pátek 22. ledna 2016 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Beranům vyšel v Plzni úvod zápasu a berou tři body po výhře 4:1

Po nedělním skalpu lídra tabulky z Liberce si zlínští hokejisté vyšlápli také na třetí Plzeň, na jejímž ledě vybojovali tři body za výhru 4:1. Důležitý byl začátek střetnutí, kdy už ve 4. minutě žlutomodří vedli 2:0 po proměněném úniku Maruny a Holíka. Škodovka se zmohla jen na snížení, dvěma góly ji dorazil lotyšský forvard Roberts Bukarts. Svěřenci Rostislava Vlacha si tak upevnili devátou příčku, přičemž na sedmou Kometu a osmý Chomutov ztrácejí už jen bod. Možnost přeskočit Brňany budou mít Zlínští již v neděli, kdy tento celek přivítají na svém ledě s úvodním buly v 15:30 hodin.

38. kolo / pátek 22. 1. 2016 / 17:30
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Kracík (Indrák, Kudroč) – 2. Maruna (Ondráček, Žižka), 4. Holík (Bukarts), 37. Bukarts (Holík), 51. Bukarts (Holík, Marušák). Rozhodčí: Hribik, Wiegand – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: Bez. Diváci: 3798. Střely na branku: 27:21. Zblokované střely: 7:17. Hity: 23:9. Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, T. Svoboda - Hrňa, Preisinger, Lev - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Stuchlík, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, P. Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Do sestavy Zlína se vrátil uzdravený obránce Horák a vypomáhal junior Stuchlík, naopak scházel zraněný Kubiš, Urbanec či nejproduktivnější obránce PSG Oldrich Kotvan. Z počátku zápasu to ale Berany tížit vůbec nemuselo, Ondráček totiž vyslal do úniku Jana Marunu, jenž už po 71 sekundách hry otevřel skóre. A bylo veseleji, za necelé dvě minuty dostal stejnou možnost také Petr Holík a i on byl úspěšný - 0:2. Poté se však domácí oklepali a začali býti nebezpečnější. Obrana Beranů společně s gólmanem Kašíkem ovšem držela dvoubrankové vedení, k čemuž jim pomohla také nemohoucnost Jeřábka trefit prázdnou branku. Do kabin po první třetině tak šli žlutomodří s dobrou procentuální úspěšností střelby, hned polovina jich totiž skončila v síti.

Snížit se ale Západočechům podařilo zkraje druhého dějství. Indrák našel před branku sjíždějícího si Jaroslava Kracíka, který ránou z první poslal puk za Kašíka. Srovnáno mohlo být po krásné akci Plzeňských, kdy zakončoval nikým nestřežený Kubalík, hostující muž v masce se však vyznamenal. To gólman Machovský může mluvit o štěstí, že neinkasoval z parádičky Bukartse v podobě prohazovačky mezi nohami. A když Bližňákově vyrovnání vystavil ráznou stopku svou lapačkou Kašík, radovali se znovu Berani. Nenápadné nahození Robertse Bukartse se zastavilo až v síti.

Domácí hráči nechtěli prohrát potřetí v řadě před svými fanoušky, hokejisté Zlína ale byli nemilosrdní. Především tedy brankář Libor Kašík, u něhož skončila jak dorážku Kubalíka, přesilovká možnost Hrni či pokus Preisingera. Frustrace na Plzeňských byla znát, dvěma fauly krátce po sobě nabídly Beranům dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, kdy hosté zvýšili na 4:1. Holík žabičkou našel mezi kruhy Robertse Bukartse, jenž přidal svůj druhý gól v utkání. A i závěrečné minuty dohrávali hosté ve výhodě dvou mužů v poli, Pulpán s Kudročem totiž dostali čtyřminutové tresty.

Nejlepší hráči utkání: Michal Moravčík - Roberts Bukarts

Michal Straka (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Začali jsme špatně. Dělali jsme hrubé chyby ve středním pásmu a pustili jsme Zlín do dvou úniků, které gólově zakončil. Měli jsme v těch situacích puk na hokejce, ztratíme ho a necháme soupeře ujet. Umožnili jsme zbytečně soupeři výborný vstup do zápasu. I za toho stavu 0:2 jsme v první třetině měli šance, ale bohužel nedáváme góly. Do hry jsme se vrátili až kontaktní brankou na začátku druhé třetiny. Potom jsme si vytvořili tlak, ale bohužel asi rozhodl třetí laciný gól, který jsme inkasovali. Nedaří se nám přesilovky, kterými jsme si nepomohli. Snažili jsme se ještě s utkáním něco udělat ve třetí části, ale čtvrtý gól ze zlínské přesilovky pět na tři definitivně rozhodl."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Měli jsme perfektní vstup do utkání, kdy jsme z prvních dvou střel dali dva góly. Jinak se nám ale první třetina úplně nevydařila, protože jsme poté upustili od naší důsledné hry a pustili jsme Plzeň do šancí. Naštěstí nás podržel brankář Kašík a přečkali jsme do pauzy bez inkasovaného gólu. Bohužel jsme si ten stínový hokej přenesli i do druhé třetiny, kde Plzeň rychle snížila a poté nás opět několikrát podržel brankář. Plzeň si tam vynutila tlak, ale hodně důležitý byl náš třetí gól. Ten dnes rozhodl. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší důsledné hře, kterou praktikujeme ve venkovních utkáních a Plzeň jsme už prakticky k ničemu nepustili."