pátek 02. listopadu 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bodovou jízdu Beranů ukončil v šestém zápase Hradec Králové

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 2:4 a po předchozí pětizápasové bodové šňůře vyšli tentokrát naprázdno. Hradečtí Lvi se ujali vedení v 8. minutě zásluhou využité přesilovky, nicméně Žižka a spol. vyrovnali v oslabení na začátku druhé třetiny. Domácí poté přidali dva góly, což byl rozhodující okamžik vývoje zápasu. Berani ještě snížili na rozdíl kontaktního gólu, ale Hradec přidal čtvrtý gól a dovedl duel do vítězného konce. Ve 27. minutě opustil zlínskou svatyni brankář Jakub Sedláček po nastřelení kotouče do kolena a utkání dochytal Tomáš Štůrala. Branky zaznamenali Jakub Herman a David Nosek. Zlín hraje v neděli 4. listopadu před reprezentační pauzou doma s Karlovými Vary, začátek v 15:30 hodin.

16. kolo / pátek 2. 11. 2018 / 18:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. min Vincour (F. Pavlík, Zámorský), 23. Bezúch (Zámorský, Kukumberg), 28. F. Pavlík (R. Pavlík, Cingel), 50. Dragoun (Vopelka, Cibulskis) - 21. Herman (J. Ondráček), 28. Nosek (Šlahař, Valenta). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:6, navíc Ferenc (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 558. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 5:5. Hity: 3:9. Vhazování: 34/69 (49%) - 35/69 (51%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič – Vincour, Bičevskis, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Dragoun, Miškář – Karabáček, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

Berani Zlín: J. Sedláček (od 27. Štůrala) – Řezníček, Freibergs, Nosek, Valenta, Gazda, Žižka, Ferenc – J. Ondráček, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, P. Sedláček, E. Kulda – Popelka, Werbik, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Hradec začal na domácím ledě aktivně, ale gólman Jakub Sedláček byl vždy na místě. Zneškodnil příležitosti Cingela, Bezúcha a Karabáčka. Při přečíslení dva na jednoho měl Dragoun značně vychýlenou mušku. V 8. minutě nevyužil zaváhání Rosandiče před domácím brankářem Pavelkou volný Ondráček, který nadvakrát nepřekonal hradeckého gólmana. Střelecký účet zápasu otevřel Mountfield v 9. minutě zásluhou využité přesilovky. Nahození Filipa Pavlíka úspěšně tečoval za Sedláčkova záda Vincour. Východočeši hráli po faulu Kuldy další početní výhodu, ale Sedláček čaroval po střele Radovana Pavlíka. Úvodní přesilovku hrál ve 13. minutě i Zlín, Pavelka byl bezchybný a zuby si na něm vylámali při dorážkách Poletín a Pavel Sedláček.

Zlínští srovnali stav na začátku druhé třetiny. Zámorský po faulu přestal hrát, čehož využil ve 45. vteřině Herman přesnou ránou pod břevno ve vlastním oslabení! Hradečtí Lvi strhli ve 23. minutě rychle vedení na svou stranu, Bezúch vypálil na Sedláčka a kotouč od ramene zlínského gólmana zapadl obloučkem do brány. Ve 27. minutě došlo ke střídání gólmanů, když Jakub Sedláček kvůli zdravotním problémům přenechal poprvé v letošní sezoně místo v brankovišti Štůralovi. Po půldruhé minutě pobytu na ledě gólmanská dvojka Zlína kapitulovala. Pumelice Filipa Pavlíka od modré čáry se zastavila až ve zlínské síti. Berani za pouhých dvacet vteřin od inkasovaného gólu snížili, když se obránce Nosek přesně trefil od mantinelu. Domácí mohli přidat před polovinou utkání čtvrtý gól, ale Vincour z bezprostřední blízkosti Štůralu nepřekonal. Zlínský náhradník úspěšně zasáhl i po tvrdé ráně Filipa Pavlíka od modré čáry. Vyrovnání pro hosty měl ve 35. minutě na holi Ondráček, jenže Pavelka vytáhl parádní zákrok betonem. Ke srovnání stavu nevedla ani přesilová hra, Fořt z prostoru mezikruží pálil vedle.

Štůrala podržel hosty na začátku třetí třetiny při přesilovce Hradce, když zneškodnil lapačkou střelu Filipa Pavlíka. Rušné chvíle přinesla 45. minuta, Vopelka neproměnil do úspěšného konce bekhendový blafák, na druhé straně pálil Lotyš Freibergs pouze do břevna! Hosté měli příležitosti na srovnání stav, Kubiš neproměnil ve 48. minutě samostatný nájezd. Přišel zákonitě trest v podobě čtvrté branky domácích. Po parádní přihrávce od Vopelky měl před sebou odkrytou svatyni Dragoun a nemýlil se. Domácí si pohlídali v závěru dvougólový náskok, zatímco Berani již nenašli síly na zdramatizování utkání.

Nejlepší hráči: Filip Pavlík - David Nosek.

Petr Svoboda (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): „Vstup do zápasu jsme neměli příliš vydařený. Trochu nám pomohly přesilovky, dále jsme se uklidnili gólem, ale paradoxně tam bylo spoustu brejků a individuálních chyb. Jenom díky gólmanovi Pavelkovi jsme první třetinu vyhráli 1:0. Do druhé jsme jako už poněkolikáté vstoupili špatně, hned v prvním střídání, a ještě v naší přesilovce, jsme dostali gól. To nás trochu posadilo na zadek a byla to oboustranně rozháraná třetina. Ve třetí se nám naštěstí podařilo odskočit a posledních deset minut kluci konečně hráli tak, jak jsme si představovali. Jednoduše, výsledek jsme si chtěli pohlídat. Vítězství si strašně moc ceníme, protože bylo ubojované.“

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Začátek jsme měli špatný, domácím jsme vlastními chybami darovali vlastní přesilovky. Špatně jsme střídali, vyhodili jsme kotouč, to pro nás vůbec nebyla dobrá hra. Hned v prvním oslabení jsme dostali branku. Říkali jsme si, co chceme změnit, srovnali jsme, ale pak jsme dostali nešťastný gól. Nedařilo se nám proměnit šance, kterých jsme měli dostatek, a na produktivitě jsme skončili. Závěr už nebyl v naší moci, ani jsme nemohli sáhnout k power play a zkusit něco změnit. Domácí zaslouženě vyhráli.“