pátek 15. listopadu 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli na ledě Jágrova Kladna střelecky i bodově naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 18. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu Rytíři Kladno 0:1. Svěřenci Roberta Svobody tentokrát nevstřelili ani jeden gól. Bitvu dvou sousedů v tabulce rozhodl jediný gól, který padl již v 6. minutě zápasu. Jaromír Jágr za brankou přenechal puk Ladislavu Zikmundovi, který se štěstím překonal Marka Čiliaka. Zápas byl chudý na branky, oba slovenští gólmani Denis Godla a Čiliak předvedli výborné výkony. Berani protivníka přestříleli na počet střel, ale bohužel ani jednou neskórovali. Zlín hraje v neděli 17. listopadu doma s Libercem, začátek v 15:30 hodin.

18. kolo / pátek 15. 11. 2019 / 18:00
Rytíři Kladno Kladno - Berani Zlín Zlín
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 6. min Zikmund (Jágr, Austin). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Jiří Ondráček, Špůr. Vyloučení: 7:9. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 016. Střely na branku: 23:29. Zblokované střely: 16:9. Hity: 12:10. Vhazování: 44/73 (60%) - 29/73 (40%). Průběh utkání: 1:0.

Rytíři Kladno: Godla – Austin, B. Nash, A. Lakos, Kehar (A), Zelingr, Barinka – Jágr (A), Melka, Zikmund – Machač, Bílek, Stach – Réway, J. Strnad (C), Redlich – Hajný, T. Kaut, O'Donnell. Trenéři: D. Čermák, Lidický, Kregl.

Berani Zlín: Čiliak – Ferenc, Freibergs, D. Nosek (A), Řezníček, Gazda, Buchta, M. Novotný – Fořt, P. Sedláček, Kubiš (C) – J. Ondráček, Claireaux, Köhler (A) – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, Fryšara, Dufek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Začátek utkání se hrál opatrně, ani jedno mužstvo se netlačilo do zakončení. Střelecký účet zápasu otevřeli Rytíři v 6. minutě, když Zikmund vyjel zpoza branky a z otočky propasíroval kotouč mezi Čiliakovými betony do sítě. Přesilovku si zahráli rovněž Berani, ale nebyli v ní úspěšní. V polovině úvodní třetiny vyzkoušel pozornost kladenského brankáře Godly střelou z kruhu Fořt, poté pálil nebezpečně nový muž ve zlínské sestavě Novotný. Velkou šanci měli hosté ve 12. minutě, když kotouč z hole Řezníčka těsně minul levou tyčku. Zlínští měli více ze hry a ve 14. minutě si vytvořili velký závar před Godlou, ale bez kýženého úspěchu. Na druhé straně se zaskvěl Čiliak, nevyzrál na něj O'Donnell a po střele z bekhendu ani Jágr. V 18. minutě se prodral do samostatného úniku Ondráček, ale trefil pouze tyčku! Závěr třetiny byl rušný, Berani v početní výhodě neusměrnili kotouč do sítě a domácí Machač neproměnil v oslabení únik.

Zlínští hráli na začátku druhé třetiny dvakrát v oslabení a bez problémů se ubránili. Největší šanci měl kapitán Strnad, skvělý Čiliak ránu z voleje ukryl do lapačky. Oba gólmani byli na svém místě, Godla na druhé straně zneškodnil ve 28. minutě dorážku Noska. Hosté v polovině utkání špatně vystřídali s nabídli Rytířům další přesilovku. Kladno uzamklo Berany v obranném pásmu, ale vůbec se nedostalo do zakončení. Hra byla v prostřední části rozkouskovaná častým přerušováním. Závěr třetiny patřil Beranům, kteří prahli po srovnání stavu. V zakončení před Godlou neuspěli Fořt a Herman.

Kladno mohlo v úvodu třetí dvacetiminutovky zvýšit vedení, jenže Zikmund se v koncovce neprosadil. Tlak Rytířů sílil v přesilovkách, na skvělém Čiliakovi si vylámali zuby Melka a Strnad. Domácím nevedla ke gólu ani 68 vteřin početní výhoda pět na tři, když nepřesně pálil Réway. Zlínští prahli po vyrovnání, ale jejich snahu zastavila zbytečná vyloučení v závěru utkání. Berani bojovali až do konce, hráli přesilovku, ale ke kýženým bodům nepomohla ani závěrečná power-play. Jágr a spol. tříbodovou výhru ubránili až do závěrečné sirény.

Nejlepší hráči: Denis Godla - Jakub Ferenc.

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): „Věděli jsme, že Zlín po změně trenéra úplně změnil styl hry. Jejich hráči jsou velmi aktivní, hodně bruslí a napadají, s čímž jsme měli trošku problémy. Můžeme jenom poděkovat brankáři a klukům, kteří odehráli oslabení a dovedli nás k výhře."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Bez gólu jsme na žádný bod nemohli pomýšlet. Kdybychom ho dali, tak věřím, že bychom bod měli. Bohužel jsme ale nenašli žádného střelce, je to kruté. Gratuluji soupeři k výhře."