, když se neujaly střely Řezníčka, Köhlera a Šlahaře. Všechny zlínské střely pochytal bezchybný Svoboda. Ostravané byli stále nebezpeční, po Svačinově přihrávce trefil obránce Koch v 45. minutě tyč hostující brány a Schleiss nedotáhl do úspěšného konce kličku do bekhendu. Berani již nenašli síly na zkorigování nepříznivého stavu a na vítkovickém ledě čekají na vstřelenou branku dlouhých 220 minut.

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): "Jsme hodně rádi za tři body v domácím prostředí. Výkon měl vzestupnou tendenci v posledních zápasech a jen škoda, že nás nyní čeká pauza. Kluky musím pochválit, protože se od začátku až do poslední minuty se drželi herního plánu. Ze dvou zápasů sedm vstřelených gólů, žádný inkasovaný, výborná defenzivní práce podpořená skvělým gólmanem, těší mě i produktivita. Do kabiny míří pochvala. Škoda, že pauza přichází právě teď, ale aspoň nám dodá trochu klidu.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Pomýšleli jsme na to, že bychom si odsud mohli odvézt body, ale bez gólu se hodně nadřeme. Bohužel jsme nedali žádný, a pak už hlavy klesly. Byla to křeč a Vítkovice vyhrály zaslouženě. Bez gólu není, jak to nastartovat. Jsme ve velkém útlumu."