pátek 01. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli na ledě Vítkovic střelecky i bodově zcela naprázdno

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 27. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 0:5 a po třech výhrách v řadě prohráli. Berani vyšli tentokrát střelecky zcela naprázdno. Ostravané se ujali vedení v první třetině, v prostřední periodě přidali další dva góly a stejný počet nasázeli do zlínské svatyně i ve třetí třetině. Vítkovický brankář Patrik Bartošák si připsal první čisté konto v letošní sezoně, zlínským střelcům se neujala ani jedna z 26 střel. Zlín čeká série tří zápasů na domácím ledě, ten úvodní je na programu v neděli 3. prosince s Pardubicemi, začátek v 15:30 hodin.

27. kolo / pátek 1. 12. 2017 / 17:30
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
5:0
(1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. min P. Zdráhal (Kolouch, Kucsera), 33. O. Roman (D. Květoň), 35. Lev (Baranka, Bartovič), 45. Lev (Klok), 50. Sloboda (T. Jáchym, Kurovský). Rozhodčí: Hribík, Pavlovič (Slovenská republika) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6, navíc Tomi (Vítkovice) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 958. Střely na branku: 41:26. Zblokované střely: 10:8. Hity: 16:6. Vhazování: 34/64 (53%) - 30/64 (47%). Průběh utkání: 5:0.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Trška, Výtisk - Bartovič, Lev, Olesz - Szturc, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský - Tomi. Trenéři: Petr, Trnka.

Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran, Gazda – D. Šťastný, Fořt, O. Veselý – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš – Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Po zahřívacím začátku se prodral před zlínskou svatyni Kurovský, k dorážce se dostal Jáchym, nicméně přes brankáře Kašíka neprotlačil kotouč do sítě. Poté nebezpečně vystřelil domácí kapitán Olesz, skóre na ukazateli stavu se nezměnilo. Vítkovice si vytvářely tlak, ale jejich střely Kašík s přehledem zlikvidoval. Berani se osmělili až ve 12. minutě po střele Robertse Bukartse. Ostravané šli ve stejné minutě do vedení, když Zdráhal vyzrál na zlínského gólmana bekhendovým blafákem. Domácí mohli vedení zvýšit, ale po střele Bartoviče mířil Olesz z dorážky těsně vedle tyčky. Zlínští poté promarnili dvojnásobnou početní výhodě v trvání 54 vteřin. Vítkovice uhájily těsný jednogólový náskok do první sirény.

Domácí zahájili druhou třetině aktivně, nepřesně pálili Lev a Sloboda. Ve 23. minutě vítkovický gólman Bartošák vyrazil střelu Kubiše a poradil si rovněž s příležitostí Honejska. Vítkovice zahrozily po bekhendu Bartoviče a následné dorážce Olesze. Berani se poté ubránili v oslabení po fauly Fryšary. Ve 28. minutě se dostal do samostatného úniku Okál, ale nedokázal protlačit kotouč mezi betony Bartošáka. Domácí poté dali během necelých dvou minut dva góly, nejdříve ve 33. minutě nadvakrát překonal Kašíka nejproduktivnější domácí hráč Roman, když bekhendem překonal Kašíka. Ve 36. minutě zlínský brankář neudržel pumelici z hole Baranky od modré čáry a vyražený kotouč usměrnil do sítě Lev.

Ostravané přidali ve třetí periodě další góly a definitivně rozhodli o cenné výhře. Svůj druhý gól v zápase přidal ve 45. minutě Lev, když Kašík neudržel ránu Kloka a vítkovický forvard umístil kotouč do sítě. Domácí dali v 50. minutě pátý gól, rána Slobody od modré vypadla zlínskému golmanovi z výstroje a kotouč se pomalu došoural za brankovou čáru. Bartošák nakonec udržel čisté konto až do závěru, zlínští hráči vyšli střelecky zcela naprázdno.

Nejlepší hráči: Jakub Lev - Libor Kašík.

Jakub Petr (hlavní trenér a generální manažer HC Vítkovice Ridera): „Tenhle zápas měl trošku více rovin. Naším hlavním cílem bylo udržet naše emoce na uzdě. Hráčům jsem po zápase řekl, že mě to začíná bavit. V utkání jsme byli lehce lepším týmem, ale pořád tam jsou rezervy. Chtěli jsme potvrdit výkonnost z první polovině soutěže. Jsem strašně rád, že se to povedlo, dali jsme pět gólů a vyhráli s nulou. Ale trošku mi v zápasech těchto dvou týmů chybí respekt.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Pro nás je to zklamání, že jsme tady nic neuhráli. Herně jsme nepropadli, ale propadli jsme v koncovce. Pohrdli jsme dvakrát přesilovou hrou pět na tři, což mohlo změnit průběh utkání. Ve druhé třetině jsme si vytvořili šance na 1:1, Okál jel sám na branku. Pak by se to odvíjelo jinak, ale bohužel bez branky je to těžké.“