pátek 30. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Zlín veze ze Sparty tříbodovou výhru, gólman Libor Kašík čaroval

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 34. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Sparta Praha 3:0 a vybojovali cennou tříbodovou výhru. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se posunuli v tabulce do elitní desítky, která zaručuje účast v předkole play off. Berani vstoupili do utkání úspěšně a již ve 2. minutě se ujali do vedení. Druhý gól přidali v závěru první třetiny. Definitivní pojistku pro výhru v O2 areně dal třetí gól v 58. minutě při neúspěšné power play pražského celku. Skvělý výkon podal brankář Libor Kašík, který ani jednou neinkasoval, pochytal celkem 36 střel sparťanů a potřetí v sezoně udržel čisté konto! Statistici spočítali počet střel 36:14 pro domácí celek. Branky zaznamenali Pavel Kubiš 2 (odehrál jubilejní 600. zápas v extralize) a Roman Vlach. Zlín porazil Spartu po předchozích pěti prohrách, navíc jí nedovolil vstřelit ani jeden gól! Tým PSG Zlín hraje v dalším kole v úterý 3. ledna 2017 doma s Třincem, začátek v 17:30 hodin.

34. kolo / pátek 30. 12. 2016 / 18:30
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
0:3
(0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. min Roman Vlach (Blaťák), 18. Kubiš (Okál, Popelka), 58. Kubiš (O. Veselý, Řezníček). Rozhodčí: Pešina, Lacina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8 343. Střely na branku: 36:14. Zblokované střely: 13:14. Hity: 13:7. Vhazování: 46/64 (72%) - 18/64 (28%). Průběh utkání: 0:3.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, Mikuš, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Cingel, Uher - Černoch, Pech, Kumstát - Netík, Ihnacak, Klimek. Trenéři: Trenéři: Kalous, Moták, Veber.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - J. Ondráček, Karafiát, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Berani měli do utkání úspěšný vstup, neboť se ujali vedení již ve 2. minutě. Nahozený kotouč z hole Blaťáka úspěšně tečoval do sparťanské brány Roman Vlach. Sparta byla poté aktivnější, ale narážela na bezchybného brankáře Kašíka. Velkou šanci spálil v 6. minutě Cingel, ve vyložené příležitosti trefil jen gólmana Zlína. Domácí poté nevyužili úvodní přesilovou hru po prohřešku Říčky, rána Řepíkova skončila jen na Kašíkově betonu. Tlak Sparty sílil, nebezpečně pálil od modré čáry Mikuš, štěstí stálo na zlínské straně i při šanci Gernáta. Domácí hráli ve 14. minutě druhou přesilovou hru po prohřešku Horáka, ale hosté se ubránili. Vrána mířil těsně nad břevno, Pražané se k další příležitosti už nedostali. Zlín na rozdíl od domácích početní výhodu využil, druhý gól týmu PSG vstřelil v 18. minutě Kubiš, když nadvakrát propasíroval kotouč u levé tyčky za záda gólmana Pöpperleho.

Sparta se dostala ve 25. minutě do rychlého brejku, Kašík střelu Uhra s přehledem kryl. Při vyloučení Pecha mohli Berani navýšit dvougólové vedení, ale před Pöpperlem se neprosadili. Domácí se mohli dostat zpět do hry v polovině utkání, kdy odešel na trestnou lavici za podražení kapitán Veselý. Kombinace domácího týmu však vázla, obětavě hrající Berani se ubránili. Pražané měli problémy s přechodem přes střední pásmo a rovněž v koncovce nebyli úspěšní. Berani zahrozili v závěru druhé třetiny po akcích Říčky a Veselého, ale skóre se před druhou sirénou nezměnilo ani po stoprocentní příležitosti domácího Kudrny.

Třetí třetina přinesla řadu dramatických okamžiků. Sparta dala všechny síly do ofenzivy, nicméně Kašík byl neprůstřelný a na brankovišti doslova čaroval. Zuby si na něm vylámali Eminger, Klimek, Gernát a Nedomlel. Klid do zlínských řad měl na holi Okál, jenže v samostatném úniku mu scházely síly a Pöpperle si poradil s jeho pokusem. V 51. minutě spálil obrovsou šanci Eminger, vzápětí byl vyloučen za kroček Horák. Paradoxně měl největší šanci Kubiš, který ujel sparťanské obraně, ale na gólmana nevyzrál. Domácí sáhli tři minuty před koncem základní hrací doby k power-play, ale výhru hostů za tři body zpečetil zasunutím kotouče do prázdné brány Kubiš. Zlín srazil Spartu do kolen po pěti předchozích prohraných zápasech, domácí doma prohráli potřetí za sebou!

Nejlepší hráči: Andrej Kudrna - Libor Kašík.

Jiří Veber (asistent trenéra HC Sparta Praha): „Nezačali jsme dobře. V první části to z naší strany nebylo to, co jsme si představovali a nejspíš po zásluze jsme ztráceli dvě branky. Ve třetí třetině jsme měli optickou převahu, hodně střel, ale ne z míst, odkud padají góly. Je potřeba být mnohem důraznější v předbrankovém prostoru. Sportovně musíme uznat, že soupeř si výhru zasloužil.“

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): „Byl to velmi těžký zápas. Od doby, co jsme na střídačce, asi nejtěžší. Jsme samozřejmě spokojení s tím, jak dopadl, i když jsme měli obrovský kus štěstí. Fantasticky nám zachytal brankář Libor Kašík, ale maximální výkon na hranici možností podali rovněž ostatní hráči.“