pátek 04. ledna 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berany srazila do kolen vítkovická produktivita v úvodní třetině

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 32. kola Tipsport extraligy na ledě HC Vítkovice Ridera 1:6. O výsledku rozhodla úvodní třetina, Berani sice otevřeli střelecký účet zápasu, ale poté spustili Ostravané brankostroj v podobě pěti branek. Nepomohlo ani střídání gólmanů, od druhé třetiny zase chytal Jakub Sedláček. Zlín se opět trápil v koncovce, i když podle střel soupeře přestřílel vysoko 50:25! Vítkovická branka je zřejmě pro zlínské střelce zakletá, neboť v předchozích dvou zápasech nevstřelili ani gól. Jedinou branku zaznamenal Dominik Lakatoš. Zlín hraje v neděli 6. ledna doma s Plzní, začátek v 15:30 hodin.

32. kolo / pátek 4. 1. 2019 / 17:30
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
6:1
(5:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. min Olesz (Lev), 5. Š. Stránský (Gregorc, Olesz), 8. P. Zdráhal (Š. Stránský, Gregorc), 13. D. Květoň (Šidlík, O. Roman), 16. O. Roman (Schleiss), 31. P. Zdráhal (Schleiss, Výtisk) - 3. Lakatoš. Rozhodčí: Mrkva, Šír – Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 503. Střely na branku: 25:50. Zblokované střely: 14:4. Hity: 14:9. Vhazování: 27/65 (42%) - 38/65 (58%). Průběh utkání: 0:1, 6:1.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Baranka, J. Mrázek - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Poletín, Kucsera - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss. Trenéři: Petr, Trnka.

Berani Zlín: J. Sedláček (od 6. - 20. Štůrala) - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Matějíček, Valenta, Padrnos – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Okál, Fryšara, Honejsek – E. Kulda, Popelka, Herman – Šlahař, P. Sedláček, Lakatoš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Do sestavy Zlína se vrátili uzdravení útočníci Honejsek a Šlahař, zatímco obraně vypomohl Martin Matějíček hrající v letošní sezoně v prvoligové Porubě. Hned v úvodní minutě pálil od modré čáry Krenželok, ale kotouč skončil v lapačce gólmana Jakuba Sedláčka. Na druhé straně se prodral do šance Okál, vítkovický brankář Bartošák zasáhl úspěšně betonem a kotouč usměrnil do bezpečí. Třetí minuta přinesla hrubé chyby gólmanů na obou stranách. Do vedení šli Berani, když Bartošák chyboval při rozehrávce a kotouč z brankoviště uklidil do domácí sítě snadno Lakatoš. Odpověď Ridery přišla za pouhých 32 vteřin, Sedláček se červenal po nahození kapitána Olesze, neboť mu propadl kotouč z velkého úhlu za záda. Domácí vzápětí strhli vedení na svou stranu zásluhou využité přesilovky. Za necelou minutu potrestal vyloučení Kuldy v 5. minutě Stránský přesnou ránou z prostoru mezi kruhy. Na zlínském brankovišti došlo ke změně a Sedláčkovo místo zaujal náhradník Štůrala. Čisté konto mu vydrželo necelé tři minuty, skvělé sólo předvedl Stránský, projel přes celé kluziště jako nůž máslem a Zdráhal střílel do prázdné svatyně. Ostravané byli při chuti a do konce třetiny přidali další góly. Na začátku 13. minuty se prosadil v koncovce Květoň, když z prostoru kruhu pálil nad Štůralovu lapačku. Zlínský zmar v úvodní třetině korunoval pátý inkasovaný gól v 16. minutě, střela Romana i s přispěním hostující obrany skončila za brankovou čárou.

Od druhé třetiny se vrátil do branky Sedláček a hned si připsal úspěšný zákrok po domácí akci a zakončením Tybora. Zlín se nevzdal ani za krajně nepříznivého stavu, zlepšil defenzivu a zastavil brankostroj v podání vítkovického celku, Honejsek, Pavel Sedláček, Šlahař a Valenta prověřili Bartošáka Bohužel v koncovce neuspěli a domácí přidali další gól. Ve 32. minutě dal Zdráhal ránou pod horní břevno svůj druhý gól v zápase a navýšilo vedení svěřenců trenéra Petra již na rozdíl pěti gólů. Ostravané hráli v pohodě, zatímco Zlín se bránil jen vyhozením puků na zakázaná uvolnění. Sedláček pochytal střely Kucsery, Baranky a Deje.

Třetí třetina se za rozhodnutého stavu prakticky jen dohrávala. Diváky rozehřála strkanice Schleisse s Kubišem, po které oba hříšnici vyfasovali dvouminutové tresty. Diváci už další góly neviděli, na obou stranách zůstala nevyužita přesilová hra. Berani se snažili zkorigovat nepříznivý stav, ale v zakončení v závěru utkání neuspěli Lakatoš a Okál.

Nejlepší hráči: Jan Výtisk - David Nosek.

Pavel Trnka (asistent trenéra HC Vítkovice Ridera): „Paradoxně jsme hráli velice špatně ve obranném pásmu, kde jsme hořeli. Soupeř nás dostával pod tlak. Na druhou stranu šance, které jsme měli, se nám podařilo proměnit. O výsledku rozhodla víceméně už první třetina. Za vítězství patří klukům poděkování.“

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Z naší strany to bylo velmi divoké utkání. Lacino jsme se dostali do vedení, a ještě laciněji jsme ho ztratili. Rozhodla první třetina, kdy domácí proměnili všechno, co měli. Snažili jsme se být pořád aktivní. Hráčům jsme říkali, že je stále dost času s výsledkem něco udělat, ale nebyli jsme schopni překonat domácího gólmana. Poté jsme si alespoň dali za cíl neprohrát třetí třetinu, ať jsme připraveni na další zápas, což se nám podařilo. Změna gólmanů nepřinesla kýžený efekt. Tomáš Štůrala nebyl v nejlepší v pohodě, po první třetině jsme se dohodli s trenérem gólmanů, že vrátíme zpátky do hry Kubu Sedláčka."