středa 26. prosince 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dárek pro fanoušky: vánoční kanonáda a velký obrat pro Berany!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 29. kola Tipsport extraligy nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 6:4 a připsali si v souboji s třetím týmem tabulky tříbodovou výhru! Hrál se skvělý hokej a svěřencům trenéra Roberta Svobody se podařil husarský kousek, když obrátili nepříznivý vývoj zápasu ze stavu 2:4 a 6:4! Berani rozhodli přestřelku třemi góly ve třetí třetině a rovněž třikrát využili v dramatickém utkání přesilovou hru. Zlín přerušil sérii předchozích čtyř proher, zatímco Východočeši nenavázali za opět výher za sebou. Branky zaznamenali Michal Poletín, David Nosek, Michal Popelka, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš a Jiří Ondráček. Berani hrají v pátek 28. prosince na ledě Karlových Varů.

29. kolo / středa 26. 12. 2018 / 15:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
6:4
(1:1, 2:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. min Poletín (Popelka), 28. Nosek (Freibergs, J. Ondráček), 35. Popelka (Freibergs, Poletín), 43. Fořt (J. Ondráček, Kubiš), 48. Kubiš (J. Ondráček), 58. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) - 16. Vincour (Vopelka), 31. F. Pavlík (Smoleňák, Zámorský), 32. Miškář, (Paulovič, F. Pavlík), 34. R. Pavlík. Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, O, Polák. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 750. Střely na branku: 38:24. Zblokované střely: 0:5. Hity: 5:10. Vhazování: 44/81 (54%) - 37/81 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 6:4.

Berani Zlín: J. Sedláček - Nosek, Freibergs, Gazda, Žižka, Řezníček, Zbořil, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Lakatoš, Herman - Šlahař, Fryšara, E. Kulda - Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Mountfield HK: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Paulovič, Bicevskis, Miškář - Vopelka, Cingel, Rákos. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda.

Nejlepší hráči utkání: David Nosek - Jaroslav Pavelka.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Hráli jsme celých šedesát minut aktivně, akorát jsme z toho tlaku vytěžili málo gólů. První třetinu na nás šly snad čtyři střely, ve druhé dokonce jen tři a přitom stav byl 2:4. Říkali jsme si, že s aktivní hrou to zlomíme, což se nám povedlo. Vyšel nám závěr, kdy jsme dali tři branky. Jinak jsem mohl říkat, jak jsme hráli perfektně a nemáme body. Obránce Gazda má zlomený nos a otřes mozku.“

Petr Svoboda (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): „Půlka našich hráčů asi byla ještě u stromečku, vstup do zápasu nebyl ideální. Vlastně vstup do žádné třetiny nám nevyšel. První jsme zvládli uhrát na 1:1, ve druhé jsme dokonce uskočili do dvoubrankového vedení, což nám ale nestačilo. Myslím si, že tak zkušený tým, jaký máme, by to měl zvládnout. Udělali jsme spoustu chyb a faulů. Poslední třetinu jsme nezvládli, skóre 0:3 hovoří bohužel za vše.“