pátek 06. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zaspali v Boleslavi začátek a nenavázali na předchozí čtyři výhry

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 10. kola Tipsport extraligy na ledě týmu BK Mladá Boleslav 1:4 a po předchozí šňůře čtyř výher v řadě okusili hořkost porážky. Berani nastoupili do utkání bez brankáře Libora Kašíka, jeho místo zaujal Tomáš Štůrala. Bruslaři měli raketový vstup do televizního utkání a ve 13. minutě již vedli 3:0 a s předstihem rozhodli o osudu zápasu. Veselý a spol. se zlepšili ve druhé třetině, snížili na rozdíl dvou branek, ale Středočeši přidali za dvacet vteřin čtvrtý gól. Jedinou branku zaznamenal Jiří Ondráček. Tým Aukro Berani Zlín hraje v neděli 8. října doma se Spartou, začátek v 17 hodin.

10. kolo / pátek 6. 10. 2017 / 17:20
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
4:1
(3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. min Klepiš (Žejdl, Orsava), 6. Valský (Pacovský), 13. Orsava, 36. Orsava (J. Říha, Němeček) - 36. P.Sedláček (Ferenc, J. Ondráček). Rozhodčí: Hribik, Souček – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:6. Využití: bez. Diváci: 2 875. Střely na branku: 35:23. Zblokované střely: 4:2. Hity: 6:5. Vhazování: 35/64 (55%) - 23/64 (45%) Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

BK Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Pacovský, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - P. Kousal, Urban, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík, Žabka.

Berani Zlín: Štůrala - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, Gazda - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Bruslařský klub z Mladé Boleslavi měl do utkání úspěšný vstup, neboť již na začátku 2. minuty lovil Tomáš Štůrala kotouč ze své sítě. Střela Žejdla proklouzla za jeho betony a nekrytý Klepiš měl snadnou práci dopravit puk za brankovou čáru. Berani byli po úvodní brance jako opaření, navíc ještě Orsava netrefil odkrytou bránu. Středočeši přidali v 6. minutě druhý gól, nádherně se trefil pod břevno Valský. Ve stejné minutě se prodral do úniku Urban, ale zlínský brankář jeho nájezd vytěsnil do bezpečí. Domácí hráli po faulu Illa čtyřminutovou přesilovku a před Štůralou bylo pořádné horko. Nejdříve Klepiš orazítkoval břevno, vzápětí nebezpečně mířil Musil. Bruslaři přidali třetí gól při rovnovážném stavu hráčů na ledě, Klepiš objel ve 13. minutě bránu a Orsava usměrnil kotouč vzduchem do sítě. Zlínu se nepodařilo zabrat ani v přesilové hře, na domácího gólmana Maxwella vyslali v úvodním dějství pouhé čtyři střely.

Berani zvýšili ve druhé třetině aktivitu, byli důrazní v osobních soubojích a hra se postupem času vyrovnala. Hosté přečkali bez újmy na skóre i vyloučení kapitána Veselého, když Štůrala byl téměř bez práce. Ve 35. minutě se blýskl slibnou příležitostí Roberts Bukarts, gólman Maxwell úspěšně zasáhl. Hoatující důraz byl odměněn prvním gólem v 36. minutě, když střelu Ondráčka tečoval do vlastní sítě jeden z boleslavských hráčů. Úvodní branku Beranů posvětil až videorozhodčí. Zlínští se dlouho neradovali, rychlá odpověď Bruslařů přišla po dvaceti vteřinách. Před Štůralou si našel kotouč Orsava a druhým gólem v zápase zvýšil opět náskok domácích na třígólový rozdíl.

Ve 45. minutě měl hattrick na holi Orsava, naštěstí pro hosty jeho rána z mezikruží těsně minula zlínskou tyčku. Berani nevyužili další početní výhodu, navíc v oslabení jel na Štůralu v úniku Lenc, ale zlínský gólman byl na místě. Bruslařský klub si hlídal dostatečný náskok, navíc Maxwell zhatil všechny šance Zlína. Zuby si na něm vylámal v úniku Okál. Tým Aukro Berani Zlín po čtyřech výhrách v řadě okusil hořkost porážky a z města automobilů se vrací bez bodového zisku.

Nejlepší hráči: Jakub Orsava - Ralfs Freibergs.

Patrik Augusta (hlavní trenér BK Mladá Boleslav): „Nám se první třetina povedla náramně, utkání jsme v ní rozhodli. V té druhé jsme si mysleli, že už to půjde samo a trochu polevili, soupeř se naopak zlepšil. Zlín výborně ubránil naše přesilovky, ve kterých jsme určitě mohli zápas definitivně zlomit. Naštěstí jsme na soupeřovu kontaktní trefu ihned odpověděli. Třetí třetina už z naší strany byla opatrnější, soupeř se na nás tlačil, ale náskok se nám už podařilo udržet.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Vůbec se nám nepodařil vstup do utkání. Věděli jsme, že domácí do toho určitě půjdou ze začátku naplno. Přišly rychlé tři góly domácích ze situací kolem brány, bohužel jsme tam byli nedůrazní. Hodně to ovlivnilo další průběh utkání. Pak jsme se trochu zvedli a dali i gól na 1:3, ale to nestačilo. Paradoxně jsme ubránili vynikající přesilovky domácích, ale když dostaneme góly z dorážek z prostoru brankoviště, je to neomluvitelné.“