pátek 22. února 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Hokejisté Zlína porazili Spartu a přiblížili se play off

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 47. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Sparta Praha 4:1 a připsali si důležité tříbodové vítězství v přímém souboji o předkolo play off. Kubiš a spol. vyhráli popáté za posledních šest utkání. Zlínští se ujali vedení v 11. minutě, ale Pražané rychle vyrovnali. Berani odpověděli vzápětí stejnou mincí a do kabin šli po úvodní siréně s jednogólovým náskokem. Domácí na začátku druhé třetiny přidali třetí gól a ve 26. minutě vedli již tříbrankovým rozdílem. Sparta již nenašla síly na zvrat v zápase, zatímco srdnatě bojující Berani dovedli utkání zaslouženě do vítězného konce. První zápas za Zlín odehrál dvaadvacetiletý útočník Jan Dufek z Poruby a hned si připsal v premiéře asistenci na první gól. Branky zaznamenali Tomáš Valenta, Tomáš Fořt, Edgars Kulda a Jakub Šlahař. Zlín hraje v neděli 24. února na ledě Pardubic.

47. kolo / pátek 22. 2. 2019 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
4:1
(2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. min Valenta (Dufek), 14. Fořt (Nosek), 22. E. Kulda (P. Sedláček), 27. Šlahař (P. Sedláček, Kubiš) - 12. Piskáček (Pech, Buchtele). Rozhodčí: A. Jeřábek, Pešina - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: bez. Diváci: 5 427. Střely na branku: 33:25. Zblokované střely: 6:8. Hity: 11:4. Vhazování: 36/64 (56%) - 28/64 (44%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta, Matyáš Hamrlík - Šlahař, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Herman - E. Kulda, P. Sedláček, Fryšara - Dufek, Popelka, L. Krejčík. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Machovský - Blain, Kalina, T. Voráček, Piskáček, Košťálek, Tomáš Dvořák, Delisle - Smejkal, Sill, M. Beran - Roberts Bukarts, Klimek, Jarůšek - Forman, Pech, Buchtele - Rousek, K. Klíma, A. Kudrna. Trenéři: Krupp, J. Nedvěd.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Sedláček - Lukáš Rousek.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Důležitý zápas o všechno jsme zvládli zásluhou všech hráčů, co nastoupili k utkání. Byly k viděni obrovské emoce, které byly podpořené výbornými fanoušky. Ti přišli v hojném počtu a hlasitě nás povzbuzovali. Jsme rádi, že po debaklu v Plzni jsme zápas zvládli a zaslouženě vyhráli."

Jaroslav Nedvěd (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Věděli jsme, že Zlín se po výprasku v Plzni otřepe a podobný zápas ho rychle probudí do ostražitosti. Přijeli jsme sem o den dříve vzhledem k důležitosti utkání. Bohužel jsme zápas nezvládli. V první třetině přišly chyby při dobruslení, špatně jsme obsazovali protihráče a vyrobili jsme hodně individuálních chyb. Zápas jsme nezvládli a soupeři výborně zachytal gólman. Za stavu 1:2 jsme se dostali do menšího náporu, měli jsme tam pár šancí, ale Zlín podržel brankář. Domácí přidali po přestávce dva góly, zatimco my jsme hráče upozorňovali na to, že máme spoustu času na zvrat a zápas nemusíme obrátit naším blázněním v prvních minutách. Udělali jsme ale pravý opak. Hloupě jsme se nechali zavřít v obranném pásmu a po špatných rozehrávkách jsme inkasovali dva góly v rychlém sledu. O zápase bylo rozhodnuto a soupeř poté hru kontroloval. V dalším průběhu utkání jsme se už do ničeho nedostali."