pondělí 21. prosince 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zaskočili favorita a vybojovali v Boleslavi výhru

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 3:2 po prodloužení. Žižka a spol. měli úspěšný nástup do utkání a po rychlých gólech vedli v 7. minutě již 2:0. Berani až do 48. minuty drželi jednogólový náskok, ale duel dospěl až do prodloužení. V něm domácí spálili v přesilovce několik šancí a potvrdilo se známé pořekadlo nedáš, dostaneš. Bonusový bod nakonec bral Zlín a překazil Středočechům vítěznou šňůru na domácím ledě. Ta se zastavila na čísle 4. Velmi dobrý výkon předvedl gólman Daniel Huf, který si připsal celkem 48 úspěšných zásahů. Branky zaznamenali Jiří Karafiát, Dalibor Řezníček a vítězný gól vstřelil Lukáš Vopelka. Zlín pokračuje ve venkovním tripu, v úterý 22. prosince hraje od 17 hodin na ledě pražské Sparty.

6. kolo / pondělí 21. 12. 2020 / 17:30
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
2:3p
(1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. min Kotala (Pláněk, Jääskeläinen), 48. Flynn (P. Kousal) - 1. Karafiát (Köhler), 7. Řezníček (Šlahař, P. Sedláček), 64. Vopelka (Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, J. Svoboda. . Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 51:25. Zblokované střely: 19:7. Hity: 20:15. Vhazování: 42/82 (51%) - 40/82 (49%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk (A), Ševc (C), Fillman, Bernad, Allen, Šidlík, Hrbas – D. Šťastný, Cienciala, Lunter – Kotala, A. Zbořil (A), Jääskeläinen – P. Kousal, Najman, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři: Rulík, Patera, Haas.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Ferenc, Žižka (C), M. Novotný, Gazda, D, Nosek (A), Matyáš Hamrlík - Köhler, Karafiát, J. Ondráček - Okál, Honejsek, Vopelka - Sebera, P. Sedláček, Šlahař - Kubiš (A), Poletín, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Zlínští hokejisté měli raketový nástup do duelu s Bruslařským klubem, neboť vedení se ujali za pouhých 24 sekund po úvodním vhazování. Köhler od mantinelu nahodil před branku kotouč a ten usměrnil nepokrytý Karafiát za záda domácího brankáře Jana Růžičky - 0:1. Boleslavští se vzpamatovali z úvodního šoku a před gólmanem Hufem nebezpečně pálil Šťastný s Lunterem. Berani se ubránili po faulu Matyáše Hamrlíka úvodnímu oslabení a na začátku 7. minuty podruhé udeřili. Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Šlahař a puk úspěšně tečoval z prostoru před brankovištěm do boleslavské svatyně obránce Řezníček - 0:2. Zlín byl lepším celkem a domácí dopláceli na mezery v sestavě při absenci klíčových hráčů. Do zámoří dostal povolávací rozkaz Radim Zohorna a v úvodní třetině se zranil reprezentant Zbořil. Přesto Středočeši v 16. minutě snížili stav. Kotala si ukázkově najel do volného prostoru a od tyče mířil přesně do rohu Hufovy brány - 1:2. Domácí ještě v závěru zahrozili po akcích Stránského a Bičevskise, ale úvodní perioda patřila po rychlých gólech žlutomodrým barvám.

Druhá třetina

Zlínští hráli pozorně v defenzívě a nepouštěli Bruslaře do vážnějších šancí. Ve 27. minutě se prodral do samostatného úniku Honejsek, ale v zakončení před Růžičkou neuspěl. Příležitosti domácího týmu zneškodnil Huf, postupně si na něm vylámali zuby Cienciala a Bernad. Hosté hráli až v polovině utkání plnohodnotnou početní výhodu po prohřešku boleslavského kapitána Ševce. Střely Ondráčka a Šlahaře se však neujaly a Berani těsné vedení nezvýšili na rozdíl dvou branek. Druhá polovina třetiny patřila domácím, kteří však byli s koncovkou na štíru a naráželi na výborně chytajícího Hufa. V zakončení neuspěli Ševc, Fillman, Cienciala a Flynn.

Třetí třetina

Akcie Beranů na výhru držel nadále bezchybný Huf, který se předvedl ve 44. minutě efektním zákrokem lapačkou po ráně Šidlíka. Kapituloval až v 47. minutě. kdy Středočeši srovnali stav. Z prostoru kruhu mířil přesně k pravé tyči Flynn - 2:2. Boleslavským po vyrovnání skóre narostla křídla a chtěli dokonat obrat zápasu ještě před koncem základní hrací doby. Na Hufa pálili Šťastný, Najman a neujala se ani dorážka Ciencialy. Naštěstí pro Zlín nebyl potrestán gólem ani faul reprezentanta Gazdy, Berani se v oslabení ubránili.

Prodloužení

Domácí měli v nastavení výhodu jednoho hráče navíc, neboť trestnou lavici zahříval Okál. Berani se během půldruhé minuty ubránili oslabení, když Šťastný netrefil odkrytou zlínskou bránu. Huf na brankovišti čaroval a pochytal další střely. Opět se potvrdilo známé pořekadlo nedáš, dostaneš. Rozhodující okamžik přišel v čase 63:05 minuty. Do úniku se dostal po vyvezení kotouče Honejskem rychlík Vopelka a rozhodl střelou mezi Růžičkovy betony o dvoubodové výhře pro Berany - 2:3.

Pavel Patera (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Z naší strany to byl hodně špatný začátek, nastoupili jsme do zápasu velmi laxně. Zlín nás dvakrát potrestal a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali další góly. Důležitý byl pro nás kontaktní gól v závěru první třetiny. Od druhé třetiny již snesla hra v našem provedení větší parametry, tlačili jsme se před branku soupeře, ale Zlín výborně bránil a bylo velmi těžké ho překonat. Chyběl nám hráč v předbrankovém prostoru, aby tam clonil. Těší nás alespoň bod, protože Zlín si možná zasloužil všechny tři."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Jsme za výhru rádi, neboť z Mladé Boleslavi se řadě týmů odvézt body nepovedlo. Měli jsme vydařený vstup do utkání a rychle jsme získali dvoubrankový náskok. Bohužel jsme poté byli v dalším průběhu první třetiny pasivní, báli jsme se hrát a čekali jsme, co domácí celek udělá. Zřejmě to zapříčinilo i slabé sebevědomí z naší strany. Všechno to byl boj domácího celku s naším brankářem Hufem, který zachytal výborně a skvěle nás podržel v těžkých situacích. Ubránili jsme přesilovku čtyři na tři v prodloužení a pak přišel rozhodující šťastný gól z brejku. Za vítězství jsme velmi rádi, neboť příliš bodů nemáme a bereme všechny, které se nám naskytnou."