neděle 29. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dramatickou bitvu o desítku rozhodl v prodloužení obránce Řezníček

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 43. kola Tipsport extraligy nad týmem BK Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení a vrátili se do elitní desítky právě před soupeře z města automobilů. Dramatický zápas začali lépe Středočeši, když se ujali vedení již ve 3. minutě. Berani otočili skóre v úvodní třetině ve svůj prospěch, ale Bruslařský klub před polovinou utkání srovnal krok. Hosté šli na začátku třetí třetiny opět do vedení, které drželi až do 56. minuty. Zlínští srovnali skóre a bitvu nakonec rozhodli v prodloužení. Branky zaznamenali David Šťastný, Petr Holík Jiří Marušák a Dalibor Řezníček. Tým PSG Zlín hraje v pátek 3. února televizní zápas v Plzni.

43. kolo / neděle 29. 1. 2017 / 15:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
4:3p
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. min D. Šťastný (P. Holík), 14. P. Holík, 56. Marušák (P. Holík, Bukarts), 62. Řezníček (Chytil, Matějíček) - 3. Vampola (Kučný, Stříteský), 29. Lenc (Musil, Pacovský), 42. M. Látal (T. Urban). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 4 364. Střely na branku: 41:30. Zblokované střely: 7:6. Hity: 9:10. Vhazování: 45/81 (56%) - 36/81 (44%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Gazda, od 50. min navíc Padrnos - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Okál, Chytil, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, J. Ondráček - Ostřížek, P. Sedláček, Popelka. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Štich, Kurka, Jan Hanzlík, Bernad, Kučný, Holub - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - T. Urban, Vampola, M. Látal - Pacovský, Jonák. Trenéři: F. Výborný, Žabka.

Nejlepší hráči: Filip Chytil - Radan Lenc.

Robert Svoboda (trenér PSG Zlín): "Zaskočil nás vstup do zápasu, kdy jsme brzo inkasovali. Nepříznivý stav se nám podařilo ještě během první třetiny otočit v náš prospěch. Ve druhé třetině jsme hráli často v oslabení a soupeř se dostal do tlaku, zatímco my jsme vypadli z role. Na začátku třetí třetiny nás srazila chyba, ale kluci bojovností dokázali srovnat a v prodloužení vybojovat důležitý bod navíc.“

Boris Žabka (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): "Viděli jsme vyrovnané utkání, ve kterém si šance vytvořily obě mužstva. Na začátku třetí třetiny jsme dokázali využít chybičky gólmana soupeře. Před koncem zase soupeř využil naši menší chybku. V prodloužení jsme si špatně rozebrali hráče před brankou a zbytečně jsme ztratili další bod.“