pátek 15. března 2019 | Zlin Press- Roman Ordelt

Bravo! Berani si vynutili pátý zápas, výhru vystřelil v prodloužení Okál

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli čtvrtý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy nad týmem Bruslařský klub Mladá Boleslav 2:1 po prodloužení. Kubiš a spol. srovnali stav dramatické série, která se rozhodne v páté rozhodující bitvě na ledě Bruslařů. Středočeši se ujali vedení ve 14. minutě, nicméně Berani vyrovnali před první sirénou zásluhou využité přesilovky. Diváci v úporné bitvě další gól v základní hrací době neviděli, a tak o vítězi rozhodlo prodloužení. Zlínské fanoušky rozjásala 69. minuta, Berani utekli hrobníkovi z lopaty a vynutili si sehrání rozhodujícího utkání. Branky zaznamenali Tomáš Fořt a Zdeněk Okál. O postupujícím do čtvrtfinále se rozhodne v neděli 17. března od 17 hodin na ledě Mladé Boleslavi.

2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. min Fořt, 69. Okál (Dufek) - 14. M. Procházka (D. Šťastný, Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Jiří Svoboda, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 624. Střely na branku: 33:35. Zblokované střely: 6:7. Hity: 19:11. Vhazování: 38/68 (56%) - 30/68 (44%). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Zbořil, Valenta - Dufek, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - L. Krejčík, P. Sedláček, Okál - Š. Kratochvil, Popelka, E. Kulda. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Jan Růžička - Pláněk, Dlapa, Kurka, Němeček, Kovačevič, Bernad - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, M. Procházka - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - Jan Růžička.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zápasům chybí jen více branek. Je to urputný boj na obou stranách, na hráčích je vidět, že jim síly v náročném boji již ubývají. Hráli jsme o všechno a jsme velmi rádi, že jsme mohli potěšit vlastní fanoušky bojovným zápasem, který pro nás skončil vítěně."

Miloslav Hořava (hlavní trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Všechny zápasy se Zlínem jsou stále hodně urputné. Šance jsou na obou stranách, dneska byli šťastnější domácí, proto získali druhý bod v sérii. Rozhodne se v neděli a bude to spravedlivé vyvrcholení celé série."