úterý 06. února 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Berani zastavili vítěznou jízdu Třince, dva góly dal Šlahař

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 48. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 4:2. Berani překvapivě ukončili vítěznou vlnu týmu ze Slezska, která se zastavila na čísle sedmi vyhraných utkání v řadě. Oceláři osmý zářez již nepřidali i zásluhou zlínského útočníka Jakuba Šlahaře, který vstřelil dva góly. Host z prvoligového Přerova byl nejlepším hráčem zápasu. Zlínští v sestavě bez zraněného kapitána Ondřeje Veselého a distancovaného Pavla Kubiše šli do vedení z ojedinělého útoku v 11. minutě, ale Třinec ještě do první sirény vyrovnal a na začátku druhé třetiny strhl vedení na svou stranu. Berani se nevzdali a zásluhou využité přesilovky v úvodu třetí periody srovnali stav. Vítězný gól dali v čase 55:44 minuty, pojistku přidali za další dvě minuty. Branky zaznamenali Jakub Šlahař 2, Antonín Honejsek a Jiří Ondráček. Česká extraliga má nyní třítýdenní olympijskou pauzu, příští zápas odehraje Zlín až ve středu 28. února na Spartě.

2:4
( 1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. min D. Musil (Roman Vlach), 25. Martin Růžička (Petružálek) - 11. Šlahař (Roberts Bukarts, Fořt), 41. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), 56. Šlahař (Honejsek, Fořt), 58. J. Ondráček. Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Lederer, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 4 490. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 5:13. Hity: 8:8. Vhazování: 48/76 (63%) - 28/76 (37%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Martin Růžička, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Ciencala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa, Raszka.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - Šlahař, Fořt, Honejsek - J. Ondráček, Popelka, Fryšara - Gago, P. Sedláček, M. Kratochvil. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Do první šance se dostal ve 2. minutě extraligový kanonýr Martin Růžička po přihrávce Draveckého zpoza brány, ale v rozhodující chvíli nezvedl kotouč nad Kašíkův beton. Oceláři si vytvořili od úvodních minut tlak, zlínský gólman poté zlikvidoval příležitosti Hrni a Petružálka. Slezané hráli po faulu Popelky úvodní přesilovku v zápase, nicméně k vážnějšímu ohrožení se nedostali. Střelecký účet zápasu otevřeli překvapivě Berani, když v 11. minutě se prosadil z ojedinělého protiútoku Šlahař. Zlínský forvard zůstal po přesné přihrávce od Robertse Bukartse osamocený před gólmanem Hrubcem a protlačil kotouč mezi betony třineckého brankáře. Domácí se dočkali vyrovnání ještě před prvním odchodem do šaten, ke kotouči se dostal nositel slavného jména Musil a nechytatelnou střelou švihem z prostoru mezikruží zaznamenal premiérový extraligový gól.

Oceláři pokračovali v tlaku i ve druhé třetině. Slezané šli do vedení poprvé v utkání ve 25. minutě, nejlepší extraligový střelec Martin Růžička vybojoval kotouč za bránou a mířil přesně k tyči. Slezané stále dotírali na zlínskou klec, příležitosti si vypracovali Jank, Musil, Rákos, ale skóre se nezměnilo. V polovině utkání odešel za katr Šlahař, obětavě bojující Berani se ubránili. Na třinecké straně byl aktivní především Martin Růžička, Berani mohli děkovat Kašíkovi, který držel hosty stále ve hře o body. V závěru je zachránila i tyč po ráně Svačiny.

Zlín využil hned na začátku třetí třetiny početní výhodu. Honejsek nastavil hůl na ránu Robertse Bukartse a kotouč skončil za Hrubcem. Obě mužstva poté prohospodařila přesilovou hru a nerozhodný stav vydržel na ukazateli skóre až do 56. minuty. Šlahař zůstal osamocen před Hrubcem a svým druhým gólem v utkání poslal Berany opět do vedení. Pojistku na nečekané tři body pro hosty přidal za dvě minuty Ondráček. Berani ukončili vítěznou jízdu Ocelářů a k postupu do play off jsou opět blíže!

Nejlepší hráči: Martin Růžička - Jakub Šlahař.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Před pauzou jsme doma chtěli zabrat proti soupeři, který bojuje o šestku. Utkání se nám vůbec nepovedlo. Vyrovnat se nám povedlo se štěstím, šance, které jsme si vytvořili, jsme nedokázali proměnit. Což je proti Zlínu velký problém, když neproměníte své šance, tak to na druhé straně vždy zavání gólem. Na začátku třetí třetiny jsme dostali lacinou branku na 2:2, v zápase jsme si koledovali, abychom nezískali ani jeden bod. Mrzí nás vítězná série, kterou jsme neprodloužili. Musíme se nachystat na zbývající tři zápasy, tento duel musíme hodit za hlavu."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Pro nás je to nečekaný zisk tří bodů. Domácí byli od začátku utkání lepší v pohybu i v osobních soubojích. My se dokázali dostat do vedení, stav 1:1 po první třetině byl pro nás milosrdný. Musím pochválit celý tým za bojovnost, v bráně znovu exceloval Libor Kašík. Byli jsme velmi produktivní, což se nám v posledních zápasech tak nevedlo. Poměr šancí a vstřelených branek byl velmi dobrý. Jsme rádi, že jsme se dostali přes sedmdesát bodů. Doufáme, že nám to v závěru bude stačit."