pátek 22. listopadu 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani zvládli důležitou bitvu s Pardubicemi a vezou výhru!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 20. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 2:0 a v souboji dvou týmů ze závěru extraligové tabulky vybojovali důležitou tříbodovou výhru. Utkání ve prospěch Beranů rozhodl gól v závěru druhé třetiny po využité přesilové hře, když domácím nepomohla ani trenérská výzva. Gól Zlína platil a pečeť na tři body přišla v samotném závěru. Brankář Marek Čiliak zneškodnil všech jednadvacet střel soupeře a vychytal čisté konto. Branky dali Štěpán Fryšara a Pavel Sedláček. Berani na Pardubice umí zahrát, neboť vyhráli již osmý zápas v řadě! Zlín hraje v úterý 26. listopadu na ledě mistrovského Třince.

20. kolo / pátek 22. 11. 2019 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. min Fryšara (D. Nosek, Claireaux), 59. P. Sedláček (Kubiš, J. Ondráček). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 794. Střely na branku: 21:28. Zblokované střely: 17:20. Hity: 8:5. Vhazování: 21/49 (43%) - 28/49 (57%). Průběh utkání: 0:2.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář (C), J. Zdráhal, J. Mikúš (A), Ivan – Tybor, R. Kousal, Harju – Hovorka, Mandát (A), M. Látal – M. Beran, Blümel, D. Kindl – Matýs, Pochobradský, Machala. Trenéři: Bělohlav, Janecký, Čáslava.

Berani Zlín: Čiliak - Ferenc, Freibergs, D. Nosek (A), Buchta, Gazda, Matyáš Hamrlík - Fořt, Claireaux, Köhler (A) - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C) - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, Dufek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Obě mužstva začala utkání ve svižném tempu, hned ve 2. minutě měl slibnou příležitost Mandát, ale netrefil se mezi tyče. Na druhé straně před domácím brankářem Kacetlem obránce Nosek nemířil přesně. Zlín mohl otevřít střelecký účet důležitého duelu v 5. minutě, Kubiš bez přípravy vystřelil a Kacetl zachránil na poslední chvíli špičkou betonu. Kapitán Beranů byl nadále při chuti, když v 7. minutě nebezpečně vypálil a vyražený kotouč nikdo ze spoluhráčů neusměrnil do domácí klece. Zahrozilo i Dynamo, zlínský gólman Čiliak kryl střelu Látala, poté Mandát střílel těsně vedle tyčky. Berani hráli po faulu Blümela úvodní přesilovou hru, ale k vážnějšímu ohrožení pardubické branky se nedostali. Naopak domácí šli v oslabení do rychlého brejku, Látal však netrefil skákající kotouč. Vysoké tempo z úvodu utkání pomalu ochablo a branky se diváci do první sirény nedočkali ani po šanci Machaly.

Zlín se ubránil na začátku druhé třetiny třem oslabením za sebou. Největší šanci měl ve 26. minutě při vyloučení Hermana volný Hovorka, ale trefil jen Čiliaka. Berani hráli po dalším faulu pár vteřin jen ve třech, nakonec se ubránili bez újmy na skóre i potřetí v řadě, neboť střely Eklunda a Látala gólem pro Pardubice neskončily. V polovině utkání se objevil před Kacetlem osamocený Herman a kotouč skončil těsně vedle levé tyčky! Ve 32. minutě usedl podruhé na trestnou lavici Fryšara, naštěstí Dynamu přesilovky vůbec nešly. V oslabení zahrozil Fořt a kotouč zapadl přesně do Kacetlovy lapačky. Berani zahrozili v závěru druhého dějství, když využili ve 40. minutě přesilovou hru. Z křídla se prosadil střelou pod břevno Fryšara, když Dynamu nepomohla ani trenérská výzva.

Berani hájili ve třetí třetině jednogólový náskok a pozorně bránili především střední pásmo. Východočechům nabídli další dvě přesilovky v řadě, ale ti byli s koncovkou po celý zápas na štíru. Kotouč za bezchybného Čiliaka nedostali Harju, Tybor a Machala. Pardubice byly v závěru utkání aktivnější a prahly po vyrovnání. Zastavilo je vyhození kotouče mimo kluziště a dvouminutový trest. V přesilovce mohl přidat gól Fořt, ale definitivní pojistku pro tříbodovou výhru dal gólem do prázdné brány Pavel Sedláček. Zlín bodoval na pardubickém ledě nepřetržitě během pěti posledních sezon v jedenácti zápasech v řadě! Do utkání nenastoupil obránce Martin Novotný, který se zranil při rozbruslení po zásahu kotouče do hlavy.

Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl - Marek Čiliak.

Radek Bělohlav (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): "Zápas se rozhodl v náš neprospěch v přesilových hrách. Podobný počet přesilovek musíme proměnit a trest přišel. Jeden přesilovkový gól soupeře rozhodl zápas. Bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát, v těchto situacích se musíme příště prosadit."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Příliš pohledný zápas to ale nebyl vzhledem k důležitosti utkání pro oba týmy. Výhru jsme si zasloužili díky ubráněných přesilovkách soupeře. Tam se lámal chleba a bylo to hlavně o tom, kdo dá první gól. My jsme ho dali a máme tři body."