neděle 26. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Berani ukončili vítěznou vlnu lídra extraligy a vezou z Plzně výhru

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 26. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Škoda Plzeň 2:1 po prodloužení. Veselý a spol. zastavili vítěznou jízdu suveréna extraligy, která se zastavila na osmi vyhraných zápasech v řadě. Indiáni se ujali vedení v 36. minutě zásluhou využité přesilovky, Berani vyrovnali ve třetí periodě rovněž z početní výhody a o nečekané výhře rozhodli na začátku prodloužení. Skvělý výkon podal brankář Libor Kašík, který pochytal 37 střel! Branky zaznamenali David Šťastný a Jiří Ondráček. Zlín hraje ve středu 29. listopadu od 17:30 hodin doma dohrávku 25. kola s Chomutovem.

26. kolo / neděle 26. 11. 2017 / 16:30
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. min Stach (Mertl, Gulaš) - 51. D. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 111. Střely na branku: 38:20. Zblokované střely: 7:15. Hity: 8:12. Vhazování: 36/69 (52%) - 33/69 (48%). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC ŠKODA Plzeň: M. Svoboda - J. Kindl, Jones, Moravčík, Kaňák, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kratěna - Indrák, Kracík, Stach - P. Straka, Preisinger, D. Kindl - Hollweg, Kodýtek, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek - Fryšara, Popelka, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani začali na západě Čech aktivně, na začátku zápasu vyzkoušeli pozornost plzeňského brankáře Miroslava Svobody útočníci Fořt a Roberts Bukarts. Na druhé straně zasahoval gólman Kašík poprvé ve 2. minutě po střele Jakuba Kindla, při následné dorážce scházely Indrákovi centimetry, aby se dostal ke kotouči. Indiáni hráli úvodní přesilovou hru v 6. minutě, když na ledě bylo šest hostujících hráčů v poli. Plzeň si vytvořila velký tlak, Kašík byl v jednom ohni střel a zaskvěl se především při zákroku po střele reprezentanta Gulaše. V polovině úvodní třetiny obránce Petran hasil nedovolených zákrokem průnik Mertla a Berani šli opět do oslabení. To trvalo pouze minutu, neboť po faulu Čerešňáka bylo po domácí přesilovce. V 16. minutě se opět zaskvěl Kašík v souboji s Gulašem, zlínský fantom na brankovišti utěsnil brankovou čáru a kotouč vyrazil. Hosté se dostali v závěru první třetiny do rychlého brejku, střelu Illa bravurně Svoboda vyrazil.

Hollweg tečoval ve 23. minutě šikovně kotouč ze vzduchu před Kašíkem, naštěstí zlínský brankář situaci zvládl. Berani měli velké štěstí ve 28. minutě, nejlepší hráč na ledě Gulaš unikl hostující obraně a orazítkoval břevno zlínské svatyně. Plzeň se dostala do velkého tlaku, ze kterého hosté odpověděli po střelách Šťastného. Berani šli po diskutabilním verdiktu do tří a Plzeň otevřela v čase 35:05 minuty střelecký účet utkání zásluhou využité přesilovky. Kašík skvěle zneškodnil střely Gulaše a Kratěny, nicméně na dorážku Stacha z blízkosti byl již krátký. Hosté mohli za necelou minutu vyrovnat, Roberts Bukarts uháněl po chybě Kodýtka na modré čáře na Svobodu, ale mířil těsně vedle tyčky. Naprázdno vyšla i přesilová hra před druhou sirénou, na bezchybném gólmanovi Plzně si vylámal zuby obránce Žižka.

Indiáni si hlídali na začátku třetí třetiny jednogólový náskok. Berani prahli po vyrovnání, ve 47. minutě se natlačil před Svobodu hbitý Popelka, ale v koncovce neuspěl. Udeřilo až v 51. minutě zásluhou zužitkované přesilovky, Šťastný dostal přesnou přihrávku před brankovištěm a poprvé v utkání domácí brankář inkasoval. Rušné okamžiky se střídaly na obou stranách, strhnout vedení pro svůj tým mohli Sklenička a Roberts Bukarts. Berani se ubránili poté po obětavém výkonu 77 sekund dvojnásobné přesilovce Západočechů. Stach s Indrákem nedostali kotouč do odkryté klece, ránu Gulaše vytěsnil Kašík se štěstím ramenem.

Urputnou bitvu rozsekl začátek prodloužení. V čase 61:31 minuty ukončil plzeňskou neporazitelnost přesnou střelou po ledě Ondráček! Indiáni už devátou výhru v řadě nepřidali a Berani získali cenný skalp na ledě extraligového lídra.

Nejlepší hráči: Milan Gulaš - Libor Kašík.

Ladislav Čihák (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Neměli jsme v první třetině vůbec dobrý pohyb. Byli jsme mdlí, nehráli jsme, co jsme chtěli. O pauze jsme si sice něco řekli a byli jsme lepší ve druhé třetině. Vytvářeli jsme si šance, byli aktivní, z čehož pramenily fauly, dali jsme gól. Třetí třetina nebyla špatná, odehráli jsme solidních deset, dvanáct minut. Po chybě v oslabení jsme ale dostali branku. Měli jsme ale poté rozhodnout v dvojnásobné přesilovce, což se ukázalo nakonec jako klíčový moment. V prodloužení jsme po další chybě inkasovali rozhodující branku. Máme z utkání smíšené pocity. Pokud chceme dál hrát náš agresivní hokej, musíme hrát celých šedesát minut, nesmíme se dopustit podobných výpadků."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Jsme rádi za dva body, neboť Plzeň hraje výborně. Nám se podařil vstup do utkání, kdy jsme měli dokonce únik dva na nikoho, ale neproměnili jsme ho. Ve druhé třetině domácí výrazně přidali a dostali nás pod tlak. Z toho vyplynuly naše fauly a soupeř jednu přesilovku proměnil. Ve třetí třetině jsme z minima vytěžili maximum a vyrovnali v přesilovce. V prodloužení jsme navíc dali šťastný gól. Je to pro nás další povzbuzení a hlavní podíl je opět na Liboru Kašíkovi, který chytal velmi dobře.“