úterý 25. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Čajánek a spol. porazili nebezpečný Hradec Králové a odpoutali se z posledního místa

Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 24. kola tým Mountfield HK Hradec Králové 4:2, po pěti kolech vyhráli opět za tři body a utekli z posledního místa extraligové tabulky. Všechny góly padaly v první polovině zápasu, mistrovský Zlín vedl 2:0, ale hosté dokázali dvěma slepenými brankami v rozmezí 22 vteřin srovnat krok. Berani strhli vedení ještě do první sirény n svou stranu a před polovinou duelu přidali čtvrtý gól. Mountfield v závěru kousal, nicméně zkorigovat nepříznivý stav již nestačil. Branky Zlína zaznamenali Roman Vlach, Jakub Svoboda, Jiří Ondráček a Petr Čajánek. Tým PSG Zlín hraje v pátek na ledě Třince.

24. / úterý 25. 11. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
4:2
(3:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. min Roman Vlach, 8. J. Svoboda (O. Veselý, Čajánek), 15. J. Ondráček (Marušák, Leška), 30. Čajánek (Valenta, J. Svoboda) - 11. Kukumberg (Dej, Slovák), 12. Vantuch (Dietz, Troliga). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 864. Střely na branku: 23:29. Zblokované střely: 10:19. Hity: 7:6. Vhazování: 34/74 (46%) - 40/74 (54%). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Berani Zlín: Hromada - Žižka, Valenta, Kotvan, O. Horák, Marušák, Řezníček - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Leška, Kohler - Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Mountfield HK: Kantor - Pláněk, Vydarený, Slovák, Dietz, Frühauf, Mikuš, Vašíček - P. Beránek, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Červený - Tvrdík, Troliga, Vantuch - Kovářů, Pilař, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl, Kučera.

Po zahřívacím začátku se dříve osmělili domácí a již v 4. minutě otevřeli střelecký účet zápasu. Roman Vlach využil chybnou rozehrávku Mountfieldu a kličkou překonal brankáře Kantora. V 5. minutě se prodral do šance Nedvídek, gólman Zlína Hromada bravurně zasáhl, ale Valenta hradeckého útočníka zahákoval a odešel na trestnou lavici. Berani odolali tlaku hostů, Hromada střely Vydareného chytl. Zlín šel v 8. minutě do dvoubrankového náskoku, před hostující brankou se ocitl Jakub Svoboda a usměrnil kotouč do sítě. Čajánek a spol. se poté dlouho bránili v oslabení přesilovce Hradce, ale čtyři vteřiny před návratem Kubiše na led inkasovali. Slovák Kukumberg z prostoru levého kruhu překonal Hromadu. Za 22 vteřin by,o srovnáno, nový muž v sestavě hostů Vantuch nahazoval kotouč od mantinelu, který se nešťastně odrazil od brusle zlínského hráče za brankovou čáru. Berani strhli v první třetině vedení opět na svou stranu, neboť v 15. min Ondráček úspěšně tečoval Marušákovu střelu. Východočeši se ubránili oslabení a ještě před první sirénou zahrozili po střele Frühaufa. Mistrovský Zlín jednobrankové vedení ubránil.

Berani měli na začátku druhé třetiny štěstí, neboť po faulu Romana Vlacha trefil v přesilovce bek Vydarený tyčku. Výborný Hromada poté vyrazil jedovatou střelu Mertla a ránu Mikuše. Co nedokázali hosté, předvedla zlínská družina. Zlín zužitkoval v 29. minutě početní výhodu, po velkém tlaku tečoval Valentovu ránu od modré čáry kapitán Čajánek. Mountfield se nevzdal, Frühauf pálil vedle a příležitost Šimánka vyzněla naprázdno. Hradec poté promarnil dvě přesilové hry, v největší šanci byl Beránek, ale netrefil.

Zlín hájil ve třetí třetině dvoubrankový náskok, Hradec se snažil zkorigovat nepříznivý stav, ale narážel na propracovanou defenzivu domácího týmu a bezchybného Hromadu. Hosté z přemíry snahy kupili fauly, Berani měli 46 vteřin výhodu pět na tři. V největší příležitosti se ocitl Říčka, ale Kantor střelu vyrazil. Východočechům v závěru nepomohla ani téměř dvouminutová hra bez brankáře. Těsně před závěrem ještě Jakub Svoboda minul opuštěnou klec hostů. Tým PSG bodoval již v pátém zápase v řadě, ale tříbodovou výhru si připsal po více než třech týdnech.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Čajánek - Roman Kukumberg.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání jsme nezačali špatně, šli jsme do vedení. Poté jsme měli slabší minutu a inkasovali jsme dva góly. Pro další vývoj zápasu bylo důležité, že jsme do konce třetiny dali na 3:2. Ve druhé třetině jsme se trošku uklidnili, ale myslím si, že hra postrádala tempo. Hráči se více soustředili na to, aby neudělali faul než na hru a byl to spíš obraz opatrné hry. Dali jsme rozdílový gól na 4:2, který nám do dalšího průběhu zápasu hodně pomohl. Hradec se poté musel tlačit více do útoku, což nám vyhovovalo. I se štěstím jsme výsledek za tři body s tak silným soupeřem uhráli. Jsme strašně rádi, neboť jsme moc vítězství potřebovali."

Peter Draisaitl (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Hokej je nyní hodně o tom, jak se píská. Hodně se hraje v oslabení, v přesilovkách a Zlín ty góly dal, zatímco my bohužel ne. V inkasovaných gólech jsme malinko měli prsty, nevypadali jsme tam zrovna moc dobře. Je to dost o tom, jestli jsi schopen dát góly, když je zrovna potřebuješ. V posledních třiceti minutách jsme nebyli schopni dostat se do šancí, abychom zápas mohli ještě otočit."