pátek 24. září 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Čekání na domácí výhru pokračuje, Berani nestačili na Karlovy Vary

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 7. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem HC Energie Karlovy Vary 0:3 a na domácím ledě v letošní sezoně ani na pátý pokus nevyhráli. Fořt a spol. vyšli střelecky naprázdno, neboť brankář Energie Filip Novotný pochytal všech 31 zlínských střel. Západočeši se ujali vedení v 6. minutě a polovině utkání již vedli 3:0. Berani na Karlovy Vary neumí v posledních sezonách zahrát a připsali si již devátou prohru v řadě. Zlín hraje v dalším kole neděli 26. září v Chomutově s týmem Rytíři Kladno v čele s Jaromírem Jágrem.

0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Hladonik (Flek), 11. T. Vondráček (Redlich, Osmík), 31. T. Rachůnek (T. Vondráček, Osmík). Rozhodčí: R. Hradil, Vrba - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:4, navíc Žižka (Zlín) na 5 minut, Vondráček (Karlovy Vary) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 113. Střely na branku: 31:30. Zblokované střely: 14:6. Hity: 4:3. Vhazování: 29/55 (53%) - 26/55 (47%). Průběh utkání: 0:3.

Berani Zlín: Kašík - M. Novotný, Trška, Suhrada, Žižka, Dluhoš, Gazda, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), T. Mikúš, Fořt (C) - R. Veselý, Honejsek, Köhler (A) - Fryšara, Hejcman, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán (A), Dlapa, T. Hanousek, Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek (A) - O. Beránek, Kulich, Průžek - M. Kohout, Šik, Koblasa - T. Vondráček (C), Osmík, Redlich. Trenéři: Pešout, Mariška, Kněžický.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Peter Trška - Tomáš Vondráček.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Po předchozím vyhraném zápase jsme byli optimističtí, navíc se nám vrátili do sestavy Tonda Honejsek a Zdeněk Okál. Nastoupili jsme do utkání s velkým odhodláním, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit první gól. Inkasovali jsme slepený gól, který tým hodně srazil dolů. Věděli jsme, že soupeř má dobrý pohyb, má spoustu brejkových situací v oslabení. Chystali jsme se na to, přesto jsme tomu nezabránili. Šance byla ve druhé třetině, přišly samostatné nájezdy Veselého a Okála, ale zůstaly bohužel neproměněny. Škoda, duel se mohl ještě zdramatizovat. Zápas rozhodl dominantní výkon gólmana Novotného. Soupeř vyhrál zaslouženě."

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Věděli jsme, že Zlín sehrál v týdnu velmi dobré utkání v Liberci. Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo. Rozhodně jsme nebyli na začátku zápasu a v první třetině lepší než domácí. Prakticky z ničeho jsme se dostali do vedení. Šťastná branka nás uklidnila a vlila klid na hokejky do dalšího průběhu. Poté se hra vyrovnala, ale přidali jsme na tempu a byli úspěšnější při hře na kotouči. Ve druhé třetině jsme měli velmi dobré pasáže v ofenzívě, ale domácí hrozili z brejkových situací a přesilových her. Jsme rádi za tříbodovou výhru s příjemným bonusem. Brankář Novotný zaslouží velkou pochvalu za čisté konto."