neděle 16. září 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli ve Vítkovicích v koncovce naprázdno, překážkou se stal brankář Málek

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve druhém kole Tipsport extraligy ve Vítkovicích 0:3, když nedokázali v průběhu zápasu ani jednou překonat famózního gólmana Romana Málka. Vlachova družina nebyla po herní stránce horším týmem, nicméně střelecky vyšla naprázdno. O výhře Ostravanů rozhodl kapitán Burger, autor dvou branek. Berany čeká další zápas v pátek 21. září, doma od 17.30 hodin přivítají Karlovy Vary.

2. kolo / neděle 16. 9. 2012 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. min Burger (Malík), 38. Burger (Sloboda, Szturc), 48. Barinka (Klimek). Rozhodčí: Mikula, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: bez. Diváci: 6 050. Střely na branku: 25:33 Průběh utkání: 3:0.

HC Vítkovice Ridera: Málek - Malík, Kudělka, Barinka, Rehák, Sloboda, Voráček, Ondrušek - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Huna, R. Hruška, Walker - Šedivý, Strapáč, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Z. Okál ml., Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Zlínský kouč Rostislav Vlach postavil do utkání na vítkovickém ledě stejnou sestavu jako v pátečním vítězném zápase se Slavií. Začátek utkání byl pro zlínské barvy jako z černého snu. Vlachova družina inkasovala gól hned z prvního útoku domácích. Malík vyslal dlouhý pas podél mantinelu na Burgera a vítkovický kapitán otevřel ve 33 vteřině střelecký účet zápasu střelou mezi Horčičkovy betony. Berani se osmělili až ve 4. minutě, kdy střela Linharta vypadla brankáři Málkovi z lapačky, ale ze skrumáže se nikdo neprosadil. Na začátku osmé minuty odešel za katr domácí Rehák za hákování, ale hosté úvodní početní výhodu nevyužili. Berani si vytvořili v závěru přesilovky tlak, ale na Málka nevystřelili. Podobně se vedli i domácí při prohřešku Veselého. Největší vzruch v úvodní třetině přinesl v 17. minutě únik Szturce, ale Horčička střelu zneškodnil pohotovým zásahem betonem. Úvodní třetina nepřinesla příliš vzruchu a diváci viděli pohledných akcí na obou stranách jako šafránu.

Berani ve druhé dvacetiminutovce zle dotírali na vítkovického gólmana, ale ten před sebou postavil nepropustnou zeď. Ostravský fantom ukryl se štěstím ve výstroji jedovatý bekhend Honejska a proti kličce osamoceného Ondráčka se vyznamenal pohotovým betonem. Stejný hráč nevyužil v 37. minutě slibný nájezd po přečíslení. Ukázku v produktovitě ukázali domácí hned z následného protiútoku. Neomylně pod horní břevno opět mířil veterán Burger, který se přiblížil na rozdíl jednoho gólu třístovce vstřelených branek v extralize. Na Málka nevyzrál před druhou sirénou ani zlínský kanonýr Balaštík. Hosté byli nebezpečnějším celkem, ale v koncovce vyhořeli.

Ševci nevstřelili kontaktní gól ani ve třetím dějství a zápas moravských rivalů definitivně rozhodla 48. minuta. Domácí hráli přesilovku po prohřešku Linharta a po necelé minutě ji využil bombou od modré čáry navrátilec ve vítkovickém dresu Barinka. Zlínu nepomohly v závěru ke zkorigování nepříznivého stavu ani dvě přesilové hry. Málek v závěru exceloval a vychytal již svou 54. nulu v české extralize! Tým PSG Zlín vyšel po výhře nad Slavií tentokráte střelecky i bodově zcela naprázdno.

Nejlepší vyhodnocení hráči utkání: Jiří Burger - Antonín Honejsek

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Vítkovice Steel): "Soupeř prokázal kvalitu, ale nám výborně zachytal Roman Málek, který byl základním stavebním kamenem úspěchu. Viděli jsme dnes vyrovnané utkání a o těch pár gólů jsme byli šťastnějším týmem. Zlín nás sice přestřílel počtem střel, naštěstí na góly jsme byli lepším celkem."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Konečný výsledek sice vypadá jednoznačně, ale po herní stránce to bylo vyrovnané utkání ve svižném tempu. Vítkovice nás předčily v produktivitě, a to rozhodlo. Domácí proměnili své šance, zatímco my ne. Gratuluji domácím k výhře, po zásluze získali tři body."