neděle 19. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Druhá výhra v řadě! PSG Zlín zvrátil nepříznivý stav a po výhře v nájezdech veze dva body

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 14. kola Tipsport extraligy na ledě týmu BK Mladá Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a po výhře na Slavii získali další dva body. Berani prohrávali po první třetině již 0:2, ale srovnali krok zásluhou využitých přesilových her. Staronový nováček šel opět do vedení zásluhou kapitána Výborného, ale Zlín na začátku třetí části podruhé vyrovnal. Rozhodnutí přinesly až nájezdy, v nich nezaváhal ani jeden z tria zlínských nájezdníků. Branky zaznamenali Zdeněk Okál 2, Robert Říčka a rozhodující nájezd proměnil Bedřich Köhler. Středočeši měli jasnou střeleckou převahu, ale brankář Kašík předvedl velmi dobrý výkon a zapsal si 53 úspěšných zákroků. Zlínští nastoupili opět bez zraněného kapitána Petra Čajánka a kanonýra Jaroslava Balaštíka, který se z výkonnostních důvodů nevešel do sestavy. Tým PSG Zlín má před sebou dva domácí zápasy, v pátek 24. října hraje s Kometou (začátek v 18:20 hodin), v neděli se střetne s Olomoucí.

3:4sn
(2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. min Mikulík (Stříteský, Klimenta), 9. Lenc (Musil, M. Látal), 32. D. Výborný (Jarůšek) - 22. Okál (Kotvan, Leška), 27. Říčka (Holík, Roman Vlach), 41. Okál, rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 640. Střely na branku: 56:18. Zblokované střely: 5:4. Hity: 17:17. Vhazování: 41/78 (53%) - 37/78 (47%) Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

BK Mladá Boleslav: Rittich (od 2. série nájezdů Málek) - Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák - Klimenta, Broš, Mikulík - Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Rys, Vrbata, Pacovský - Lenc, Musil, M. Látal. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Tesařík, Řezníček - Okál, Leška, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Ondráček, Sedláček, Köhler - Šťastný, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

První zahrozili domácí, když ve 3. minutě se prodral zlínskou obranou Látal, nicméně v pádu nezakončil přesně. Nováček měl lepší rozjezd a gólman Kašík postupně hasil šance Pacovského a Ryse, příležitost Látala skončila těsně vedle. Berani se osmělili v 7. minutě, z pravého kruhu vystřelil novic v první řadě Okál, brankář Boleslavi Rittich kotouč chytl. Mladá Boleslav šla ve stejné minutě do vedení, nahození Stříteského od modré čáry dorazil do zlínské sítě Mikulík, i když stál zády ke Kašíkovi. Vyrovnání měl na holi Fořt, dostal se do slibné pozici na pozici levého kruhu, ale Rittich střelu vyrazil. Bruslařský klub udeřil podruhé v 9. minutě. Zlínští beci zaváhali, před Kašíkem zůstal v ideální střelecké pozici volný Lenc a umístěnou střelou k pravé tyči propálil vše, co mu stálo v cestě. Berani se poté ubránili v oslabení po faulu Žižky, na Kašíka mířily střely z hole Výborného a Pabišky. Zlín se nadále trápil v zakončení, naprázdno v koncovce vyšli Leška a Kotvan. Závěr třetiny patřil Středočechům, Kašík zachraňoval po akci Pabišky a následné dorážce Jarůška. V nastaveném čase branka nepadla, a tak o bonusovém bodu rozhodly až nájezdy.

Zlín začal druhou třetinu úspěsně. Za pouhých 17 vteřin využil přesilovku úspěšnou tečí Kotvanova nahození šikula Okál. Bruslařský klub se nemohl dostat do tempa a začal kupit fauly. Za podražení odešel ve 25. minutě na lavici hanby Jarůšek a mistři podruhé udeřili v početní převaze! Berani uzamkli soupeře v obranném pásmu a z prostoru mezikruží mířil střelou švihem přesně Říčka. Domácí mohli strhnout vedení zpět na svou stranu v polovině utkání při přesilové hře, ale Stříteský bombou od modré čáry jen orazítkoval tyč. Mladá Boleslav se dočkala ve 32. minutě, kapitán Výborný převzal puk ve středním pásmu a jízdu zakončil přesnou střelou. V závěru prostřední třetiny selhal v jasné šanci Kučný, těsně před druhou sirénou nevyzrál na ležícího Ritticha u tyčky ani Leška.

Berani měli i do třetí třetiny úspěšný vstup. Dvacet vteřin od vhazování už bylo vyrovnáno, podruhé v zápase se střelecky zaskvěl Okál. A nejlepší hráč na ledě měl ve 43. minutě další šanci, jeho další střela těsně minula tyč. Berani přežili bez újmy na skóre další oslabení, i když po střele Výborného a tutovce Jarůška měl Kašík velký kus štěstí. Zlínský gólman v těchto momentech utkání mužstvo výrazně podržel. Do konce základní části se nerozhodné skóre již nezměnilo, i když blíže k výhře měli domácí. V 58. minutě spálil Jarůšek jasnou tutovku. V nastaveném čase branka nepadla, a tak o bonusovém bodu rozhodly až samostatné nájezdy. Zlínští nájezdníci ani jednou nezaváhali, zatímco Kašík kryl nájezd Látala a mistři si připsali druhou výhru v řadě!

Samostatné nájezdy: I. série Čech +, Lenc +, II. Köhler +, M.Látal -, III. Leška +.

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav): „Začali jsme dobře, šli jsme do dvoubrankového vedení. Bohužel jsme nezvýšili na 3:0, což by byl stav, který jsme už v letošní sezoně udrželi. Soupeř srovnal krok, my se nadechli a opět jsme strhli vedení na svou stranu. Rozhodujícím okamžikem bylo vyrovnání Zlína na 3:3. V závěru třetí třetiny jsme si vyvinuli tlak, ale nedali jsme šance. Soupeř poté jednoznačně ovládl samostatné nájezdy.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Utkání jsme začali špatně, scházel nám pohyb. Domácí byli u všeho dříve a z toho pramenily šance, které proměnili. Po první třetině jsme zredukovali sestavu na tři útoky a řekli si, že nemáme, co ztratit. Pomohly nám dvě přesilovky, pak se hra srovnala, ale soupeř znovu odskočil. Důležitý a zlomový moment byl gól na 3:3 na začátku třetí třetiny. Chtěli jsme brát aspoň bod a chtěli jsme se dostat do nájezdů, na které jsme si hodně věřili. Dali jsme tři góly ze tří nájezdů, takže po právu vezeme odsud i druhý bod.“