úterý 26. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vyšli z bitvy na moravském poli střelecky i bodově naprázdno

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 33. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Olomouc fotbalovým skóre 0:1 a odešli z moravského derby střelecky i bodově zcela naprázdno. Hanáci se ujali vedení již ve 3. minutě po šťastné teči a těsný náskok udrželi až do závěrečné sirény. Berani naráželi na domácí zeď se jménem Branislav Konrád, olomoucký gólman zneškodnil všechny zlínské střely a vychytal sedmou nulu v sezoně. V sestavě scházeli nemocní útočníci Roberts Bukarts a David Šťastný. Zlín hraje v sobotu 30. prosince na ledě Třince, televizní zápas začíná v 15:10 hodin.

33. kolo / úterý 26. 12. 2017 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. min Herman (Staněk). Rozhodčí: Mrkva, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Diváci: 5 500 (vyprodáno). Střely na branku: 30:21. Zblokované střely: 3:13. Hity: 10:10. Vhazování: 27/47 (57%) - 20/47 (43%). Průběh utkání: 1:0.

HC Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Dujsík, Čáp, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - J. Káňa II, R. Vlach, Burian - Ostřížek, Mráz, Strapáč - Holec, Herman, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Valenta, Matějíček, Žižka, M. Novotný - Kubiš, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, Klhůfek - J. Ondráček, Popelka, Goiš - Fryšara, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Kohouti se dostali hned v úvodní minutě do velké šance zásluhou Káni, ale gólman Kašík byl na místě. Strážce zlínské svatyně lovil kotouč ze sítě na začátku 3. minuty, když nahození Staňka od modré čáry šikovně tečoval Herman. Mora hrála v 5. minutě úvodní přesilovku po hákování Žižky, ale olomoucký kapitán Vyrůbalík pálil těsně nad horní břevno. Berani během úvodní třetiny napadali ve středním pásmu a rozehrávka Hanáků vázla. Připravenost brankáře Konráda prověřil pumelicí od modré čáry Žižka, vzápětí promáchl ve slibné příležitosti kotouč Klhůfek a střela Ondráčka mířila nad horní břevno. Hosté měli postupem času více ze hry, ale obtížně se dostávali do šancí. Olomouc po faulu Kašíka na pronikajícího Káňu měla možnost trestného střílení, ale zlínský gólman svůj předchozí prohřešek napravil.

Berani začali druhou třetinu náporem. Ve 22. minutě se prodral do nájezdu obránce Valenta, ale Konrád jeho střelu lapil. Na druhé straně pálil slepými náboji Holec, naprázdno vyšli i příležitosti Knotka a Čápa. Hosté poté přečkali bez újmy na skóre další oslabení po faulu Ondráčka. Diváci viděli urputnou bitvu na moravském poli, kde hrály hlavní roli defenzivy. Skvělé výkony předváděli i oba gólmani, nepřekonali je Čáp, Herman a na hostující straně Fořt. Jednogólový náskok Mory zůstal nezměněn i do druhé sirény.

Na začátku třetí periody pohrozil Eberle, jeho ránu Kašík vyrazil ramenem do bezpečí. Domácí nehráli dobře přesilové hry, nepotrestali prohřešek Zlína za hru v šesti hráčích v poli. Zlín měl vyrovnání na holi v 55. minutě, po průniku Klhůfka se dostal k odraženému kotouči Sedláček, ale jeho střelu Konrád pohotově vyrazil. Na druhé straně po ideální nahrávce Jergla orazítkoval Holec tyčku Kašíkovy svatyně! Beranům k bodům nepomohla ani hra bez brankáře, Veselý a spol. vyšli střelecky i bodově zcela naprázdno.

Nejlepší hráči: Jakub Herman - Libor Kašík.

Zdeněk Venera (hlavní trenér HC Olomouc): „Pro nás to byl hodně náročný zápas. Z mého pohledu měl vysoké tempo. Čekali jsme, že to bude hodně o bruslení. Byl to zápas obou gólmanů, chytali výborně. Nakonec hráči celkem dobře bránili, my jsme tam měli jednu šťastnou teč, která rozhodla. Jsme rádi, že máme tři body.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Ze vstupu do utkání vytěžili domácí gól, který byl nakonec rozhodující. Bez vstřelené branky je to těžký boj, neměli jsme dost sil prosadit se přes brankou soupeře. Celý zápas to byl víceméně boj, podržel nás i brankář Libor Kašík. Vychytal nájezd, což je pozitivní. Bylo vidět, že nám vypadl rozdílový hráč Roberts Bukarts. Bohužel jsme bez bodu a musíme se chystat na dalšího soupeře.“