čtvrtek 30. srpna 2012 | Zlin Press - Drahomír Kvasnička

Berani zvládli i druhý přípravný zápas se Zvolenem a vyhráli 5:2

Po úterní těsné porážce od Vítkovic nastoupili hokejisté PSG Zlín ve čtvrtek v netradičním čase (od 15 hodin) na domácím ledě proti Zvolenu. Stejně jako v utkání na Slovensku i tentokrát protivníka zvítězili. Soupeři nastříleli pět branek, ale dvakrát inkasovali při vlastních přesilovkách.

přát. / čtvrtek 30. 8. 2012 / 15:00
Berani Zlín Zlín - HK Zvolenský uragán Zvolen
5:2
(1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Linhart (Honejsek), 23. Tesařík, 53. Veselý (Linhart, Zámorský), 56. Čajánek (Honejsek, Veselý), 58. Köhler (Okál) - 44. Chovan (Juračko, Mucha), 55. Zuzin (Sikela). Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 550.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Šenkeřík, Linhart, Zámorský, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Melenovský - Z. Okál ml., Fořt, Čech.

HK Zvolenský uragán: Skrečko - Juračko, Mucha, Chovan, L. Jurík, Škvaridlo, Pokovič, Výborný, Puliš, Brabenec, Podkonický, Hraško, Pichnarčík, Zuzin, Méry, Ťavoda, Šiška, Ďaloga, M. Jurík, Sikela.

Zlínští vedli už od 5. minuty utkání. Skóre otevřel tvrdou střelou obránce Tomáš Linhart. O pár minut později mohli svůj náskok navýšit v přesilovce při vyloučení Muchy, ale v přečíslení se jim nedařilo a málem sami inkasovali. Andrej Podkonický však sólo na brankáře Horčičku gólem nezakončil. Na druhé straně neskóroval ani Filip Čech, který nedlouho před první sirénou nastřelil jen tyčku zvolenské branky.

Ještě rychleji než v prvním dějství dali Berani gól ve druhé třetině. V přesilové hře poslal puk k tyči Škrečkovy klece obránce Radim Tesařík. Slovenského gólmana to rozhodilo natolik, že o pár desítek vteřin později vyrobil hrubku v rozehrávce, kterou málem potrestal útočník Okál. V polovině utkání znovu zvonila branková konstrukce, to když Balaštík napálil puk do horní tyče. Do šaten šli tedy domácí s dvoubrankovým náskokem.

S góly se roztrhl pytel až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejdříve po sólovém nájezdu ve vlastním oslabení skóroval Chovan a snížil na 1:2, ale necelých deset minut poté vrátil Zlínu dvoubrankový náskok po ukázkové kombinaci Ondřej Veselý. O minutu později se Zvolen znovu dostal na dostřel. Bylo to opět při přesilovce domácích, kdy dostal puk za Horčičkova záda vsítil Lubor Zuzin. Za pár desítek vteřin uklidnil Berany přesilovkový gól Petra Čajánka a definitivní podobu skóre dal necelé tři minuty před koncem zápasu Bedřich Köhler.

Následné samostatné nájezdy proměnili jen dva zlínští hráči – Filip Čech a Marek Melenovský. Hosté zvládli tři nájezdy a odvezli si alespoň výhru v doplňkové disciplíně.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Byl to vyrovnaný zápas, ale v závěru se nám podařilo soupeře přestřílet. Chyby jsme dělali hlavně v přesilovkách, ze kterých jsme inkasovali oba góly. Musíme na nich ještě zapracovat. Před posledními dvěma přípravnými zápasy už máme jasno o prvních dvou útocích, další dva se budou ještě formovat. Ve čtvrtek proti Skalici bychom už mohli hrát ve složení, se kterým vstoupíme do extraligy.