neděle 13. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli na ledě mistrovského Liberce bodově i střelecky naprázdno

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 20. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 0:4 a připsali si čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů. Berani nastoupili v oslabené sestavě bez zraněných opor Libora Kašíka a Robertse Bukartse. Zlínské zastavily po bezbrankové úvodní třetině dva slepené góly během tří minut na začátku druhého dějství. Liberec přidal ve třetí třetině další dva góly, zatímco Veselý a spol. ani jednou nepřekonali z osmnácti střel brankáře Romana Willa. Vlachův soubor i přes prohru udržel nadále místo v elitní desítce. Tým PSG Zlín hraje v úterý 15. listopadu doma se Spartou, začátek v 17:30 hodin.

20. kolo / neděle 13. 11. 2016 / 16:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. min P. Jelínek (Radivojevič), 24. Lakatoš (P. Jelínek, Krenželok), 44. J. Vlach (D. Špaček), 52. Bulíř (Jánošík, Vitásek). Rozhodčí: Hodek, T. Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Kotvan (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 5 583. Střely na branku: 24:18. Zblokované střely: 12:7. Hity: 16:12. Vhazování: 25/58 (43%) - 33/58 (57%). Průběh utkání: 4:0.

Bílí Tygři Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, navíc od 57. min Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Ordoš - D. Špaček, Hrabík, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka, O. Horák - J. Ondráček, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Maruna, Podešva, O. Veselý - Gago. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

Ve třetí minutě se tlačil do brejku Holík, ale liberecká obrana ho odstavila od kotouče. Bílí Tygři se dostali do velké šance ve 3. minutě, naštěstí Jelínek po příhře od Krenželoka netrefil ve slibné pozici odkrytou zlínskou klec. Zlín měl výhodu úvodní přesilové hry po prohřešku Jelínka, Berani zahrozili po střele kapitána Veselého, ale domácí gólman Will byl na místě. Severočeši se ubránili a poté byli aktivnějším týmem. Brankář Zlína Štůrala měl hodně práce se střelami Bulíře a Mojžíše. Poté mířil bek Ševc nepřesně od modré čáry podobně Svačina po ráně z úhlu. Hosté mohli udeřit v 16. minutě, přihrávka Honejska našla před bránou Romana Vlacha, který nepřekonal z bezprostřední blízkosti Willa. Domácí se poté ubránili dalšímu oslabení.

Liberec šel do vedení na začátku druhé třetiny zásluhou využité přesilovky, když Jelínek došoural kotouč zblízka za brankovou čáru. Zlín inkasoval přesně za dvě minuty druhý gól, po střele agilního Jelínka se dostal k odraženému kotouči Lakatoš a dorážel do prázdné svatyně. Berani nevyužili další dvě početní výhody, gólman Will kryl střely Blaťáka i Bořuty. Tempo utkání diktovali domácí, Štůrala zasahoval po pumelici Dernera od modré čáry, následně Vitásek pálil těsně vedle. Berani mohli skórovat paradoxně v oslabení během 35. minuty po rychlém brejku dva na jednoho, ale reprezentační bek Šimek skvěle zasáhl proti Říčkovi.

Bílí Tygři přidali ve 44. minutě se štěstím třetí gól, když Jaroslav Vlach zpoza klece trefil ležícího Štůralu, od kterého se puk odrazil do sítě. Zlínský gólman napravil poté chybu, neboť zlikvidoval nájezd Svačiny. Domácí přidali čtvrtý gól zásluhou Bulíře v 52. minutě. Libercký útočník předvedl parádní akci, když projel celým kluzištěm a zblízka se trefil přesně k tyči. Severočeši dokráčeli k pohodlné výhře a připsali si sedmé vítězství v řadě, zatímco Zlín vyšel bodově i střelecky naprázdno.

Nejlepší hráči utkání: Petr Jelínek - Ondřej Veselý.

Filip Pešán (první trenér a sportovní ředitel Bílí Tygři Liberec): "Věděli jsme, že musíme být trpěliví, protože Zlín hraje na cizím ledě velmi dobře. To se potvrdilo, když byl vyrovnaným soupeřem. Nastartoval nás gól v přesilové hře. Byli jsme trpěliví celých šedesát minut a lehkou nadvládu v utkání jsme přetavili v další branky. Celkově to byl vyrovnaný duel a jsem rád, že jsme ho takticky a přístupem zvládli."

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "První třetina byla z naší strany dobrá, ale poté se utkání zlomilo po oslabení, během něhož jsme inkasovali. V průběhu dalších čtyřiceti minut měl Liberec navrch hlavně z hlediska koncovky. Pár šancí jsme si vytvořili, ale proměnit jsme je nedokázali, a proto jsme prohráli. Bez gólu se vyhrát nedá."