úterý 23. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

CHL: Hokejisté PSG si vezou ze Švédska vysokou prohru, Djurgaarden přejel Zlín šesti góly ve druhé třetině

Hokejisté PSG Zlín prohráli v pátém kole základní skupiny D Champion Hockey League na ledě švédského týmu Djurgaarden IF Stockholm vysoko 0:8 a postup do další fáze se vzdálil pouze do oblasti teorie. Berani v sestavě bez Čajánka, Lešky a Veselého schytali nelichotivý výsledek a navázali na nevydařený vstup do české extraligy. Vlachova družina opět selhala v koncovce a převedla špatný výkon v defenzivě. Na výkonu i výsledku se projevil i náročný program z posledních dnů a především únavné cestování do Švédska. Tým PSG Zlín spadl v tabulce na třetí místo a v posledním kole základní skupiny hraje v úterý 7. října doma s Eisbärenem Berlín.

8:0
(1:0, 6:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. min H. Eriksson (Högström, Holmqvist), 22. Ljungh (Heinerö), 25. Heinerö (Falk, Saviano), 30. Samuelsson (J. Eriksson, Ljungh), 32. Ljungh (Holmqvist, J. Eriksson), 32. Ahlen (Nordlund, Ljungh), 37. H. Eriksson (Högström, Holmqvist), 44. Alvarez (Holmqvist). Rozhodčí: Warshaw (Rakousko), Johansson - Ahlén, Dahmén (všichni Švédsko). Vyloučení: 5:10. Využití: 4:0. Diváci: 871. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 8:0.

Djurgården IF: Armalis - Norell, Fernholm, Nordlund, Englund, Falk, Högström, Deilert, Holm - J. Eriksson, Rundqvist, Samuelsson - Saviano, Ljungh, Heinerö - H. Eriksson, Holmqvist, Ahlén - Alvarez, Nyström. Trenéři: Särkijärvi, Nyman.

Berani Zlín: Horčička (32. min Kašík) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček, Valenta – Balaštík, Holík, Kubiš – Ondráček, Roman Vlach, Köhler – Okál, Popelka, Čech - Kovařík, Fořt, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík.

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním kvůli úpravě ledové plochy v poloprázdné hale Hovet. Po zahřívacím začátku nejdříve zasahoval gólman Armalis po Fořtově nahození. Do první vážnější šance se dostal Balaštík, ale jeho střele z mezikruží scházela přesnost. Zahrozili i Švédové, příležitost Fernholma vykryl v 7. minutě brankář Horčička. V polovině úvodní třetiny předvedla slibné střídání čtvrtá řada, nebezpečnou střelu vypálil Fořt, poté zkoušel překonat litevského gólmana ve službách Djurgaardenu zpoza brány Sedláček. Hrálo se v poměrně rychlém tempu, do příležitostí se dostali i domácí Samuelsson a kapitán Eriksson. V 17. minutě odvážně pronikl do útočného pásma Čech, ale Alvarez mu na poslední chvíli vložil do střely hůl a střelu zblokoval. Bezbrankový stav vydržel i po akci Nyströma, kdy kotouč skončil vedle Horčičkovy tyčky. Domácí otevřeli střelecký účet utkání před první sirénou, obránce Högström našel po nádherné akci ideálně před brankou Henrika Erikssona, který překonal Horčičku. Odpověď Zlína po teči Okála již nebyla úspěšná.

Český mistr úvod do druhé třetiny doslova zaspal a poté se doslova sesypal, neboť Djurgaarden si udělal z utkání střelnici. Zlín ve druhé dvacetiminutovce inkasoval šest gólů! Ve 22. minutě Horčička nejdříve vyrazil střelu Heinerä, ale z prostoru mezikruhy vyslal nechytatelnou střelu nad lapačku Ljungh. Domácí byli daleko aktivnější a za tři minuty přidali další gól. Po obrovském tlaku našel Falk volného Heinera, který překonal zlínského gólmana. Švédové potrestali v polovině utkání dvojnásobné zlínské vyloučení, z prostoru kruhů se nemýlila největší hvězda v domácí sestavě Samuelsson. Za necelé dvě minuty uštědřili domácí hostům během 19 vteřin tvrdý direkt. Kombinaci úspěšně dokončil druhým gólem v utkání Ljungh, vzápětí Ahlen od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Po šesté inkasované brance prchl na střídačku Horčička a jeho místo zaujal Kašík. Ten inkasoval po pěti minutách na ledě, když si srazil do sítě kotouč z hole Högströma. Obrana Beranů v těchto chvílích zápasu prakticky neexistovala.

Berani začali i za krajně nepříznivého stavu třetí třetinu aktivně, ale v přesilovce se netrefil ani kanonýr Balaštík. Převaha švédského týmu se projevila i nadále. Osmou trefu zařídil Alvarez po průniku do útočné třetiny. Zlínský zmar se ukázal při rychlém brejku ve 47. minutě, kdy ujela v oslabení dvojice Vlach, Čech, jenže v koncovce hosté opět vyhořeli. Hosté kupili pod tlakem fauly, naštěstí Djurgaarden početní převahu již do závěrečné sirény nevyužil. Od dalších gólů hosty ještě zachránil Kašík, který kryl střely Fernholma, Henrika Erikssona a Nyströma. Utkání sledovala nedůstojná návštěva pouhých 871 diváků ve švédské metropoli.