neděle 13. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Tým PSG Zlín postupuje do čtvrtfinále, v prodloužení rozhodl kapitán Veselý

Hokejisté PSG Zlín porazili v rozhodujícím 5. zápase předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy tým HC Oceláři Třinec 3:2 v prodloužení a postoupili do čtvrtfinále, kde narazí v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy ba Spartu. Berani přitom nezačali zápas vůbec dobře, neboť v 25. minutě prohrávali již 0:2. Přesto nesložili zbraně a za devět minut srovnali stav. Velmi vyrovnaná a dramatická série se rozhodla v úvodní minutě prodloužení. Vlachův soubor předvedl ukázkovou kombinační akci, na jejímž konci zakončoval kapitán Ondřej Veselý do odkryté klece. Zlín vyřadil v play off Slezany již posedmé v řadě a ani jednou s Třincem neprohrál. Branky zaznamenali Daniel Štumpf, Petr Holík a Ondřej Veselý. Čtvrtfinálová série se Spartou začíná dvěma zápasy v O2 areně, první se hraje již ve středu 16. března v 18:20 hodin.

3:2p
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. min Štumpf (Marušák, Roman Vlach), 34. P. Holík (Žižka, Matějíček), 61. O. Veselý (Ondráček, Roman Vlach) - 7. Nosek (Pechanec, Tybor), 25. Kindl (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Svačina (Třinec) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 6 357. Střely na branku: 21:26. Zblokované střely: 7:13. Hity: 24:15. Vhazování: 32/60 (53%) - 28/60 (47%). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, Kubiš - Ondráček, Fořt, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Repe, Nosek, Jank, Slovák, M. Doudera - Tybor, Kopecký, Dravecký - Kanko, Pechanec, Svačina - D. Kindl, Polanský, Adamský - Rákos, Kovařčík, Matuš. Trenéři: Dopita, Mucha.

Nejlepší hráči utkání: Petr Holík - Peter Hamerlík.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Celá série byla vyrovnaná, nikdo neměl navrch. Co jsem se díval, tak se potvrdilo pravidlo, že se čtyř zápasů z pěti prohrál ten, kdo dal první gól. Na začátku jsme se snažili o úvodní tlak, poté jsme dostali gól v oslabení. Myslím si, že celkově byla hra oboustranně vyrovnaná. Jak už jsem řekl, rozhodovaly maličkosti a štěstí. Třinec hrál velmi dobře jak v ofenzivě, tak defenzivě a jak už jsem řekl, byla to otázka štěstí jak v tomto zápase, tak i v celé sérii.“

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): „Především bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit na všechny tři venkovní zápasy do Zlína. Co dodat k sérii, dneska jsme vedli, měli jsme dvougólové vedení, ale bohužel jsme ho neudrželi. Byla to taková klasická ukázka, jak dokáže být sport krutý, domácí byli šťastnější. Nemyslím si, že byli lepší, ale šťastnější.“