neděle 05. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Beranům nevyšel v urputné bitvě s Kohouty závěr zápasu a zůstali bez bodů

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 20. kola Tipsport extraligy s týmem HC Olomouc 1:3 a zůstali tentokrát bez bodového zisku. V bitvě na moravské poli se hrál bojovný a urputný hokej. Berani se nedokázali prosadit v koncovce, neboť obranný val Hanáků překonali pouze jednou zásluhou využité přesilové hry ve 33. minutě. Kohoutům patřil závěr zápasu, když dokázali dvěma góly v rozmezí necelých pěti minut strhnout vítězství na svou stranu. Jediný gól zaznamenal Tomáš Fořt. Nyní má extraliga více než týdenní přestávku a pokračuje až ve středu 15. listopadu, Zlín hraje na ledě Hradce Králové.

20. kolo / neděle 5. 11. 2017 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 33. min Fořt (Okál, O. Veselý) - 16. J. Knotek, 53. Burian (Herman), 58. Herman (Ondrušek, Houdek). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 3 530. Střely na branku: 34:30. Zblokované střely: 5:17. Hity: 7:14. Vhazování: 18/48 (38%) - 30/48 (63%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Řezníček - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J.Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč - Buc, Herman, Roman Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Nejlepší hráči: Zdeněk Okál - Branislav Konrád.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Byli jsme více než tři čtvrtiny zápasu lepším celkem, o to více  nás prohra mrzí. Bohužel jsme nedali góly, neboť brankář soupeře byl bezchybný. Na tu hrůzu co jsme hráli v předchozím zápase doma s Jihlavou, byl náš výkon nyní zcela odlišný, ale paradoxně jsme zůstali bez bodů. Nemůžeme ale nic říci, nedali jsme branky a proto jsme prohráli."

Jan Tomajko (asistent trenéra HC Olomouc): "Pro nás jsou tři body jakoby nám spadly z nebe. Zlín hrál výborně, dobře bruslil, byl lepší v osobních soubojích. První dvě třetiny nás jasně přehrával. Ve třetí třetině se hra již vyrovnala a hodně nás podržel brankář Braňo Konrád. Tři body jsou pro nás po takovém průběhu opravdu nádhera."