čtvrtek 06. srpna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Další výhra! Berani zařízli Zubry čtyřmi góly během 17 minut

Druhá výhra v letním Poháru Generali České pojišťovny je tady! Hokejisté PSG Berani vyhráli na ledě prvoligového týmu HC Zubr Přerov přesvědčivě 6:0 a do tabulky skupiny D získali další tři body. Zlínští v omlazené sestavě rozhodli o výhře již v první třetině, když během sedmnácti minut dali čtyři góly. Další dva přidali v závěru utkání a slaví jednoznačnou výhru nad Přerovem. Gólman Daniel Huf uhájil čisté konto. Branky vstřelili Bedřich Köhler 2, Jakub Herman, Jan Dufek, Vojtěch Dobiáš a Zdeněk Okál. Zlín hraje v příštím týdnu dvakrát s Třincem, v úterý 11.srpna ve Slezsku a odvetu poté ve čtvrtek 13. srpna na domácím ledě.

Generali Česká Cup / čtvrtek 6. 8. 2020 / 18:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
0:6
(0:4, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. min Herman (Václavek), 13. Dufek (Řezníček), 17. Dobiáš, 17. Köhler (D. Nosek, Dufek), 50. Köhler (Honejsek, Šlahař), 60. Okál (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 29:37 Zblokované střely: . Hity: . Vhazování: . Průběh utkání: 0:6.

HC ZUBR Přerov: D. Dvořák (17. min Holík) – Forman, Krisl (C), Dřímal, Zbořil (A), Kleiner, Klimíček – Dostálek, R. Pšurný, F. Dvořák – Štefka, Hejcman, Hrabal (A) – J. Dvořák, Süss, Goiš – Peterka, Hradil, Hajšman. Trenéři: Kočara, Grof, Sklenář.

Berani Zlín: Huf - Gazda, Žižka (C), D. Nosek (A), Matyáš Hamrlík, Řezníček, Dluhoš - Dufek, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Sebera - Dobiáš, Herman, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Trenérský tandem Svoboda, Hamrlík udělal oproti zápasu s Vítkovicemi změny na brankovišti a v útoku. Volno dostali Kašík, Ondráček, fit nejsou Fořt s Kubišem, zatímco poprvé v letošní sezoně nastoupili Václavek, Dobiáš a Sebera. V brance nastoupil od první minuty Huf. Do úvodní vážnější šance se dostali ve 2. minutě Zubři, když Goiš trefil jen zlínského gólmana. Berani zahrozili v 5. minutě po akci Honejskovy řady, domácí brankář Dvořák předvedl po střele Šlahaře ukázkový zákrok. Hosté se dočkali úvodního gólu v 6. minutě, domácí ztratili trestuhodně kotouč ve vlastním pásmu a Herman prostřelil Dvořáka. Přerov se nevzdal a zásluhou Dostálka dvakrát zahrozil před Hufem, domácí forvard nejdříve nedotáhl v úniku do úspěšného konce bekhendový blafák a poté neuspěl z bezprostřední blízkosti. Zlínští byli v koncovce úspěšnější, ve 13. minutě šli do dvougólového náskoku. Bek Řezníček našel skvělým pasem nekrytého Dufka, který zakončoval do odkryté svatyně. Hosté hrozili dále, v přesilovce tentokrát neuspěl Herman a tečující Hamrlík orazítkoval tyč! Úvodní třetina nakonec skončila pro domácí pohromou, neboť Berani během 17 vteřin v 17. minutě přidali dva slepené góly. Nejdříve se prosadil umístěnou střelou z kruhu junior Dobiáš a poté nahozený kotouč Dufka od modré čáry tečoval do sítě Köhler.

Ve 25. minutě přerovský druhý gólman Holík vychytal ve slibné příležitosti Köhlera. Strážce domácí brány si poradil i s nájezdem Karafiáta a tvrdou ránou Honejska. Zubři hráli v polovině utkání po faulu Karafiáta čtyřminutovou přesilovku, ale vyšli v ní naprázdno. V závěru dlouhé početní výhody se ocitl před Hufem osamocený Goiš, ale zlínský gólman kotouč vypíchl. Přerov nedal gól ani v dalších nabídnutých přesilovkách, neboť Pšurný před prázdnou bránou promáchla neuspěl ani kapitán Krisl. Domácí se mohli dočkat gólu před druhou sirénou, ale úspěšní koncovka jim nebyla nakloněna. Formanovo nahození vypadlo Hufovi z lapačky, naštěstí pro hosty trefil Dostálek z dorážky pouze tyč.

Přerov nepřekonal Hufa ani ve třetí třetině. V zakončení neuspěli Dostálek, Süss a Jaroslav Dvořák. Zubři se vyrovnali zkušenému soupeři od poloviny utkání, hráli řadu početních výhod, ale s koncovkou byli na štíru. Berani udeřili popáté, když potrestali faul Hajšmana. V 50. minutě šel kotouč po ose Honejsek, Šlahař a zakončující Köhler prostřelil svým druhým gólem Holíka mezi betony. Minutu před závěrem ještě přidal Okál gól na konečný stav 6:0.

Vladimír Kočara (hlavní trenér HC Zubr Přerov): "Výsledek je zavádějící, s výkonem týmu jsem spokojený. V první třetině jsme bohužel udělali tři hrubé chyby, které Zlín potrestal. To ovlivnilo celý zápas. Oproti Třinci jsme ale hráli šedesát minut, co jsme si řekli. Nedali jsme gólové šance. Teď se připravíme na Vítkovice.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale rozhodně to nebylo tak jednoduché. Domácí hráli velmi dobře, nás podržel v důležitých momentech brankář Dan Huf. Prosadili jsme se po zdařilých akcích a jsme rádi, že jsme uhráli tento výsledek bez obdržené branky. Avizovali jsme protočení sestavy a příležitost dostali mladí hráči. Všichni mladíci se ukázali v dobrém světle a herní projev byl velmi slušný."