pátek 14. září 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Tým PSG Zlín slaví první výhru, tři body zařídil Köhler

Fanoušci zlínského hokeje se konečně dočkali. Tým PSG Zlín vstoupil do nového ročníku Tipsport extraligy 2012/2013 důležitou výhrou na domácím ledě se Slavií. Rozhodující okamžik utkání přišel v 56. minutě, Köhler z otočky prostřelil gólmana Kopřivu a postaral se to, že tři body zůstaly ve Zlíně. Slavia zlobila především ve třetí třetině a mnoho nechybělo, aby si odvezla z Moravy bodový zisk. Skóre zápasu otevřel při přesilovce v 27. minutě kapitán Čajánek. Hosté ve třetí třetině srovnali krok, ale Zlínští nakonec výhru se štěstím vydřeli. Poděkování patří rovněž fanouškům, neboť pět tisícovek diváků vytvořilo báječnou atmosféru. Tým PSG Zlín hraje v neděli ve Vítkovicích.

1. kolo / pátek 14. 9. 2012 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Slavia Praha Slavia
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. min Čajánek (Holík, Tesařík), 56. Köhler - 46. Jelínek (Micka, Poletín). Rozhodčí: Husička, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, navíc Hamrlík (ZLN), Kopřiva (SLA) na 10 minut, Kadlec (SLA) na 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Oslabení: bez. Diváci: 4 870. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Z. Okál ml., Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři Rost. Vlach, Jurík.

HC Slavia Praha: Kopřiva – Kučný, Kadlec, Kempný, Kolařík, J. Krejčík, Kuboš, Dresler – Kalla, Žejdl, Tomica – Pospíšil, Hertl, Krenželok – Stránský, V. Růžička ml., Sklenář – Micka, Jelínek, Poletín. Trenéři V. Růžička st., Weissmann, Beránek.

Začátek pětačtyřicáté sezony v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej měl slavnostní ráz. Před zimním stadionem hrál oblíbený dixieland a fanoušci rozvinuli velký poutač s nápisem konečně jako reakci na půlroční půst extraligového hokeje na zlínském ledě. Domácí vstoupili do utkání od úvodních minut aktivně a brankář Slavie Kopřiva se pořádně zapotil. Nejdříve zahrozili z úhlu Honejsek, Ondráček a poté se prodral před ležícího Kopřivu hbitý Leška, ale slávistický gólman v poslední chvíli kotouč vypíchl z hole. Hosté se postupem času osmělili, když zahrozili Krenželok a Žejdl. Ve 12. minutě se pokoušel najít škvírku mezi betonem brankáře Horčičky a tyčky Kalla, ale neuspěl. Další minuty v úvodní třetině již patřily Vlachově družině. Na dostřel Kopřivy se dostali Veselý i Zámorský, ale ochránce hostující brány odolal. V polovině čtrnácté minuty odešel za katr slávistický bek Kučný za hrubost a Beranům se naskytla výhoda úvodní přesilové hry. Kopřiva byl téměř bez práce, neboť Zlín měl problémy s přesnou kombinací a na dostřel slávistické branky se téměř nedostal. Slavia mohla otevřít střelecký účet duelu v 17. minutě, Berani zaspali ve středním pásmu, ale při akci dva na jednoho pálil nepřesně Pospíšil, když prostor výborně vykryl obránce Hamrlík. Domácí měli v samotném závěru další šance při druhé početní výhodě, ale bezbrankový stav po úvodních dvaceti minutách se nezměnil.

Druhá třetina přinesla pro domácí barvy kýžené vedení. Úvodní gól Zlína v nové sezoně zařídil na začátku 27. minuty kapitán Čajánek, který potrestal další prohřešek Kučného. Velký podíl na brance měl obránce Tesařík, jeho jedovatou střelu od modré Kopřiva vyrazil do výšky a kotouč usměrnil do sítě právě miláček zlínského publika. Hosté se zlobili na rozhodčí, že uznali gól tak vehementně, že slávistický gólman vyfasoval desítku. Berani hráli aktivně a hosté pod tlakem kupili fauly. Jeden vyrobil i zkušený forvard Tomica, ale sešívaní se ubránili zásluhou aktivní hry. V závěru druhé dvacetiminutovky zahrozili i Pražané, bezchybný Horčička úspěšně hasil šance v podání Hertla, Stránského a Kally.

Hned na začátku třetí třetiny objel hostující branku Kubiš a kotouč se zastavil u brankové čáry. Berani se už radovali z druhého gólu ve slávistické síti, ale rozhodčí branku po konzultaci s videorozhodčím neuznali. Zlín měl v 46. minutě obrovské štěstí, neboť kotouč se kutálel po střele volného Pospíšila už za Horčičkou, naštěstí za brankovou čárou neskončil. Hosté se dočkali přece jen gólu, neboť z levého kruhu přesně pálil Jelínek. Slavia po vyrovnávací brance zázračně ožila a mohla jít i do vedení. V 52. minutě orazítkoval Růžička pouze pravou tyčku Horčičkovy svatyně. Rozhodující akce zápasu přišla v 56. minutě. Tři body pro domácí zařídil se štěstím Köhler, který z otočky napálil kotouč za Kopřivova záda. Hostům nepomohla k bodovému zisku ani téméř minutová power play. Berani získali na úvod sezony cennou výhru a tři důležité body.

Nejlepší vyhodnocení hráči utkání: Petr Čajánek - Petr Jelínek.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): ¨"Jsme rádi za vítězství, v závěru jsme byli šťastnějším týmem. V průběhu střetnutí se hra přelévala z jedné strany na druhou. Měli jsme štěstí, že jsme neinkasovali druhý gól, a že jsme poté dali vítězný gól. Za vítězný vstup do soutěže jsme rádi."

Ondřej Weissmann (asistent trenéra HC Slavia Praha): "Na začátek sezony jsme viděli zajímavý zápas, i když v prvních minutách se hrál spíše opatrný hokej. Na naší straně bylo zbytečně hodně vyloučených hráčů, což nám zbytečně ubralo sil. V závěru jsme smolně inkasovali. Bylo to vyrovnané utkání, přesto domácím gratuluji ke šťastné výhře."