Bruslaři z Boleslavi vykradli Zlín a odvážejí si tři body

19. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje je minulostí. Berani na domácím ledě rychle vedli, přesto nakonec podlehli vysokým rozdílem týmu BK Mladá Boleslav. Premiérovou trefu v extralize si připsal Vojtěch Dobiáš a Jiří Karafiát. O třetí úspěch Beranů se v přesilové hře postaral Daniel Gazda.
19.kolo, pá 20.11.2020, ZS Luďka Čajky, Zlín
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav
3:7
(1:3, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Dobiáš (Žižka, Sedláček), 23. Gazda z přesilové hry (Řezníček),
41. Karafiát z přesilové hry (Okál) - 8. Šťastný (Bernad, Fillman), 15. Kousal (Flynn, Šidlík),
15. Stránský (Bičevskis), 24. Zohorna (Lunter, Ševc), 25. Zbořil (Jaaskelainen, Ciencala),
40. Ciencala (Bičevskis), 52. Flynn (Kousal, Najman)
Rozhodčí: T. Micka, A. Kika - M. Hlavatý, V. Lederer
Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 17:39.
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:3, 3:6, 3:7

Kašík (Huf) - Řezníček, Nosek, Ferenc, Suhrada, Novotný, Žižka (C), Gazda - Šlahař, Honejsek, Okál (A) - Köhler, Herman, Svoboda - Ondráček, Karafiát, Václavek - Kubiš (A), Sedláček, Dobiáš Trenéři: Svoboda, Hamrlík, Hrazdira

Růžička (Krošelj) - Ševc (C), Šidlík, Pláněk (A), Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka - Šťastný, Zohorna, Lunter - Jaaskelainen, Zbořil (A). Ciencala - Kousal, Najman, Flynn - Stránský, Bičevskis, Strnad Trenéři: Rulík, Patera

První třetina

Lépe do utkání vstoupili domácí Berani a ujali se v zápase vedení. První branku v extralize si připsal mladý talentovaný útočník Vojtěch Dobiáš. Do poloviny prvního dějství ale bylo vyrovnáno. Za hosty si přesný zásah připsal David Šťastný. Kašík si poté připsal několikrát skvělých zásahů při dobrých šancích Boleslavi. Nicméně z dalšího zásahu se radovali také Bruslaři. Smolný odraz o zadní mantinel prošel mezi nohama Kašíka a zlínská jednička si vybrala svou smolnou chvilku. Do prázdné branky dorážel 22letý útočník Pavel Kousal. A Boleslav byla při chuti nadále. Sotva za půl minuty napřáhl Jan Stránský a tvrdou ranou z kruhů propálil Kašíka potřetí. Nápomocné nebylo Zlínu ani dvojité vyloučení Jakuba Hermana za hru vysokou holí. Berani ale potvrdili dobrou úspěšnost na oslabení a další změnu skóre nedopustili.

Druhá třetina

Přesilovou hrou odstartovali druhou třetinu naopak Berani. A dočkali se kontaktního gólu, když od modré propálil hostujícího gólmana Růžičku Dan Gazda. Radost Beranů ale netrvala dlouho. Při signalizované výhodě se prosadil další skvělou ranou Radim Zohorna. A za dalších 40 sekund šli Bruslaři do tříbrankového vedení. Zbořil svým gólem vyhnal z branky Kašíka a do branky šel Dan Huf. Ten vstoupil do zápasu několika dobrými zákroky, necelou minutu do druhé sirény ale také inkasoval. Do statistik utkání se zapsal Ciencala.

Třetí třetina

Do třetí třetiny vstoupili Berani bleskově. Po 12 sekundách se prosadil Jiří Karafiát a vykřesal tak drobnou naději. Dan Huf se pak blýskl proti dobrému úniku Radima Zohorny. Jinak hra nabídla dlouhé pasáže bez přerušení a boj o každý puk. Po 51 minutách hry se dostal do úniku Flynn a šťastným odrazem překonal Dana Hufa. Závěr utkání už si hosté pohlídali a odvážejí si ze stadionu Luďka Čajky tři body.

Podrobnou reportáž najdete zde: https://www.onlajny.com/match/index/date/2020-11-17/id/306153

Ohlasy trenérů

Zbyněk Mařák, trenér PSG Berani Zlín: Začali jsme dobře, vstřelili jsme branku, měli jsme další šance, bohužel jsme neproměnili. Soupeř nás pak potrestal, dostal se do vedení. Boleslav měla výborný pohyb, věděli o sobě, měli hodně nabruslené, výsledek hře už potom odpovídal.

Radim Rulík, hlavní trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás bylo důležité, že nás začátek zápasu nezlomil. Naopak, myslím si, že nás to vyprovokovalo, ještě v první třetině jsme dokázali skóre otočit. To byl asi klíč k výhře, že jsme dokázali rychle odpovědět a první třetinu neprohrát. Vyhráli jsme myslím zaslouženě, měli jsme hodně střel, převahu ve hře, dobrý pohyb.

Fotogalerie