pondělí 09. března 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Beranům vstup do série předkola play off v Olomouci nevyšel

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v 1. zápase série předkola Generali Česká pojišťovna play off 2020 na ledě týmu HC Olomouc 1:5. Hanáci navázali na velmi dobrou formu ze závěru základní části extraligy a již v 9. minutě vedli 2:0. Berani odpověděli za pouhých 34 vteřin kontaktní gólem, nicméně další střelecký úspěch již v dalším průběhu nepřidali. Olomouc hrála pozorně v defenzivě a ve druhé třetině dala třetí gól. Zlín nevyužil v závěrečném dějství dvě přesilové hry za sebou, zatímco Kohouti zpečetili první bod v sérii ještě dvěma góly. Jedinou branku hostů vstřelil Tomáš Žižka. Druhý zápas se hraje v Olomouci v úterý 10. března, začátek v 17 hodin.

PR1 / pondělí 9. 3. 2020 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. min Skladaný (Kolouch, Škůrek), 9. Olesz (J. Knotek, Ostřížek), 35. Burian (P. Musil, Nahodil), 55. J. Knotek (P. Musil, Škůrek), 58. Nahodil (Klimek, Dujsík) - 9. Žižka. Rozhodčí: Pešina, Lacina - Frodl, Lučan. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 285. Střely na branku: 43:36. Zblokované střely: 14:12. Hity: 3:6. Vhazování: 45/78 (58%) - 33/78 (42%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek (A), Dujsík, Švrček, Jaroměřský, Vyrůbalík (C) - P. Musil, Nahodil, Klimek - Irgl, Káňa, Burian - Olesz, J. Knotek (A), Ostřížek - Skladaný, Kolouch, V. Tomeček. Trenéři: Moták, Tomajko.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Řezníček, Buchta, Freibergs, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Popelka, P. Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Do první vážnější akce se prodral hned v úvodní minutě Honejsek, ale bekhendovým pokusem trefil jen boční síť. Domácí otevřeli střelecký účet utkání ve 4. minutě zásluhou čtvrté řady, když Kolouch prostrčil kotouč na brankoviště a volný Skladaný usměrnil kotouč do zlínské sítě. Brankář Kašík se nestačil přemístit a olomoucký forvard měl snadnou práci. Vedení Olomouce mohl zvýšit Nahodil, dostal se do úniku, ale Kašík byl na místě. Berani zahrozili po šanci Hermana, olomoucký brankář Konrád vykopl ránu betonem. Hanáci dali druhý gól v 9. minutě po ideální souhře, když u tyčky zůstal volný Olesz a kličkou zasunul kotouč za Kašíka. Zlín našel odpověď za pouhých 34 vteřin, kapitán Žižka překonal přesnou pumelicí od modré čáry Konráda. Berani byli poté aktivnější, do koncovky se dostali Ondráček s Fořtem. Hosté si vytvořili velký tlak zásluhou úvodní přesilové hry, na Konráda šla sprška střel, ale domácí gólman odolal. V závěru první třetiny ještě zahrozili Hanáci, bombu Škůrka i střelu Buriana Kašík s přehledem kryl.

Zlínští se nedostali na začátku druhé třetiny do tempa, Kohouti měli více ze hry a Kašík zasahoval po střelách Musila, Irgla a Olesze. Berani po prohřešku Škůrka hráli další přesilovku a vyrovnání viselo na vlásku. Freibergs pálil ve 25. minutě do tyče. Hanáci se ubránili a vyrazili ke zteči zlínské brány. V polovině utkání našel Ostřížek přihrávkou zpoza brány Ondrůška, ale Kašík hosty podržel podobně jako při následném oslabení. Nejdříve vyrazil střelu Škůrka a poté efektivně vychytal lapačkou ránu Klimka z voleje. Zlínský gólman inkasoval až v 35. minutě, když z křídla ujel Musil, vytáhl Kašíka z brány a Burian měl před sebou prázdnou klec.

Berani se radovali ve 43. minutě z kontaktního gólu, ale Popelka usměrnil kotouč za brankovou čáru kopnutím od brusle. Olomouc si kontrolovala dvoubrankový náskok a nebýt výtečného Kašíka, mohlo být vedení domácích ještě vyšší. V koncovce neuspěl po ukázkové kombinaci Nahodila s Musilem ve slibné příležitosti Klimek. Berani mohli zdramatizovat zápas dvěma přesilovkami v rychlém sledu, ale pálili slepými náboji. Hanáci dostali v 55. minutě výhodu přesilovky pět a tři a první bod v sérii zpečetili čtvrtým gólem. Jeho autorem byl po parádní souhře Knotek a pátou branku přidal dvě minuty před závěrečnou sirénou ještě Nahodil.

Nejlepší hráči: Jan Knotek - Tomáš Žižka.

Zdeněk Moták (hlavní trenér HC Olomouc): "Podařil se nám vstup do utkání a brzy jsme vedli 2:0. Poté nás rozhodila branka hostí. Důležitým okamžikem byl třetí vstřelený gól a ubráněné přesilové hry hostí. Máme sice první bod, ale zatím to nic neřeší. Vstřelili jsme pět branek, ale máme jeden bod v sérii. Náš výkon nebyl špatný, teď se připravíme znovu a ještě lépe."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Tak jednoznačné jak hovoří výsledek, to nebylo. V zápase nás nic nepřekvapilo, Olomouc hrála přesně to, co jsme předpokládali. Do zítřejšího druhého zápasu máme jediný úkol, a to překonat výborného gólmana Olomouce, který chytal velmi dobře. Přesilovky se nám herně dařily, ale chyběly tomu bohužel góly. Věříme, že druhý zápas série bude úspěšný pro nás."